Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 338485 razy)

am666 (+ 3 Ukrytych) i 12 Gości przegląda ten wątek.

Offline Midar

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #435 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 14:34:10 »
Właśnie zamówiłem na Gildii, brawo Mandioca! Czuję, że szybko zejdzie.
Szkoda że Timof tak nie wydał Prosto z piekła
Raport wydany przecudnie.
Timof, to niech się schowa. Opowieści z hrabstwa Essex, przyszły poobcierane przez brak folii. Taka dziadowska pseudo ekologia spowodowała, że zrobiłem 30 km samochodem żeby to zostawić do reklamacji. Teraz pojedzie do magazynu, a do mnie przyjedzie nowy. Folia jest be, ale spalanie paliwa, mielenie uszkodzonych egzemplarzy (drzewa) i marnowanie czasu innym jest ok.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #436 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 14:58:18 »
Oczywiście że folia jest be - tyle tego syfu naprodukowaliśmy, że ktoś musi zacząć żeby to szaleństwo okiełznać. Już nawet ogórka bez folii nie da się kupić. Tutaj zdecydowanie popieram działania Timofa. Niech się księgarnie nauczą obchodzić z towarem i będzie dobrze.
Swoją drogą niektórym przyda się desensytyzacja na otarcia i inne urojone wady.

Offline Midar

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #437 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 18:07:22 »
Oczywiście że folia jest be - tyle tego syfu naprodukowaliśmy, że ktoś musi zacząć żeby to szaleństwo okiełznać. Już nawet ogórka bez folii nie da się kupić. Tutaj zdecydowanie popieram działania Timofa. Niech się księgarnie nauczą obchodzić z towarem i będzie dobrze.
Swoją drogą niektórym przyda się desensytyzacja na otarcia i inne urojone wady.
Wadą to jest godzenie się na bylejakość  i pokorne przyjmowanie niepełnosprawnego towaru, za który płaci się rynkową cenę. To jest taka miałkość społeczna.
Niektóre towary owija się w folię, bo tego ten towar wymaga. Nie dajmy się zwariować, nie chodzi o to, żeby nie używać folii, ale żeby nie zaśmiecać nią środowiska. W każdym śmietniku śmieci są segregowane i taka folia z komiksu podlega recyklingowi (taki recykling odbywa się na dużą skalę również w Polsce).
I szczególnie takim wydawnictwom, które robią słabe oszczędności nie używając odpowiedniego zabezpieczenia (przede wszystkim folia) do pięknych, delikatnych i co za tym idzie drogich wydań, nie będę popuszczał do skutku.
I otarcia w moim komiksie nie są urojone, bo wydawca i hurtownia bez  zastrzeżeń je uznaje.
« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Marzec 2021, 18:10:58 wysłana przez Midar »

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #438 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 18:13:54 »
Folia podlega recyklingowi. Zlituj się, większość nie jest recyklingowana: https://www.europarl.europa.eu/news/pl/headlines/society/20181212STO21610/odpady-z-tworzyw-sztucznych-i-recykling-w-ue-fakty-i-liczby
Produkujemy tego zastraszające ilości.
Do tego, co kiedyś pokazali Brytyjczycy, nawet u nich spora część recyklingu to fikcja polegająca na przewożeniu odpadów w inne miejsce.
Miałkością społeczną jest robienie dramy z byle powodu i jechanie 30 km żeby złożyć reklamację (zamiast np. skorzystać z innych metod zwrotu). To jest działanie w stylu jeżdżenia wszędzie samochodem mimo dobrego transportu publicznego.

Offline bowie

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #439 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 18:26:42 »
istnieją inne sposoby ochrony książek niż folia

Offline Midar

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #440 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 18:28:29 »
Nie mam dobrego transportu publicznego (a zależało mi na czasie), a czy pojadę ja, czy przyjedzie kurier to samochód pojeździ.  Poza tym to, czym kto jeździ, zupełnie nie ma nic wspólnego z uszkodzonym komiksem.
Folia stosowana do zabezpieczenia komiksów dobrze się recyklinguje (reglanulat). Obecnie nawet najbardziej zabrudzone folie (np. stosowane w rolnictwie, świetnie się wykorzystuje do produkcji nowych materiałów (za naukowcami z Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach).
Mie ma zresztą o czym gadać, towar niepełnowartościowy podlega wymianie lub zwrotowi pieniędzy. A jest niepełnowartościowy, bo ktoś policzył, że oszczędzi kilka złotych na folii, lub uległ presji histerycznych i bezkrytycznych pseudo ekologów.

Offline Leyek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #441 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 18:29:43 »
Ja jestem mocno przeciwko nadmiarowi folii, szczególnie w spożywce to jest już chore. Ale rozumiem też Midara. Sam trochę odpuściłem z reklamacjami (bo szkoda, mi jeśli te komiksy pójdą na przemiał a nie np. do outletu - nie wiem jak to jest, no i czasu też szkoda), ale nieraz trzeba bo sklepy (główni winowajcy) najczęściej mają gdzieś temat pakowania i sobie ew. zwroty wrzucają w koszty (czyli to one są głównymi zanieczyszczaczami).

A samo wydawnictwo jak chce zrezygnować z folii, to mogło pomyśleć np. o jakimś papierze pakowym + jeszcze jakieś fajne logo na nim i wszyscy by  chwalili pomysł, a koszt by pewnie się zmieścił w 50 groszach.

Dla przykładu jak to było w przypadku Prison Pitów (choć tam nakład to pewnie z 1/10 Essexa):




« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Marzec 2021, 18:31:19 wysłana przez Leyek »

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #442 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 18:39:03 »
Nie mam dobrego transportu publicznego (a zależało mi na czasie), a czy pojadę ja, czy przyjedzie kurier to samochód pojeździ.

No chyba jednak jest różnica... Kurier nie zrobi tych kilometrów z jedną paczką.

Rugowanie syfu ze środowiska od czegoś trzeba zacząć. Foliowanie książek, czyli towarów z założenia trafiających do światlejszej części społeczeństwa, jest dobrym początkiem. Dzięki temu jest szansa, że trafi to pod strzechy.
« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Marzec 2021, 18:41:53 wysłana przez parsom »

Offline Midar

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #443 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 18:40:16 »
W każdym razie podkreślę jeszcze raz (bo odeszliśmy od tematu), że Raport wydany jest znakomicie, papier, okładka, obwoluta, druk i format zachwycają.. Dziś zamierzam zacząć czytać i mam nadzieję, że się nie zawiodę na fabule, bo rysunki dawno już mnie kupiły.

Offline Koora

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #444 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 20:21:34 »
Ja właśnie skończyłem czytać i dla mnie to jest absolutna rewelacja! Nie tylko rysunkowo, ale i fabularnie.
Komiks ciężki, mroczny, traktujący o ludzkiej naturze.

Zastanawiam się jak to się stało, że nikt tego wcześniej u nas nie wydał? Ale jednocześnie cieszę się, że tak się stało, bo Mandioca wydała to znakomicie! Aż się dziwię stosunkowo niskiej cenie :)
Jak dla mnie już teraz mocny kandydat do komiksu roku.

Offline Lipa

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #445 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 20:21:40 »
Ja już jestem po lekturze i..

WARTO było czekać. Wydanie jest przepiękne, komiks świetny, będzie w topkach tego roku

Bałem się trochę, że będzie jak z Cyberpunkiem - zapowiedzi, piękne rysunki, przesuwanie premiery i ostatecznie dostajemy wydmuszkę. Na szczęście jest odwrotnie - polecam każdemu!

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #446 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 20:32:02 »
Cyberpunk ma jedną z najlepszych fabuł w historii gier video, a misje takie jak Przerwane milczenie i W topieli robiłem już kilkanaście razy, bo to top topów, więc sorry. ;)
A Raport Brodecka? Właśnie czytam. Pięknie jest. :)

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #447 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 20:39:46 »
Nie zapominajcie że to w dużej mierze zasługa książki. Która wciąż wala się po różnych wyprzedażach.

Offline Rafa

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #448 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 20:53:10 »
Właśnie czekam na powieść.
Komiks dostanę za jakiś czas z Portem.


Offline Leyek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #449 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 21:33:00 »
Nie zapominajcie że to w dużej mierze zasługa książki. Która wciąż wala się po różnych wyprzedażach.

Dodać do tego Czarne nenufary, Wieczną wojnę, a z naszego rynku np. Niezwyciężonego i wychodzi, że z nielicznymi wyjątkami (A. Moore, Donżon) najlepsze scenariuszowo komiksy to adaptacje książek :)