Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 338644 razy)

JakubM, lukb23 i 4 Gości przegląda ten wątek.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #45 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 21:06:12 »
Tutaj dodałem zdjęcia bardziej uniwersalne. Zakładkę z rysunkiem dodałem w wątku z Naszymi kolekcjami.

Offline Koora

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #46 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 21:18:00 »
Ja swój egzemplarz odebrałem i przeczytałem na Komiksowej Warszawie. Pewnie w wolnej chwili jeszcze raz przeczytam w spokojniejszych warunkach  :) inna sprawa, że akurat jest to tytuł, do którego z przyjemnością wrocę!
Bardzo podoba mi się zarówno historia, jak i rysunki. Główny bohater to nastolatek, który pomimo swojej choroby chciałby pokazać się w strukturach faveli. Jednak ze względu na swoją ułomność jest wyłącznie obiektem kpin i lekceważenia.
Andre Diniz fantastycznie wplata historię chłopaka w brutalną i bezwzględną rzeczywistość faveli, gdzie nawet dzieci bawią się w zabijanie konfidentów. Bardzo dobrze wspołgrają z tym rysunki Laudo Ferreiry.
Miałem ogromną przyjemność porozmawiania z autorem, który jest przesympatyczną osobą. Mam nadzieję, że Mandioca pokusi się o wydanie jeszcze jakiegoś jego komiksu  :) Dodam tylko, że z dotychczas wydanych jest to ulubiony komiks Pana Bartłomieja Rabija z wydawnictwa  :D

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #47 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 21:17:00 »
Panowie (i Panie), ja tutaj dostaję smsy, że ten tropical to jakiś znakomity komiks jest.

No to oficjalnie: Olimpio Tropical mozesz dodac do listy zakupowej. Do tej pilnej listy. Bo komiks jest po prostu zajebisty. Podobal mi sie duzo bardziej niz YE.

Historia jest prosta ale tak opowiedziana ze nie mozesz sie od niej oderwac. I nie jest tak, ze przeczytasz i zapomnisz. Zostaje.


No to chyba muszę kupić.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #48 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 21:23:57 »
Podobal mi sie duzo bardziej niz YE.

Ten YE jakoś po mnie spłynął i wynudził mnie. A był to pierwszy komiks Mandioca, po jaki sięgnąłem. Po lekturze wyrzuciłem z koszyka Labirynt, na "kiedyś tam".

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #49 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 21:31:31 »
Proponuję ramirezie, aby "kiedyś tam" nastąpiło prędzej niż później. Jeśli graficznie wstrzeliwuje się w Twoje gusta, to myślę że warto dać szansę tej pozycji. Scenariusz nie jest może na absolutnym światowym poziomie, natomiast dałem mu ocenę dobrą z plusem.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #50 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 21:37:33 »
Mowisz o Olimpio Tropical? A Labirynt?

Z tych rejonow Timof szykuje jakąś kobyłe ok 500 str., na to bardzo czekam.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #51 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 21:41:01 »
O Labiryncie, dla mnie to całkowicie inna rzecz od tego co mamy okazję czytać na co dzień.

OT nadrabiam na dniach i wrzucam recenzję, w weekend znajdę wolną godzinkę czy dwie. Strasznie jestem ciekawy tej pozycji.
« Ostatnia zmiana: Cz, 06 Czerwiec 2019, 21:44:14 wysłana przez Itachi »

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #52 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 03:32:32 »
Czy Mandioca[czyli" maniok", co dopiero teraz sobie uświadomiłem   : )] publikowało jakieś zapowiedzi co do dalszych planów? Czy na przykład były jakieś zapowiedzi komiksów argentyńskich?
Na fali nostalgii poczytałbym Mafaldę :)
,, - Eeeeech.''

Offline Koora

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #53 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 11:38:08 »
Kolejną pozycją będzie Skazaniec 666 Samuela Casala, czyli autora brazylijskiego.

Poniżej znajdziesz próbkę jego umiejętności  ;)
http://www.samuelcasal.com/




Offline donT

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #54 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 12:52:43 »
Ten YE jakoś po mnie spłynął i wynudził mnie.

Mialem dokladnie tak samo. Spodziewalem sie czegos nietuzinkowego, glebokiego i swiezego. Plansze bardzo zachecaly, wiec sie skusilem. Komiks poprawny, ale w zadnym wypadku unikalny czy must have. Szybko sie czyta i jeszcze szybciej sie konczy zostawiajac czytelnika z "zaraz, zaraz… to juz wszystko?... to juz koniec?".

To co wyroznia moj egzemplarz YE jest to, ze kupilem go od Top Shelf / IDW. Amerykance go pokolorowali i zrobili to naprawde swietnie.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #55 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 12:57:46 »
Widziałem pokolorowane plansze i żałowałem, że u nas nie wyszło w takiej postaci.

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #56 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 13:05:16 »
Dzieki, Koora.
Tak wygląda nazwa "Komikspec" pisana czcionką stworzoną przez Casala  :) -

,, - Eeeeech.''

Offline Koora

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #57 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 14:07:41 »
Myślę, że moglibyśmy jej zacząć używać na forum  ;D

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #58 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 14:58:59 »
Myślę, że moglibyśmy jej zacząć używać na forum  ;D

Hmmm... testy można by przeprowadzić w dziale "Kolekcje" :D  8)  ;D



A wracając do wcześniejszego mojego pytania, o Argentynę, liczyłem nie tylko na "Mafaldę", ale i Caramutę  czy Munoza... Przynajmniej Breccia -na szczęście- ma być znów wydany w Polsce.
« Ostatnia zmiana: Pt, 07 Czerwiec 2019, 15:01:26 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Online adamarluk

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #59 dnia: So, 08 Czerwiec 2019, 00:11:43 »
Doceniam kunszt autora Labiryntu, ale scenariusz bardzo mnie rozczarował. Prostolinijna opowiastka. Nuda.