Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 338793 razy)

Goka, Pinto i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #240 dnia: Śr, 17 Czerwiec 2020, 09:22:20 »
@mack3 oczywiście! Są różne rodzaje papierów. Opel BMW też się nie równa. Nasz Labirynt ma świetnie dobrany papier kredowy, drogi. Niestety, wielu czytelników jest przyzwyczajonych do taniej kredy i dlatego uważa ją za standard, za wyznacznik jakości.

Do mocnego nasycenia czernią idealne są papiery użyte przez nas w Faxeli w kadrze, Warpaincie czy Kociej skórce.
Przy formacie A4, 300-400 stronach taki komiks kosztowałby fortunę, stąd ów papier pojawia się tylko kiedy jest zewnętrzne wsparcie finansowe.


Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #241 dnia: Śr, 17 Czerwiec 2020, 09:36:59 »
Hm...weź do ręki Żywą Stal czy Labirynt a meszku nie będzie.
Ale fakt, nie zawsze pasuje.
W Warpaincie zastosowaliśmy inny, przeciwny efekt, czyli okładka w miarę przypomina kamień. Komiks jest cienki więc okładka wprawdzie twarda ale cieniutka. Mam zastrzeżenia do zszycia książki ale efekt prezentuje się dobrze.

Natomiast uważam, że niewielu wydawców pięści się ze swoimi książkami.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #242 dnia: Śr, 17 Czerwiec 2020, 10:04:00 »
Szkoda, że inni wydawcy się nie trzymają tej zasady. Wszędzie praktycznie kreda (często świeciąca się jak psu jajca).
Kultura Gniewu, timof, Ongrys - tam ciężko uświadczyć komiks na błyszczącej kredzie.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #243 dnia: Śr, 17 Czerwiec 2020, 12:11:09 »
Wiem, cenię ich komiksy. Mam sporo w domu. Lubię dbałość KG, swego czasu WK. Swój styl ma NSC, acz tu kolor. Chociaż Morta Cindera wydali kapitalnie.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #244 dnia: So, 27 Czerwiec 2020, 09:53:07 »
Mamy dwa komiksy związane z Lovercraftem. Pierwszy klasyczny, adaptacja. Drugi współczesny, interpretacja  i inspiracja. Pierwszy to trzy drugi cztery opowiadania. Oba po 80 stron. Rysowanie na 5+.
Wy wybieracie, który wydamy.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=938823336531714&id=257373321343389

Offline carnivale

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #245 dnia: So, 27 Czerwiec 2020, 10:02:01 »
Moja propozycja jest taka. Jako pierwsze wydajecie "Mity" a jako drugie "Incubos"  ;D

Offline KubciO

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #246 dnia: So, 27 Czerwiec 2020, 10:07:06 »
Oddałem swój głos na Incubos. ;)

Offline nayroth

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #247 dnia: So, 27 Czerwiec 2020, 13:11:51 »
Wiem, cenię ich komiksy. Mam sporo w domu. Lubię dbałość KG, swego czasu WK. Swój styl ma NSC, acz tu kolor. Chociaż Morta Cindera wydali kapitalnie.

Właśnie co do Morta i Lovecrafta, to NSC dla tych dwóch komiksów, bądź co bądź bardzo podobnych, zastosowało różne typy papieru. Mort oczywiście to porządny offset, natomiast Lovecraft jakby powlekany/kredopodobny. W każdym razie porównałem oba przed chwila i nikt mi nie wmówi że czerń na tym pierwszym jest bardziej nasycona. O ile przyznaję się otwarcie do ignorancji w zakresie który gatunek papieru jakościowo lepszy, to w tym przypadku matowy wypada po prostu bladziej.

PS.: gdzies mi się kołącze że Arctic Silk był dobrą marką, ale czy dalej jest w obiegu to nei wiem

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #248 dnia: So, 27 Czerwiec 2020, 15:40:32 »
Arctic Silk jest spoko. Użyliśmy go w Labiryncie, ale to kolor.
Piękny papier ma hiszpańska wersja Incubos. Jest obłędny!

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #249 dnia: So, 27 Czerwiec 2020, 15:45:00 »
@carnivale: nie ma czasu ani kasy na dwa. Musimy wydać górę pieniędzy na Raport Brodecka, a potem mamy dwa spore z dużą ilością pracy dla tłumacza, redaktorki i liternika. Mandioka to Egmont. Skład personalny jest malutki, a wszyscy etatowo zajmujemy się czymś innym. Może jak czytelnicy Forum Speckomisji wyczyszczą nasze magazyny to walniemy z grubej rury całą armadą lovercraftowych komiksów, bo mamy już kolejny na oku;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #250 dnia: So, 27 Czerwiec 2020, 15:47:04 »
Mandioka to Egmont.

Jeśli tak, to powinniście więcej wydawać ;)

Musimy wydać górę pieniędzy na Raport Brodecka...

Jak tylko wyjdzie, to od razu zwróci się wam za mój egzemplarz!
« Ostatnia zmiana: So, 27 Czerwiec 2020, 15:48:41 wysłana przez ramirez82 »

Offline Koora

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #251 dnia: So, 27 Czerwiec 2020, 15:57:47 »
Nie mam fejsa, więc nie zagłosuję :) Gdybym miał wybierać to Incubos.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #252 dnia: So, 27 Czerwiec 2020, 19:17:13 »
Haha, noé wiem gdzie zjadło "nie" z tym Egmontem;))) Marzenie jak u tego typa z opowiadań Lovercrafta?;)

Offline carnivale

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #253 dnia: So, 27 Czerwiec 2020, 22:25:44 »
@carnivale: nie ma czasu ani kasy na dwa.

Spoko, rozumiem. Tak sobie gadam bo chciałbym mieć i przeczytać oba komiksy. Nie mam konta na facebooku więc tam nie zagłosuje ale jestem za "Mitami". Oczywiście jak wydacie Incubos też kupię.