Autor Wątek: Wydawnictwo Mandioca  (Przeczytany 337780 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #210 dnia: Pt, 05 Czerwiec 2020, 14:40:52 »
Parsom, napisz do nas, które to zamówienie.

Offline maxim1987

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #211 dnia: Pt, 05 Czerwiec 2020, 15:15:26 »
Ja też, podobnie jak kolega, wyrażam jedynie moje niezadowolenie z - podkreślam - OBSŁUGI preorderów.
Nie mam parcia by otrzymać komiks już, teraz, dzisiaj. Wskazuję jedynie, że dokonałem zakupu akurat w formie preorderu, ponieważ przekonały mnie wskazywane przez Was bonusy (śmieszne prezenty, zniżka w stosunku do ceny okładkowej, pierwszeństwo otrzymania komiksu). A jak już wszedłem na Waszą stronę, to jakoś tak zupełnym przypadkiem kupiłem jeszcze Żywą stal ;)
Ostatecznie wychodzi, że każdy kto niekorzystał z preorderu może dostać komiks taniej i szybciej (ale bez gadżetów - jego strata).
 I dlatego będę kupował Wasze komiksy, bo to naprawdę super pozycje, ale już nie w preorderze.

Online parsom

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #212 dnia: Pt, 05 Czerwiec 2020, 15:24:51 »
Ja podobnie - kupiłem w sumie trzy komiksy. Dzięki, ale poczekam na swoją kolei, do poniedziałku i tak już raczej nie dojdzie. Taki mały eksperyment - zobaczę ile księgarń będzie miało przede mną.

Online Koora

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #213 dnia: Pt, 05 Czerwiec 2020, 15:45:09 »
Ja właśnie odebrałem swoją paczkę.
Komiks wygląda świetnie. Krówki też bardzo dobre :)
W weekend będzie czas na lekturę.

Offline KubciO

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #214 dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 20:13:57 »
Taki oto wpis (+zdjęcie) na Fb:
Wracam właśnie do Krakowa. Dzisiaj zaliczyłem maraton: Zabrze-Opole-Warszawa-Kraków.
Piękna nasza Polska cała:) Piwo wyborne, a na Grochowie byłem na spontanicznym występie wokalnym grupy Ukraińców. Wspaniałości!
PS.Następny komiks z Europy!



Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #215 dnia: Wt, 09 Czerwiec 2020, 21:51:16 »
Jeżeli ktoś zakupi "Imaginarium zbiorowe", to chętnie przeczytam opinię. Wstrzymałem się, bo nie wiem, czy nie jest ten tytuł zbyt odjechany jak na mój gust.

Podbijam.

Jakaś cisza w temacie.

Offline Łukasz

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #216 dnia: Wt, 09 Czerwiec 2020, 22:30:45 »
Kilka dni temu Imagnarium w końcu trafiło w moje ręce. Lektura nastąpiła jeszcze tego samego dnia. I cóż mogę dodać, to bardzo dziwny komiks. Niewiele tekstu, to na pewno nie jest dla mnie minus, tu warstwa wizualna odgrywa najważniejsze skrzypce. Opowieść momentu od stworzenia wszechświata pochłania bez reszty. Oczywiście najbardziej skradła moje serce latająca krowa z okładki, która nie tylko popycha fabułę do przodu, ale jest również skradła moje serce. Rysownik, a zarazem scenarzysta tego tytułu bardzo dobrze wykonał swoją pracę, rysunki w scenach akcji są bardzo dynamiczne, co łatwo można skojarzyć z podobnymi zabiegami wykorzystywanymi w mandze. Fabuła w większości bardzo pędzi do przodu, by na moment złapać oddech i zaprezentować czytelnikom zapierające dech kadry na, których, a to dostajemy narodziny Wszechświata, a to znów, to co może spotkać człowieka mierzącego się z niezwykłymi siłami rządzącymi kosmosem. Do tego całość wydana bardzo solidnie. Polecam 9/10.
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #217 dnia: Śr, 10 Czerwiec 2020, 09:12:51 »
dalej nie wiem o czym jest ten komiks, ale bardzo jestem ciekaw. stąd ląduje w koszyku:)


Online Koora

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #218 dnia: Śr, 10 Czerwiec 2020, 09:59:08 »
Bo tak naprawdę ciężko opisać fabułę  ;)
Generalnie jest to jeden wielki zbiorowy odjazd z pewną krową, która chce latać.
Rysunki są genialne. Autor jest specjalistą w zakresie teorii ruchu w obrazie i to zdecydowanie widać. Jest dużo dwustronnych plansz, na których na dłuższą chwilę zawieszałem wzrok. Mam podobnie jak Łukasz - latająca krowa też mnie porwała :)
Jeśli oczekujecie prostej historii z początkiem, rozwinięciem i zakończeniem, to raczej poszukajcie czegoś innego. Ale jeśli lubicie odjechane historie, totalnie nieoczywiste, to ze swojej strony mogę polecić :)
Ja na pewno do tego tytułu będę wracał.
Jakość wydania, jak zwykle, na wysokim poziomie!

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #219 dnia: Śr, 10 Czerwiec 2020, 11:39:17 »
@KubciO - skorygowali tego babola potem?

Tak na marginesie, spontaniczne występy wokalne Ukraińców są utrapieniem nie tylko Grochowa, ale całej Warszawy :/
,, - Eeeeech.''

Offline KubciO

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #220 dnia: Śr, 10 Czerwiec 2020, 17:11:28 »
@Lord, o jakim babolu mowa? Bo może nie jestem wystrczająco światły, by go zauważyć..

Offline mandioca

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #221 dnia: Śr, 10 Czerwiec 2020, 20:31:57 »
@lord kilkanaście lat w Warszawie mieszkałem to wiem, ale ja śpiewy z harmoszką doceniam. Były świetne. Do obiadu, piwa w sam raz.

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #222 dnia: Śr, 10 Czerwiec 2020, 22:37:44 »
@Lord, o jakim babolu mowa? Bo może nie jestem wystrczająco światły, by go zauważyć..
Nie, to ja się pomyliłem w rozpędzie :)  Chodziło mi o datę pod zdjęciem,sorry za zamieszanie.
,, - Eeeeech.''

Offline Wtem!

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #223 dnia: Pt, 12 Czerwiec 2020, 13:24:31 »
Kolejny komiks od wydawnictwa Mandioca, który trafił w moje gusta. Szalona, zaskakująca i radosna przejażdżka.


Offline mack3

Odp: Wydawnictwo Mandioca
« Odpowiedź #224 dnia: Pt, 12 Czerwiec 2020, 17:31:37 »
Fajny filmik, tyko, że... co prawda mam dość słabe głośniki w moim lapku, więc moja ocena nie jt idealna, niemniej jednak muszę powiedzieć, że bardzo słabo słychać to nagranie.

Sam komiks prezentuje się dla mnie... OK.
Fajne rysunki, choć myślę, że zyskałyby one dużo na większym formacie.
Przyznam szczerze, że nie wiem, kto wpadł na tak dziwaczny pomysł by taki komiks wydawać w tak małym formacie (podobne wrażenie, a może jeszcze bardziej miałem jak oglądałem Mort Cindera z Non Stop). W sensie nie dziwię się Mandioce, a oryginalnemu wydawcy (bo zgaduję, że Mandioca przeniosła po prostu oryginalny format tego komiksu).

Z wad, mam wrażenie, że komiks jest zbyt mocno ściśnięty (kartki trzeba mocno trzymać, żeby po rozłożeniu komiksu natychmiastowo nie złożyły się do środka) - podobną przypadłość miały np. dawny Nawiedzony Rycerz Egmontu czy (chyba) Aliens 30th Anniversary...

W każdym razie komiks dla mnie robi dość pozytywne wrażenie, wskakuje na taką listę "być może".