Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 364714 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #450 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 22:17:00 »
Kusi mnie aby Wam napisać, że naprawdę kapitalny scenariusz to dopiero wydamy, ale jeszcze nie mogę bo umowa nie wróciła. Ale będzie wypas, nakład malutki więc szykujcie się ludzie:)
Ktoś napisał, że jest zaskoczony, że Brodecku wcześniej nie wyszedł. Ja jestem zaskoczony absencją komiksu, który zaraz zaczniemy tłumaczyć. Dostałem od wydawcy bite trzy strony wyróżnień i nagród z kilkunastu krajów świata. Glejty najtęższych pism i magazynów, ajsnery i inne grand prixy.

4,5 na goodreads z ponad 1500 opinii...
Zatem dużo jeszcze w PL do wydania.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #451 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 23:49:59 »
Więc czemu nakład malutki?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Wtem!

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #452 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 23:59:05 »
Właśnie skończyłem Raport. Kur....de jaki ten komiks jest dobry. Jeżeli nakład nie zejdzie do ostatniego egzemplarza, to będę cholernie zaskoczony.

Offline rzodkiew

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #453 dnia: Cz, 11 Marzec 2021, 08:28:19 »
Wczoraj odebrałem z paczkomatu i tylko pobieżnie przejrzałem, ale wizualnie robi niesamowite wrażenie. Juz czekam na weekend.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #454 dnia: Cz, 11 Marzec 2021, 09:21:31 »
Ja przeczytałem 70 stron przed snem i jest bardzo dobrze. Mam parę pytań, ale może dalsza część mi na nie odpowie.

Offline asx76

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #455 dnia: Cz, 11 Marzec 2021, 09:26:01 »
Więc czemu nakład malutki?

Może dlatego, aby potencjalnych klientów bardziej podniecić i tym samym przełamać ewentualne zahamowania? ;)

Offline wujekmaciej

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #456 dnia: Cz, 11 Marzec 2021, 11:38:15 »
Kusi mnie aby Wam napisać, że naprawdę kapitalny scenariusz to dopiero wydamy, ale jeszcze nie mogę bo umowa nie wróciła. Ale będzie wypas, nakład malutki więc szykujcie się ludzie:)
Ktoś napisał, że jest zaskoczony, że Brodecku wcześniej nie wyszedł. Ja jestem zaskoczony absencją komiksu, który zaraz zaczniemy tłumaczyć. Dostałem od wydawcy bite trzy strony wyróżnień i nagród z kilkunastu krajów świata. Glejty najtęższych pism i magazynów, ajsnery i inne grand prixy.

4,5 na goodreads z ponad 1500 opinii...
Zatem dużo jeszcze w PL do wydania.


chyba słaby jestem, bo przeszukałem GR pod kątem tych dwóch parametrów i znalazłem tylko jakiś webcomic :)

Offline muaddib

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #457 dnia: Cz, 11 Marzec 2021, 12:35:07 »
Z powieści graficznych w sekcji 1000-1500 głosów ze średnią 4.5 znalazłem tylko kolejne tomy Sagi, Samotnego Wilka, jeden tom Hellboya, jednego Daredevila i jeszcze jakieś mangi. Ale wyszukiwarka Goodreads nie daje za wielu możliwości, więc gdzieś się ten tytuł pewnie schował ;)

Offline Midar

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #458 dnia: Cz, 11 Marzec 2021, 21:05:15 »
Zacząłem czytać Raport Brodecka i nie oderwałem się, aż skończyłem cały.
Jest to dla mnie, jeśli nie najlepszy, to jeden z najlepszych komiksów, jakie przeczytałem. Rysunkowo perła, arcydzieło - te rysunki mówią, przykuwają uwagę, każą się zatrzymywać na dłużej i odczuwać. Fabuła również jest doskonała, historia prowadzona jest nietuzinkowo i budzi mnóstwo refleksji. Ja po lekturze jestem zdruzgotany. Niektóre postaci (ksiądz) i ich wyznania cały czas siedzą mi w głowie. Komiks daje kopa człowieczeństwu. Chyba nie jest, to lektura dla osób cierpiących na depresję.

Jeszcze taki niuansik techniczny, papier w tym komiksie jest tak dobry, że przewracanie każdej karty sprawia przyjemność. Mandioca, dziękuję.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #459 dnia: Cz, 11 Marzec 2021, 21:07:18 »
Z głębokim żalem muszę przyznać, że dla mnie Raport Brodecka to tylko bardzo dobry komiks, a myślałem że będzie trzeba zbierać mnie z podłogi. Powtórzyłem dziś to co przeczytałem wczoraj i tak jechałem już do końca albumu. Mimo trudnego tematu czytało mi się go bardzo lekko. I na jedynym posiedzeniu pękła całość. Dzieło Larceneta zawiera moje ulubione elementy. Ma zimowe krajobrazy, przyrodę praktycznie na co drugiej stronie, małe miasteczko, artystę za jednego z głównych bohaterów, niespieszną narrację, bardzo ładną czarno-białą kreskę, liczne skoki w czasie, wiele plansz bez słów, fajnych bohaterów, a jednak wszystkie one razem nie wytarły mną podłogi jak na razie najlepszy komiks tego roku czyli Corto Maltese: Ekwatoria. Może to wina faktu, że ostatnio miałem do czynienia z tak świetnymi dziełami jak książka Pani jeziora, serial Ciemny kryształ i gra Medium. Wiele razy zachwycałem się różnymi momentami w tej trójcy i może z tego powodu dla Raportu Brodecka tych zachwytów zabrakło. Tam wszystko jest super, a jakoś wewnętrznie nie mogę przyznać żebym miał ochotę biegać po pokoju i krzyczeć jak cudowny moment właśnie przeżyłem. Pani jeziora i Medium miały ich wiele, a Ciemny kryształ wiele cudownych momentów w każdym pojedynczym odcinku.
Ten komiks to połączenie genialnego filmu Siekierezada i któregoś z dzieł o Holokauście. Może dlatego go do końca nie czuję, że przedawkowałem już te wszystkie dzieła o obozach. Raport Brodecka jest dla mnie na razie bardzo dobrym komiksem, który mnie wciągnął do tego stopnia, że przeczytałem całość na jednym posiedzeniu, nawet kontemplując ciche, szerokie leśne kadry, a przesadnego zachwytu w mym serduszku nie zaobserwowałem. Żywię wielką nadzieję, że u innych czytelników te wszystkie cudowne przecież elementy, z których składa się komiks, zgrają się w całość dużo lepiej niż u mnie. Widzę je, ale nie czuję. Jest bardzo dobrze, a liczyłem, że będę zniszczony. Trzeba będzie powtórzyć.
« Ostatnia zmiana: Cz, 11 Marzec 2021, 21:09:08 wysłana przez Death »

Offline Leyek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #460 dnia: Cz, 11 Marzec 2021, 21:08:33 »
Z powieści graficznych w sekcji 1000-1500 głosów ze średnią 4.5 znalazłem tylko kolejne tomy Sagi, Samotnego Wilka, jeden tom Hellboya, jednego Daredevila i jeszcze jakieś mangi. Ale wyszukiwarka Goodreads nie daje za wielu możliwości, więc gdzieś się ten tytuł pewnie schował ;)

Też szukałem wczoraj i jest tak jak piszesz. Więc pewnie coś tam @mandoica przed nami ukryła, żeby nie było za łatwo :)

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #461 dnia: Cz, 11 Marzec 2021, 21:17:00 »
Midar: Bardzo Ci zazdroszczę tych przeżyć. :)

Offline moai

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #462 dnia: Cz, 11 Marzec 2021, 21:42:13 »
Też szukałem wczoraj i jest tak jak piszesz. Więc pewnie coś tam @mandoica przed nami ukryła, żeby nie było za łatwo :)
Bez zdradzania tajemnicy, która znam ;) To jest komiks, który z niewiadomych względów został kompletnie pominięty przez takie wydawnictwa jak KG czy Timof. A premierę swoja miał już parę lat temu. Wystarczy pobieżnie go przejrzeć, żeby stwierdzić, że to musi być coś zajebistego. :D Niebawem się wszystko pewnie wyjaśni.

Offline srogin

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #463 dnia: Cz, 11 Marzec 2021, 21:58:00 »
Może to będzie rok Chrisa Ware'a? To by było!  :)

Offline muaddib

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #464 dnia: Cz, 11 Marzec 2021, 22:15:19 »
Może to będzie rok Chrisa Ware'a? To by było!  :)
Jego pierwszego sprawdzałem na Goodreads, ale mi się liczby nie zgadzały...