Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 338056 razy)

pokia, kubisz (+ 1 Ukrytych) i 25 Gości przegląda ten wątek.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #990 dnia: Nd, 15 Maj 2022, 02:24:00 »
Zdarza się. Nie ma wydawcy idealnego;) A jak Alvar Mayor? Shankar?

Offline woiti

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #991 dnia: Nd, 15 Maj 2022, 23:40:59 »
Na tak postawione pytanie muszę się wtrącić albowiem Alvar Mayor to najprawdziwsza rewelacja. Faktem jest jak już ktoś napisał że wasze wydawnictwo dość często zapowiada rewelację, a wychodzi coś, może nie słabego ale jednak bez cudów (vide shankar czy życie i czasy ...) ale Raport Brodeca i Alvar to faktycznie zachwyt :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #992 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 07:45:10 »
Na tak postawione pytanie muszę się wtrącić albowiem Alvar Mayor to najprawdziwsza rewelacja. Faktem jest jak już ktoś napisał że wasze wydawnictwo dość często zapowiada rewelację, a wychodzi coś, może nie słabego ale jednak bez cudów (vide shankar czy życie i czasy ...) ale Raport Brodeca i Alvar to faktycznie zachwyt :)

No to jest jednak subiektywne, ja wolę Shankara niż Raport Brodecka.

Offline wujekmaciej

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #993 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 10:39:20 »
Ja wolę Shankar od czegokolwiek od Mandioci, choć wybór tytułów ma zacny i duży progres widać z roku na rok. Nie podlega jednak wątpliwości, że Shankar to (tak, tak, nie bójmy sie tego napisać) arcydzieło, co jest o tyle dziwne, że w dzisiejszych czasach i w moim wieku co raz trudniej takie perły znaleźć :)

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #994 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 12:23:13 »
Shankar to żadne arcydzieło - poza żonglowaniem motywami, postaciami itd. wiele z niego nie wynika.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #995 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 12:25:53 »
Shankar to żadne arcydzieło - poza żonglowaniem motywami, postaciami itd. wiele z niego nie wynika.

Z ciekawości i bez złośliwości - podaj proszę przykład czegoś, co jest według Ciebie, arcydziełem i co przez to z tego czegoś wynika.

Offline wujekmaciej

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #996 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 12:30:58 »
Shankar to żadne arcydzieło - poza żonglowaniem motywami, postaciami itd. wiele z niego nie wynika.

Dla jednych jest, dla drugich nie jest :) Jak pokazuje jeden z tematów na forum - wszystkim nie dogodzisz :)

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #997 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 12:34:39 »
Proszę b
Z ciekawości i bez złośliwości - podaj proszę przykład czegoś, co jest według Ciebie, arcydziełem i co przez to z tego czegoś wynika.

Mistrz i Małgorzata, Chłopi - trochę by się znalazło.
Do jakich refleksji nad życiem prowadzi Shankar? Co zmienia w postrzeganiu świata przez czytelnika?
Jeżeli już, to bliżej arcydzieła (ale też bez przesady) jest Żywa stal.

Offline wujekmaciej

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #998 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 12:37:25 »
A w obrębie komiksu ? :)

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #999 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 12:44:07 »
Pytanie nie brzmiało "w obrębie komiksu"
Ale np. Corto, Piotruś Pan, Równonoce, druga część Pasażerów wiatru czy Persepolis

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1000 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 13:10:33 »
Proszę b
Mistrz i Małgorzata, Chłopi - trochę by się znalazło.
Do jakich refleksji nad życiem prowadzi Shankar? Co zmienia w postrzeganiu świata przez czytelnika?
Jeżeli już, to bliżej arcydzieła (ale też bez przesady) jest Żywa stal.

Akurat ja Mistrza i Małgorzaty nie uważam za arcydzieło, w dużej mierze przez jej niespójność, ale nie o tym. Shankara zresztą też nie uważam, uważam tylko, że jest lepszy od Raportu Brodecka. Natomiast Shankar może prowadzić do refleksji na przykład jak różne kultury się ze sobą łączą, jakie mają punkty wspólne, dlaczego tak jest itd. W ten właśnie sposób może również (nie musi) zmienić postrzeganie świata. Zmierzam trochę do tego, że to, co ktoś wyciągnie z danego dzieła jest bardzo subiektywne i zależy od tego co przeżył i z jaką kulturą obcował wcześniej. Natomiast pojęcie "arcydzieło" jest w mojej opinii dużo bardziej obiektywne (choć też nie do końca dające się zdefiniować) i ja je bardziej rozumiem jako perfekcję warsztatową (też nie tylko oczywiście, ale w dużej mierze).

Offline bibliotekarz

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1001 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 15:59:02 »
Dla mnie Shankar to właściwie przełożenie na język komiksu prac Mircei Eliadego, które były kamieniem milowym dla religioznawstwa porównawczego. To te same założenia w ramach których powstawały Hellboy czy Liga Niezwykłych Dżentelmenów i Shankar wcale nie odstaje od nich na minus. Shankar pokazuje, że każdy region świata ma do zaoferowania bogactwo mitologii, z której można czerpać z szacunkiem a zarazem twórczo.
Batman returns
his books to the library

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1002 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 09:11:27 »
W najbliższą środę, 8.06, o 17.00, w  Krakowie, w ramach Tygodnia Hiszpańskiego opowiem o hiszpańskojęzycznym komiksie.
Trochę Was zaskoczę, trochę polecajek, trochę o tytułach wydanych albo tych, które wydać warto.

Zapraszam, Bartłomiej Rabij wydawca komiksów Mandioki.

Adres: Zachodnia 7/3A.

https://www.biblioteka.krakow.pl/punkt_biblioteczny_31_zachodnia/


Offline carnivale

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1003 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 21:16:12 »
Już można startować z listą życzeń? Tak? Świetnie!!! To ja z hiszpanii poproszę Was o ten tytuł ;)


sum41

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #1004 dnia: Pn, 06 Czerwiec 2022, 23:04:06 »
wow jeśli w środku takie rysunki również to bym brał bo przypomina mi klimatyError i Creepy Magazines.