Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 368775 razy)

0 użytkowników i 12 Gości przegląda ten wątek.

Offline muaddib

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #645 dnia: Śr, 30 Czerwiec 2021, 12:30:50 »
Czy wysyłka preorderów Shankaru jeszcze trwa? Widziałem tydzień temu na fb informację o rozpoczęciu wysyłki i nie chcę przegapić paczki, ale rozumiem też, że ciągle trwa Euro i Copa America ;)

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #646 dnia: Śr, 30 Czerwiec 2021, 13:36:39 »
Spakowano już wszystkie. Kurierzy do jutra powinni wywieźć wszystko. Wostatnim dniu preorderów mieliśmy urwanie d...

Oczywiście wielkie ukłony dla firmy logistycznej, która przez 48h trzymała w magazynie 150 komiksów. Ponieważ każdy z nas ma inną pracę więc gliwicki operator rozwalił cały harmonogram pakowania. Oczywiście nie poczuwając się do winy (ich magazyn znajduje się 7 km od nas!) wstawił je pod dom bez zapowiedzi;)


Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #647 dnia: Śr, 30 Czerwiec 2021, 13:37:12 »
A komiks wygląda tak:

https://fb.watch/6s3pa991Pl/

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #648 dnia: Śr, 30 Czerwiec 2021, 17:53:59 »
Zamówiony dzisiaj, mam ogromne oczekiwania po Żywej stali, mam nadzieję, że się nie zawiodę :)

Offline Leyek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #649 dnia: Śr, 30 Czerwiec 2021, 18:09:55 »
Do mnie już dzisiaj InPost dostarczył. Przekartkowałem. Rysunkowo jak wiadomo ekstraklasa (choć chyba ciut mniej szaleństwa niż Żywej Stali). Na pewno dziś początek przeczytam. Po Żywej Stali też mam oczekiwania wysoko ustawione, a tekst na okładce* jeszcze je podbił.

*"koncert erudycji, przy którym bledną popisy Alana Moore'a czy (...)", jako drugi był wymieniony Gaiman, ale jako, że jego cenię sporo niżej niż Moore'a więc jego przebicie nie będzie już dla mnie czymś nadzwyczajnym :)

Offline p3rshing

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #650 dnia: Śr, 30 Czerwiec 2021, 22:16:48 »
No i świetna zakładka w zestawie ;-)

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #651 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 09:21:43 »
Lepsze popisy od Moore'a? :D Nieźle, może trzeba było od razu z Proustem albo Borgesem porównać? Nie ma to jak hiperbole z kosmosu.

Po Żywej stali, która rysunkowo może i bywała super (choć nierówna), ale fabularnie oscylowała w okolicach 4/10, oczekuję po prostu fajnej pulpy w stylu 2000AD, bo takie to były klimaty. Do poziomu Moore'a, czy nawet Gaimana (przynajmniej kiedy są w formie), oddzielały to jakieś lata świetlne. Myślę, że z Shankar będzie podobnie, więc wydawco drogi: hold your horses!
« Ostatnia zmiana: Cz, 01 Lipiec 2021, 09:23:20 wysłana przez arczi_ancymon »

Offline pokia

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #652 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 11:53:34 »
Ja tam rzadko czepiam się tekstów, bo nie rejestruję wielu błędów, ale nie jestem pewien o co chodziło w Żywej Stali. Wiele razy miałem wrażenie, że to jest po prostu bełkot stylizowany na jakieś ponadczasowe prawdy objawione. Podejrzewam, że w oryginale lepiej to brzmiało.

Może mi się tylko wydawało, skoro tyle zachwytów było nad tym tytułem.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #653 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 12:05:22 »
Dla mnie to nie był ani bełkot ani prawdy objawione. Ot, ciekawie narysowana surrealistyczno-fantasmagoryczna opowieść.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #654 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 14:58:38 »
Żywa stal to po prostu feeria rewelacyjnych oryginalnych pomysłów bez żadnego drugiego dna.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #655 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 15:20:14 »
@ukaszm84
Że tak powiem - dokładnie! Z pewnością nie jest to 4/10. Ale pełna zgoda co do tego, że warto trochę przystopować z radosną twórczością blurbową.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #656 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 20:27:03 »
Za bardzo się chłopaki napinacie. Blurb traktuje o erudycji. Najpierw poczytaj potem napisz.
A komiksy nasze nie mają na celu zbawiania świata, ani nawet jego tłumaczenia. Są po prostu, rozrywką. I rozrywki przy ich czytaniu Wam życzę!

Offline muaddib

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #657 dnia: Nd, 04 Lipiec 2021, 23:08:18 »
Preordery Charlie Chana i Pawełka Pinokio pojawiły się na https://mandioca.pl/
Do Charliego dodawane będą „…zamówione specjalnie w Azji, ozdobne, metalowe i mandiokowe pałeczeki do sushi!”
Kolejny preorder Mandioci zamówiony :)

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #658 dnia: Pn, 05 Lipiec 2021, 13:12:23 »
Preordery na Życie i czasy Charliego Chana Hock Chye oraz Pawełka Pinokia odpalone.

Polecam taki krótki wywiad z Sonnym Liew:


Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #659 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 15:18:09 »