Autor Wątek: Komiks jako rekwizyt w filmie  (Przeczytany 968 razy)

MarcusSz i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaszczu

Odp: Komiks jako rekwizyt w filmie
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 17 Kwiecień 2024, 18:00:34 »
W polskiej komedii "Juliusz" główny bohater rysuje komiksy, a w rzeczywistości na potrzeby filmu rysował je Robert "Bele" Sienicki :)

W "Najmro" główny bohater czyta "Funky Kovala" w kiblu.

Offline Deepdelver

Odp: Komiks jako rekwizyt w filmie
« Odpowiedź #16 dnia: Śr, 17 Kwiecień 2024, 18:56:17 »
W młodzieżowym serialu "Obudziłam się wampirzycą" jeden z przyjaciół bohaterki jest komiksowym ortodoksyjnym sprzedawcą, a później sam tworzy komiks (opisujący przygody głównej bohaterki serialu), który odnosi duży sukces. Jest nawet pokazany jego dyżur autografowy. :)

No i w "Niezniszczalnym" wszystko kręci się wobec superbohatersko-komiksowej fiksacji głównego antagonisty.
« Ostatnia zmiana: Śr, 17 Kwiecień 2024, 19:00:34 wysłana przez Deepdelver »

Offline Castiglione

Odp: Komiks jako rekwizyt w filmie
« Odpowiedź #17 dnia: Śr, 17 Kwiecień 2024, 19:57:28 »
W "Karmazynowym przypływie" Tony'ego Scotta marynarza pobili się o to, czy lepszy jest Silver Surfer rysowany przez Kirby'ego czy Moebiusa.


Offline wilk

Odp: Komiks jako rekwizyt w filmie
« Odpowiedź #18 dnia: Śr, 17 Kwiecień 2024, 20:11:11 »
Trzy w jednym: Zagubione dziewczęta, Maus i Ghost World a do tego Watchmen Babies in V for Vacation.


;)

Offline Zwirek

Odp: Komiks jako rekwizyt w filmie
« Odpowiedź #19 dnia: Śr, 17 Kwiecień 2024, 21:02:30 »
w serialu "teoria wielkiego podrywu" (Big Bang Theory) komiksy niejednokrotnie były tematem przewodnim całych odcinków

Gościnnie wystąpił nawet Neil Gaiman


Offline Kandor

Odp: Komiks jako rekwizyt w filmie
« Odpowiedź #20 dnia: Śr, 17 Kwiecień 2024, 21:07:52 »
w serialu "teoria wielkiego podrywu" (Big Bang Theory) komiksy niejednokrotnie były tematem przewodnim całych odcinków
No właśnie ja mam ten problem z tym, że w tym serialu komiksy są tylko rekwizytem porozrzucanymi (nierzadko dosłownie) po planie. Za to trochę bardziej serio za pasję komiksową Sheldona zabrano się w "Młodym Sheldonie". Przyda mi się szybki trwałych obu seriali😀

Offline Kadet

Odp: Komiks jako rekwizyt w filmie
« Odpowiedź #21 dnia: Śr, 17 Kwiecień 2024, 21:38:41 »
Główny bohater "Złap mnie, jeśli potrafisz", grany przez Leonarda DiCaprio, czytał komiksy o "Flashu" i użył raz aliasu "Barry Allen". Użył też zresztą innym razem aliasu "doktor Connors"... :)

https://www.cbr.com/flash-catch-me-if-you-can/
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Pabloff

Odp: Komiks jako rekwizyt w filmie
« Odpowiedź #22 dnia: Cz, 18 Kwiecień 2024, 13:19:02 »
Jaś Fasola, poza "Batmanem", czyta także "Asteriksa". To znaczy: Fasola i Teddy czytają. ;)