Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 338732 razy)

bababatman i 5 Gości przegląda ten wątek.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #75 dnia: Pn, 19 Sierpień 2019, 19:23:21 »
Skazaniec 666





naklejka



zakładka



przykładowa strona



jeden z pin upów (genialnych!)



Na plus jakość papieru, taki ala Parkerowy, nasycenie czerni jak zawsze nienaganna.

Dostępny jest już także kolejny pre-order, szczegóły dostępne w tym miejscu: https://mandioca.pl/katalog/komiks/9godzin

Do komiksu dodawane będą zakładki z rysunkami autora, dodatkowo pojawiła się także opcja odbioru osobistego na Festiwalu Komiksu w Łodzi (wystarczy wybrać tę opcję w formach dostawy).

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #76 dnia: Pn, 19 Sierpień 2019, 19:25:50 »
Tych dodatków już nie dodają do Skazańca?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #77 dnia: Pn, 19 Sierpień 2019, 19:29:06 »
Okres pre-orderów chyba się zakończył na Skazańca. Czyli naklejka i zakładka może być już niedodawana do zamówień. Ale pin upy (8 ) są normalnie dodane na końcowych stronach. Zostały zrobione specjalnie dla polskiego wydania, także takie inicjatywy wspieram bez chwili wątpliwości.

Offline Koora

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #78 dnia: Pn, 19 Sierpień 2019, 19:58:42 »
Ja mam podobnie. Zamówiłem już 9 godzin :D
Tym razem mają być znowu zakładki z rysunkami autora.
Też dzisiaj dostałem i potwierdzam - pinupy genialne! Mnie najbardziej podoba się ten od Danijela Zezelja.
Ogólnie wydanie super, graficznie rewelacja, ciekawe jeszcze jak fabuła  ;)

Offline KubciO

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #79 dnia: Wt, 20 Sierpień 2019, 00:49:10 »
Ja mam podobnie. Zamówiłem już 9 godzin :D
Tym razem mają być znowu zakładki z rysunkami autora.
A oto i zakładki:
Spoiler: PokażUkryj


:D

Offline Koora

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #80 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 17:05:35 »
Jakaś cisza w temacie Skazańca, a moim zdaniem niesłusznie :)
Nie ukrywam, że brałbym ten komiks dla samych rysunków, które są znakomite, nawet gdyby fabuła była kiepska.
Ale wcale taka nie jest. Pomimo tego, że pewnie większość polskich czytelników nie zna całej otoczki i motywów związanych z postacią Józefa Mogiły, to, w moim odczuciu nie przeszkadza to zbytnio w odbiorze komiksu. Do tego mamy wstęp przybliżający nam tytułową postać.
Bardzo dobry, mroczny klimat, który podkreślają rysunki Casala. Szczególnie dobrze wygląda to w przypadku kadrów, gdzie bohaterowie mają halucynacje.

Ze swojej strony polecam ;)

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #81 dnia: Pt, 20 Wrzesień 2019, 22:02:14 »
Skazaniec 666

Idealna propozycja na pierwsze chłodne wieczory. Z albumu bije wewnętrzne zimno. Wylewają się z niego przeróżne kształty, wizje, akty szaleństwa. To nietypowy album. Każdy dymek ma swój sens, obrazuje albo stara się obrazować sytuację, do lektury trzeba podejść skupionym by nie zagubić się w mrocznej cierni otulonej pustką bieli. Nie jestem ekspertem skupiając się na genezie głównego bohatera. Cała otoczka kulturowa nie przebiła się szerzej w Naszym kraju, ale komiks jest idealnym impulsem aby poszukać, sprawdzić, obejrzeć różne aspekty w czasie.

Wydawnictwo Mandioca zaserwowało Nam danie nietypowe, przy lekturze nie można być pewnym absolutnie niczego. Halucynacje przeplatają się z rzeczywistością, przekonania z szaleństwem. Cel jest formą, próbą stworzenia doskonałości.

Samo wydanie oceniam bdb, jakby taka intensywność czerni była standardem to byłbym wielce uszczęśliwiony. Można się w nią w ręcz zapadać. A nie lekko smyrnąć i przejść obojętnie dalej. Skazaniec 666 to komiks skierowany dla tych, którzy szukają czegoś innego niż kolejnej potyczki Gacka z Jokerem czy głębokich analiz multiversum.

8/10

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #82 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 20:00:38 »
9 godzin









Odczucia po lekturze? Dla mnie ten komiks jest za krótki, dziwną tendencję mają Panowie z Południowej Ameryki. Z 9 godzin spokojnie można było stworzyć drugie tyle, aby rozbudować wątki, poszerzyć analizę bohaterów. Historia jest tak dynamiczna, że ledwo się człowiek zaczyta a już dociera do okładki końcowej. Dwadzieścia minut czytania to chyba maks.

Obcując z pozycją odniosłem wrażenie iż jest totalnie oderwana od rzeczywistości, autor popycha nas w rejony chaosu kreując świat przedstawiony jak i za pomocą użytych technik. Warto odnotować iż w regularnym komiksie pojawia się kilka stron ze szkicownika, dopełniając obraz zróżnicowania.

Zdecydowanie lepiej siadł mi Skazaniec oraz Labirynt.

Offline HaVoK

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #83 dnia: Wt, 22 Październik 2019, 22:44:10 »
Pełna zgoda. Komiks tylko do oglądania. Warstwa fabularna nic sobą nie niesie, ale też nieść nie miała. Ot szaleństwo, strumień świadomości przepięknie narysowany.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #84 dnia: Wt, 05 Listopad 2019, 16:00:42 »
Panowie, ten komiks to hołd japońskiej kulturze pop. Miyazaki, Astro-boy, Pako Chan, tengu, ci, którzy wcześniej hołdy składali jak Paul Pope, Bill Murray...

Taki jest wydźwięk komiksu. Polecam tekst redaktora komiksu - Michała Olecha - na ostatnich stronach komiksu.

Offline HaVoK

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #85 dnia: Wt, 05 Listopad 2019, 16:56:30 »
Ale dlatego że hołd, to musi się podobać? Wizualnie się podoba. Scenariuszowo niezbyt.

Offline Koora

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #86 dnia: Wt, 05 Listopad 2019, 21:26:44 »
No dobra, mam podobnie... Forma na duży plus, ale o treści to aż nie wiem co napisać.
Czytania faktycznie na jakieś 20 minut. No i właśnie problemem jest pewnie to, że jest to swego rodzaju hołd. Za mało wiem o tej kulturze i przyznaję się, że nie łapię pewnie z 80% nawiązań.

Natomiast samo wydanie, jego jakość, jak zawsze u Wydawnictwa bez żadnego zarzutu :)

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #87 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 15:07:31 »
Mikołajkowa promocja cenowa na naszej stronie, www.mandioca.pl

Pakiety w cenach od 30 do 50%. Kupujcie bo takich cen jeszcze na nasze komiksy nie praktykowano!

Kolejna premiera w lutym. 290 stron, których po Mandioce w ogóle byście się nie spodziewali;)

Offline Leyek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #88 dnia: Cz, 14 Listopad 2019, 20:20:50 »
Polecacie któryś z pakietów? Na razie od wydawnictwa wziąłem tylko Ye po świetnych zajawkowych planszach (a konkretnie tej: https://mandioca.pl/assets/images/ye/sample4.jpg ale jako że reszta albumu już się tak nie wygląda to odłożyłem czytanie). Rozważałem też w okolicach premiery Labirynt, ale ostatecznie odpuściłem.

Offline Koora

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #89 dnia: So, 16 Listopad 2019, 22:23:03 »
Moi faworyci to Labirynt, Olimpo tropical i Skazaniec.
W pakietach najciekawiej wypada chyba Kocia skórka i Olimpo Tropical oraz Kocia skórka ze Skazańcem.

Przy okazji mam pytanie do Wydawnictwa. Pomysł na soundtrack do Kociej skórki jest Wasz, czy w oryginale też jest coś takiego?
Świetnie się to czyta przy muzyce  :)