Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 338859 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #420 dnia: Śr, 03 Marzec 2021, 09:39:14 »
A ja mam takie pytanko do wydawcy: planujecie może wydanie innych pozycji duetu Mazzitelli/Alcatena? Shankar, wiem. Z tym, że przeglądałem sobie ostatnio na goodreads ich profile i tam jest jeszcze sporo fajnych rzeczy:
https://www.goodreads.com/book/show/22538911-la-estirpe-maralha
https://www.goodreads.com/book/show/18723688-barlovento
https://www.goodreads.com/book/show/6892384-merlin

Takie tam kilka przykładów.

Polecam forumowiczom pooglądać rysunki z powyższych. Cuda na kiju się tam dzieją.


Druga sprawa to Manu Larcenet i jego Blast:
https://www.goodreads.com/book/show/7188088-grasse-carcasse

Jest to ponoć rzecz wybitna, a do tej pory żaden z wydawców się nie odważył...

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #421 dnia: Śr, 03 Marzec 2021, 12:41:26 »
Kiedy będzie Raport? Bo już środa, a chciałbym mieć przynajmniej część albumów na weekend. Więc dziś lub jutro rano powinni mi najpóźniej choć jedną paczkę wysłać. Lemire z Kboom już jest i gdyby nie Raport to miałbym wszystko wysłane.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #422 dnia: Śr, 03 Marzec 2021, 13:20:53 »
@arczi

Oczywiście, że tak, będzie kolejny tytuł Mazzitelliego i Alcateny, ale tytułu jeszcze nie ujawnimy. Na razie Raport Brodecka, Zakazany port, Shankar i Pinokio.

Kiedyś nagrałem o ich komiksach filmik, w którym tłumaczyłem dlaczego tak a nie inaczej dobieram tytuły. Po krótce: najlepsze dzieła Alcateny to te do scenariuszy Mazzitellliego. Te trzy, które pokazałeś są spoko ale są dwa znacznie lepsze tytuły.

Dlaczego? Pierwszy po "Żywej Stali" odbierzesz jako "podobny". "Shankar" natomiast zawiera takie mnóstwo nawiązań, że wyczerpuje pewną formułę charakterystyczną dla twórczości tych panów.
Wspaniałe rysunki to nie wszystko, pociąg pędzie kiedy Mazzitelli doda mu paliwa;)


"Blast" to cztery tomiszcza. Zobaczymy jak sprzed się "Raport Brodecka" i zrobimy przymiarkę.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #423 dnia: Śr, 03 Marzec 2021, 13:26:06 »
@Death: w piątek ma przyjść z drukarni więc pierwszych kilkadziesiąt paczek wypchniemy. Księgarnie, Gildia zapewne od wtorku zaczną wysyłać.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #424 dnia: Śr, 03 Marzec 2021, 13:32:28 »
Ok, to zrobiłem zamianę. Zagubione psy przyjdą teraz,a Raport Brodecka po weekendzie. :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #425 dnia: Śr, 03 Marzec 2021, 15:56:52 »
Ok, to zrobiłem zamianę. Zagubione psy przyjdą teraz,a Raport Brodecka po weekendzie. :)

Te obsuwy zaczynają strasznie drażnić już. Jedną paczkę mam opóźnioną przez From Hell, drugą przez Raport Brodecka, trzecią przez Kingdom Come a czwartą przez Przygody Żąbielka. Niby nie mam ciśnienia bo mam co czytać, ale kurde trochę tego za dużo ostatnio.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #426 dnia: Śr, 03 Marzec 2021, 16:05:58 »
Czaj, że napisałem do gildii, a oni zamiast odczytać wysłali mi godzinę później maila, że wysłali same Zagubione psy. Sytuacja jest taka: są dwa zamówienia, już wcześniejszej historii o pierwszym przełożeniu Raportu nawet nie przytaczam, bo szkoda pisania. Ale tak: no więc są dwa zamówienia. Nagłe przychodzi mail, że przełożono premierę komiksu Lemire i pytanie co zrobić. No to odpisuję, że proszę przełożyć wszystko do zamówienia z Raportem i wysłać, bo wszystko będzie 24h. Tymczasem Raport przełożono, a Psy jednak są wcześniej. Więc napisałem do Gildii, że w takim razie niech Raport czeka,a cała reszta przed weekendem. A tu godzinę później inny mail, że Psy wysłane. Czyli przełożyli mi komiksy z zamówienia z Lemire żeby było szybciej ,a teraz wyszedł Lemire i one zostały w księgarni, a wysłali mi tylko 1 komiks czyli Lemire, a Raport wszystko zablokował. Ręce opadają.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #427 dnia: Śr, 03 Marzec 2021, 16:15:22 »
To już pętle czasowe z Władcy gór łatwiej było zrozumieć. Ale też mam w którejś przesyłce Zagubione psy i już nawet nie pamiętam w której.

Offline Lipa

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #428 dnia: Śr, 03 Marzec 2021, 17:40:58 »
Może nauczy to wszystkich wydawców i wezmą przykład np. z Muchy bądź Studia Lain - Dwa tygodnie szybciej zapowiedzi i praktycznie zawsze są na czas.

Choć z drugiej strony Timof tak zrobił z Prosto z piekła i też im nie pykło

Mandioca - Dwa miesiące szybciej pre ordery na Brodecka i zonk

Tylko, że tu już wiemy - to wina dodatkowego kartonu, a nie samego komiksu, następnym razem na pewno wezmą pod uwagę wszystkie okoliczności.

Mam tylko nadzieję, że naprawdę warto będzie czekać tyle na ten Raport :)

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #429 dnia: Śr, 03 Marzec 2021, 19:10:50 »
Oj będzie. Miałem w rękach i przeczytałem kilkadziesiąt stron wersji niemieckiej. To znaczy podążałem za obrazami, bo tam na początku za bardzo dymków nie ma. Początek jest niemy. I jest klimacik. A i sam album, jako przedmiot, wygląda bardzo ładnie. No nic, jutro otrzymam tylko Zagubione psy,a uczta będzie jakoś w środę. :)

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #430 dnia: Cz, 04 Marzec 2021, 10:10:24 »
Gildia super ogarnęła temat. Raport Brodecka przyjdzie po weekendzie, a resztę pozycji wyślą mi dziś. Świetna obsługa. Aż mi się zachciało znowu coś u nich zamówić. I już kombinuję koszyk. :D

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #431 dnia: Pt, 05 Marzec 2021, 11:14:46 »
Na naszych profilach na Instagramie i Fejsbuku możecie zobaczyć zdjęcia i filmik. Raport Brodecka wyszedł naprawdę dobrze.

Teraz lecimy z Zakazanym portem i Shankarem.
Jeszcze czekamy na informacje na temat poprawek w Pinokiu. A na Wielkanoc ogłosimy Wam ostatni komiks zamowiony na 2021.
Napiszę tak: ULTRAMEGASUPERTURBO! TOP5 moich komiksów:)

Offline Leyek

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #432 dnia: Pt, 05 Marzec 2021, 12:36:05 »
Na naszych profilach na Instagramie i Fejsbuku możecie zobaczyć zdjęcia i filmik. Raport Brodecka wyszedł naprawdę dobrze.

Na Twitterze też :)








ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #433 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 09:18:57 »
Odebrałem właśnie paczkę m.in. z Raportem Brodecka i, cholera, jak to jest pięknie wydane.

Offline volker

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #434 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 10:51:15 »
Właśnie zamówiłem na Gildii, brawo Mandioca! Czuję, że szybko zejdzie.
Szkoda że Timof tak nie wydał Prosto z piekła