Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 337934 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #285 dnia: Pn, 31 Sierpień 2020, 23:46:39 »
W kwestii okładek uściślam, tak jak to było w fejsbukowym poście.

Chodzi nam tylko o jedną, tworzącą się serię, której początek dała Żywa Stal, kolejnym będzie Shankar (trzeciego tytułu jeszcze nie zdradzę).

Reszta komiksów będzie szła dotychczasowym torem. Czasem mamy okładki oryginalne (seria Barras, Labirynt, Ye, Warpaint, Imaginarium Zbiorowe), czasem swoje ( Kocia skórka, Che PeP, 9 godzin, Żywa stal), czasem modyfikujemy oryginalne (Pets, Olimpo Tropical, Skazaniec, Favela w kadrze).

W Brodecku będzie oryginalna (i jedna). W Shankarze nasze (być może dwie wersje).


Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #286 dnia: Cz, 03 Wrzesień 2020, 20:55:19 »
Temat niniejszym zamykam. Nie będziemy się w to bawić. Nie zmieniamy naszej polityki.

Co do Shankara. Będzie wydany tak jak Żywa Stal. I będzie to druga seria w sensie edycyjnym. Pierwsza to ta z Favelą w kadrze, Kocią skórką, Skazańcem 666 i Imaginarium Zbiorowym.


Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #287 dnia: So, 12 Wrzesień 2020, 09:04:16 »
Szykujcie portfele. INKUBUS (lub INKUB)w tłumaczeniu.
Genialnie narysowana opowieść o koszmarze prześladującym pewnego artystę. Autor zainspirowany opowieściami HP Lovercrafta kapitalnie przeplata wątki znane z opowiadań Mistrza horroru z własnymi pomysłami na pociągnięcie historii.

Ok.80 stron tego wyjdzie. Klimat komiksu jest niesamowity. To po prostu trzeba kupić i smakować, bo jest tam sztuka, której coraz mnie znajdziecie w galeriach i na wystawach.
Michele Penco na codzień jest wykładowcą akademickim (uczy rysunku na tamtejszym odpowiedniku ASP w Pizie), ilustratorem...

Pierwsze wydanie włoskie, potem hiszpańskie, my ściagami się by zająć miejsce na podium acz, bodaj Niemcy są ciut dalej z pracami;)

Strona autora poniżej:
http://michele-penco.blogspot.com
« Ostatnia zmiana: So, 12 Wrzesień 2020, 09:29:46 wysłana przez mandioca »

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #288 dnia: So, 12 Wrzesień 2020, 09:55:07 »
Szykujcie portfele. INKUBUS (lub INKUB)w tłumaczeniu.

Równie dobre jak Ibikus? ;)

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #289 dnia: So, 12 Wrzesień 2020, 11:02:10 »
Zamówiłech dzisiaj inny Wasz komiks, bo w końcu miałem w rękach i mocno zyskuje, kiedy się go przegląda. Warpaint.
Te przykładowe plansze na Gildii jakoś niefortunnie dobrane, bo są fajne, ale w środku widziałem dużo lepszych.

Z adaptacji Lovecrafta miałem też w rękach takie coś:





Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #290 dnia: So, 12 Wrzesień 2020, 13:44:33 »
Erik Kriek ekstra! Wypatrz jeszcze Horacio Lalię. Niestety, poza Kriekem reszta to rysunki do tekstów HPL. Przerobiłem tego całkiem sporo ostatnimi laty. Breccia ten temat zamknął i inne tego typu to po prostu walka o drugie miejsce. Ale Erik Kriek bomba! Jest na naszej dłuuuugiej liście do wydania.


Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #291 dnia: So, 12 Wrzesień 2020, 14:08:22 »
Kriek jest super. Widziałem jego trzy albumy. Ten o wikingach też jest mega:









Poza tym zbiór opowiadań z krukiem na okładce:






Offline asx76

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #292 dnia: So, 12 Wrzesień 2020, 17:30:26 »
Panowie, dawajcie tego Krieka! Wszystko! :)

Offline arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #293 dnia: So, 12 Wrzesień 2020, 19:05:11 »
Kurcze! Chcę to Der Verbannte! Wygląda ekstremalnie dobrze. Kultura gniewu? Timof? Ktokolwiek?

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #294 dnia: So, 12 Wrzesień 2020, 20:52:58 »
Ten o wikingach jest ponoć świetnie oceniany przez niemieckich czytelników.
Aha, przeglądałem u kuzyna ten Raport Brodecka, który ma wydać Mandioca i to potencjalny komiks roku. Powinniśmy na to czekać jak kiedyś na From Hell od Timofa. To jest taki obłęd, że nie da się tego opisać. Ja wiem, że jeszcze nie czytałem, ale to się czuje, kiedy ma się album w rękach. Początek jest niemy, więc te 20 - 30 stron "przeczytałem". Teraz mamy zapchany rynek. Ale 10 lat temu to byłby hit na miarę wydania Blankets czy wspomnianego Prosto z piekła.
Jedyna uwaga jest taka, że to pudło wcale nie jest pudłem tylko taką dość mocną obwolutą, w którą wsuwa się komiks. I trzeba trochę uważać, żeby nie zniszczyć, bo ciężko się wkłada. https://www.reprodukt.com/brodecks-bericht-von-manu-larcenet/

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #295 dnia: Pn, 14 Wrzesień 2020, 22:29:42 »
Jeśli podoba się Wam Kriek to polecam zerknąć na Alcimara Frazao, z naszej ukochanej Brazylii. Specjalizuje się w zbiorkach krótkich opowieści. Szczególnie dobry pewien krotki horror...

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #296 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 19:17:34 »
W najbliższy weekend jesteśmy w Warszawie. Plener Literacki w Ogrodzie Saskim. Za tydzień w Chorzowie na rynku. Za dwa ponownie w Warszawie podczas NŻKW w Elektrowni Powiśle.

Jeśli chcecie pogadać o planach, komiksach, zobaczyć jak wygląda Incubis (Koszmary) w wydaniu hiszpańskim to zapraszamy.

Premiery, zgodnie z zapowiedziami, w tym roku jeszcze dwie (obok Incubis jeszcze Shankar). Rok 2021 zaczynamy Raportem Brodecka.

To tyle ogłoszeń.

Online Takesh

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #297 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 20:18:58 »
Coś więcej o tych spotkaniach? Gdzie szukać szczegółów? Jestem ze Śląska, więc Chorzów z chęcią bym odwiedził 😀

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #298 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 21:41:50 »
Cóź, program imprezy w Chorzowie nie jest znany. Nas zaprosiła księgarnia Dopełniacz. Oprócz samej sprzedaży mam mieć wystąpienie nt klasyków z Argentyny.
I tyle co wiem...

Online Takesh

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #299 dnia: Cz, 17 Wrzesień 2020, 23:14:45 »
Rozumiem. Ale jak będzie znana data, godzina i miejsce, to liczę, że się podzielicie tą wiedzą ;)