Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 337858 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline adamarluk

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #60 dnia: So, 08 Czerwiec 2019, 00:16:16 »
ok, precyzyjniej, graficznie jest fajnie, tylko graficznie

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #61 dnia: So, 08 Czerwiec 2019, 10:17:15 »
No to tak jak YE. Znakomite rysunki, a treści już nawet nie pamiętam. Wygląda na to, że w przypadku Olimpio Tropical może być odwrotnie.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #62 dnia: So, 08 Czerwiec 2019, 21:46:11 »
Lektura Olimpo Tropical za mną. Przyznam, że czuję się lekko rozczarowany chaotycznym scenariuszem, historia prowadzona jest dynamicznie, moim zdaniem aż za bardzo bo cierpi na tym warstwa poznawcza. Zarówno miejsca akcji jak i bohaterów. Czasami miałem nieodparte wrażenia jakby postępowanie bohaterów nie było kompletnie niczym umotywowane... Nadia dostała tak zafiksowaną rolę, że pogubiłem się kompletnie jaki zamiar miał autor wprowadzając ją na karty komiksu. Spodziewałem się bardziej poukładanej lektury, dojrzalszej. Z drugiej strony cała główna oś fabularna jest dla mnie mało ciekawa, uważam że można było z tego wycisnąć zdecydowanie więcej prawdziwie krwistej historii. Spokojnie OT mogło zostać dopracowane i dopisane o kolejne 50 stron, myślę że wtedy mój odbiór byłby lepszy, ze względu na rozbudowanie wątków oraz stworzenie głębszych, bardziej skomplikowanych relacji międzyludzkich. Nie mogę się natomiast przyczepić do warstwy graficznej, która wyróżnia się na rynku, przyjemna dla oka, są w niej elementy mistycyzmu, jest dynamika. Lubię. Podobnie pochwalę wydanie, dobre nasycenie czerni, miękka okładka idealnie pasuje dla tego komiksu.

Reasumując, będąc uczciwy w ocenie - spodziewałem się więcej.
« Ostatnia zmiana: So, 08 Czerwiec 2019, 21:47:44 wysłana przez Itachi »


Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #64 dnia: Pn, 15 Lipiec 2019, 11:02:24 »


Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #66 dnia: Nd, 28 Lipiec 2019, 17:47:08 »
Od wczoraj można zamawiać kolejny pre-order od Mandioci: https://mandioca.pl/katalog/komiks/skazaniec-666


    Scenariusz: Samuel Casal, Adriana Brunstein
    Rysunki: Samuel Casal
    Tłumaczenie: Jakub Jankowski
    Liternictwo: Robert Sienicki
    Druk: czarno-biały
    Oprawa: twarda
    Papier: Alto 130g
    Stron: 116
    Format: 160x235mm
    ISBN: 9788395319136
    Data wydania: 15.08.2019

Oto historia Józefa Mogiły (Ze do Caixao, w USA znanego jako Coffin Joe), opętanego pragnieniem zdobycia idealnej kobiety i spłodzenia idealnego potomka. Groteskowa, brutalna, mroczna i dziwaczna opowieść o postaci wymyślonej przez reżysera Jose Mojikę na potrzeby makabrycznych filmów “O północy posiądę twoją duszę” (1964) oraz sequela “Tej nocy wcielę się w twoje zwłoki” (1967).

Nietzscheańska z natury, mroczna, utrzymana na poły w klimacie filmów wytwórni Hammer, na poły przywodząca klasyk filmowej grozy, niemy “M – morderca” Fritza Langa.

Józef Mogiła ma w sobie coś z Drakuli ale przede wszystkim postaci ze starych filmów grozy takich jak “Nosferatu” czy “Gabinet doktora Cagliari”.

Wszystko za sprawą nieprawdopodobnej wizji artystycznej oraz formy graficznej będącej dziełem wybitnego plastyka, Samuela Casala.

Komiks, który oddajemy Wam do rąk jest uzupełnieniem trylogii filmowej, którą Mojica realizował przez 40 lat!

Samuel Casal - twórca zjawiskowych drzeworytów, szalonych ceramik, zabierając się do pracy nad horrorem postanowił wygrać go formą. A ta jest doprawdy zjawiskowa! Casal stworzył opowieść wyjaśniającą co działo się z Józefem Mogiłą pomiędzy drugim z trzecim filmem (“Diabeł wcielony”) Mojiki.

Opowieść równie makabryczną i ciężką jak filmy starego mistrza horroru. Ale opowieść swoją, oryginalną. Skorzystał z wolności artystycznej jak tylko on potrafi: z drapieżnością, wydobywając mroki brazylijskich więzień, mroki ludzkiej natury, zabierając czytelnika do wcale niewesołego miasteczka makabry.

Czytelnicy zamawiający preorder dostają okolicznościową zakładkę specjalnie dla nich wydrukowaną oraz wlepkę 18x12 cm, również tylko dla preorderowiczów!



W komiksie dodatkowo pojawi się 8 pinupów od różnych autorów:

- Gabriel Bá, Fábio Moon (Daytripper)
- Gustavo Duarte
- Lelis (nowy Popeye)
- Guilherme Petreca (Ye)
- Magenta King ( 9 godzin)
- Cau Gomez
- Danijel Žeželj



Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #67 dnia: Nd, 28 Lipiec 2019, 17:54:48 »
Dobre to? O filmach nigdy nie słyszałem...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #68 dnia: Nd, 28 Lipiec 2019, 18:03:20 »
Wiesz te filmy mają ponad 50 lat...

Od Wydawcy wiem, że w maju (na KW) mają pokazać oba.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #69 dnia: Nd, 28 Lipiec 2019, 18:26:33 »
Oooo, fajnie!
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #70 dnia: Nd, 28 Lipiec 2019, 18:34:23 »
Wiesz te filmy mają ponad 50 lat...

Od Wydawcy wiem, że w maju (na KW) mają pokazać oba.
Szekak- "O filmach nigdy nie słyszałem..."


No luuudzie :)
One są co pewien czas dostępne na dvd i blur-eye, przeważnie jednak w kolekcjach za gruby piniondz... Polecam oba , to prawdziwe arcydzieła. Szekak- nie czekaj, warto - naprawdę warto. Mimo, że obu niedługo stuknie 100 lat :) [a nie 50+].


I nie ma co czekać na projekcje, urządźcie sobie seans już teraz:




Jak ktoś zna teledyski White Zombie i Roba Zombie, to będzie miał dodatkową zabawę, z "Gabinetem" zwłaszcza. Ogólnie rzecz biorąc- to arcydzieła. Można godzinami wymieniać twórców, którzy całymi garściami korzystali z obu filmów...


I napiszcie, jak bardzo się wam podobało ;)
,, - Eeeeech.''

Offline Koora

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #71 dnia: Nd, 28 Lipiec 2019, 19:08:50 »
Ja już zamówiłem ;)

Offline Arion Flux

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #72 dnia: Nd, 28 Lipiec 2019, 19:31:43 »
No luuudzie :)
One są co pewien czas dostępne na dvd i blur-eye, przeważnie jednak w kolekcjach za gruby piniondz... Polecam oba , to prawdziwe arcydzieła. Szekak- nie czekaj, warto - naprawdę warto. Mimo, że obu niedługo stuknie 100 lat :) [a nie 50+].

I nie ma co czekać na projekcje, urządźcie sobie seans już teraz:

Ale tu nie chodzi o Nosferatu i Caligari, bo te zna każdy kto choć trochę interesuje się historią kina czy horrorem (a wiec wielu), ale o:
[...] Groteskowa, brutalna, mroczna i dziwaczna opowieść o postaci wymyślonej przez reżysera Jose Mojikę na potrzeby makabrycznych filmów “O północy posiądę twoją duszę” (1964) oraz sequela “Tej nocy wcielę się w twoje zwłoki” (1967).
a te filmy są chyba u nas praktycznie nieznane.

A sam komiks plastycznie rzeczywiscie wygląda niezwykle interesująco.

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #73 dnia: Nd, 28 Lipiec 2019, 19:40:37 »
O, w takim razie mój błąd!
 Sorry, Itachi, powinienem uważniej czytać, ale poniosło mnie, bo i "Gabinet", i "Nosferatu" bardzo lubię :)
Ale linki i tak warto wykorzystać :D

W ramach zadośćuczynienia- "Esta Noite..." tyż jest na YT , a że po brazylijskich tasiemcach każdy Polak włada portugalskim, można sobie obejrzeć...


Tak przy okazji- zamieszczone strony komiksu aż się proszą do przerobienia na pseudoekspresjonistyczne szablony  :D
,, - Eeeeech.''

Bender

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #74 dnia: Nd, 28 Lipiec 2019, 20:32:17 »
@Lord: Eureka wydała Gabinet na blu osobno już jakiś czas temu. (świetnie wydane + dodatkowy dvd) Akurat teraz jest dosyć tani na amazonie (Nosfertau zresztą też)
« Ostatnia zmiana: Nd, 28 Lipiec 2019, 20:34:13 wysłana przez Bender »