Autor Wątek: Wydawnictwo Lost In Time  (Przeczytany 387136 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Dracos

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #780 dnia: So, 30 Kwiecień 2022, 07:54:37 »
Imo decyzje LiT to wypadkowa tego że biorą pod uwagę wyniki sprzedażowe i widzą jak schodzą integrale, a jak pojedyncze albumy, albo mają realistyczny ogląd na to ile obecnie przeciętny fan komiksu jest skłonny zapłacić za pojedynczy album i to nie jest cena jaką by musieli dziś zaproponować. Jest też opcja że czytają nasze ranty i biorą je również pod uwagę :P Tak czy owak decyzja na plus.

Offline Klint

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #781 dnia: So, 30 Kwiecień 2022, 08:15:47 »
Nie porównywalnymi działań Taurusa i Lost in Time, zasadniczo to LiT ogarnia jak wydawca z conajmniej  10-letnim doświadczeniem. Choć jest na odwrót.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #782 dnia: So, 30 Kwiecień 2022, 08:29:13 »
Nie wiem czy nie zrobiłem krzywdy rynkowi kupując kilka dni temu Ter i On Mars, ale chciałem je przeczytać. Może jak ludzie przestaną kupować pojedyncze za ciężki hajs (65 okładkowej za 64 s), to ruszą się w stronę integrali. Choć wątpię. Zakończone serie dyptyki i tryptyki aż się proszą o integrale.

Ps. Kumpel mi napisał, że Mały astronauta to dla niego komiks roku  :O No to zamówiłem od razu na Róbmy dobrze.
« Ostatnia zmiana: So, 30 Kwiecień 2022, 08:31:09 wysłana przez Death »

Offline kv

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #783 dnia: So, 30 Kwiecień 2022, 08:40:49 »
U mnie mały astronauta jest pierwszym komiksem od LiT, którego nie ma u mnie na półce.
Po Dniach i Pacjencie mam na razie przesyt tego typu komiksów. Ale na liście rezerwowej jest  :o

2 zapowiedziane tytuły trafiły na listę zakupową a LiT nadal u mnie na propsie  ;)

Offline pMk_91

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #784 dnia: So, 30 Kwiecień 2022, 08:54:18 »
Co do Małego Astronauty to pewnie nie jest to dla wszystkich jakiś super wyznacznik, ale ja zawsze sprawdzam oceny komiksów np na goodreads i jak zobaczyłem ocenę komiksu to też dorzucilem wczoraj do zamówienia na gildii. ;)
https://www.goodreads.com/book/show/57049047-le-petit-astronaute

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #785 dnia: So, 30 Kwiecień 2022, 08:59:10 »
Jakby tak zliczyć świetne komiksy wydane przez małych wydawców w marcu i kwietniu, to nie wiem czy dałbym radę ułożyć z całego roku z Egmontu tyle rzeczy, które aż tak bardzo mnie interesują. Kiedyś nie do pomyślenia.

Offline Lost In Time

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #786 dnia: Cz, 05 Maj 2022, 21:48:18 »
Cześć, dawno udzielaliśmy się na forum, ale ostatnie miesiące były bardzo intensywne.

W międzyczasie kanał YT wydawnictwa urósł o krótkie prezentacje wszystkich tegorocznych nowości. Podrzucamy parę Waszej uwadze  ;)


Tymczasem licznik bije i w maju, niemal dwa lata po debiutanckim Dzikim lądzie, opublikujemy komiksy nr 25 i 26  :o 8) Oba – Kroniki Roncevaux i Blue Note. Ostatnie dni prohibicji – możecie już zamawiać w naszym sklepie, Allegro, Gildii i Róbmy Dobrze.

W tym roku pojawimy się także na paru imprezach, najbliższą z nich będzie Komiksowa Warszawa jeszcze w maju  ;)
Zapraszam na stronę wydawnictwa -> www.lostintime.pl
Facebooka -> www.facebook.com/lostintimepl/
Instagrama -> www.instagram.com/wydawnictwolostintime/

Offline burberry

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #787 dnia: Cz, 05 Maj 2022, 22:21:31 »
Toppi to pierwszy komiks LiT, który kupiłem. Kroniki Roncevaux to tematyka, którą byłbym wstępnie zainteresowany, więc też trafia na listę  ;)

Offline Martin Eden

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #788 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 09:52:19 »
To już dwa lata? Wow.

Początkowo podchodziłem do LiT z rezerwą - Dziki Ląd mi nie siadł. Potem jednak wydawnictwo wyszło z kilkoma naprawdę dobrymi rzeczami.

Tak mi się zresztą wydaje, że głównym talentem wydawnictwa jest umiejętność wyszukiwania dobrych europejskich komiksów środka, kiedy to człowiek już myślał, że tam nic nie ma, że ten segment jest już mocno przesiany przez inne istniejące u nas od lat oficyny.
Druga mocna strona to szybkość dowożenia kolejnych tomów - nie musimy czekać latami na zakończenie.

Taka inicjatywa dla mnie z zaskoczenia, która wślizgnęła się w czasie pandemii i proszę: 26 tytułów w dwa lata. To świetny wynik, szczególnie jeśli zestawi się to z tymi, wobec których historycznie mamy tutaj na forum wielkie oczekiwania - bez nazw, bo nie chcę antagonizować - i którzy albo zapadli w tym czasie w sen albo znowu wpadają we własną pułapkę rzucania zapowiedziami, kiedy ich tempo to 4-5 komiksów rocznie i brak kontynuacji.

Mój numer 1 to Laowai. Serdecznie polecam wszystkim. Francuska kinematografia mogłaby z tego komiksu zrobić hitowy blockbuster. Ale Nautilus leży jeszcze nierozfoliowany, wiec nigdy nie wiadomo.

Offline PJP

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #789 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 17:02:58 »
Podłączę się pod wypowiedź Martina. Też na początku sceptycznie podchodziłem do LiT. Nawet nic nie kupiłem. Potem popróbowałem kilku tytułów z biblioteki i zaskoczyło. Także uważam Laowai za ich najlepszą rzecz :)

Offline kubisz

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #790 dnia: Pt, 06 Maj 2022, 19:46:57 »
To ja też się podłączę, bo uważam, że LiT należy się kilka miłych słów. Mam 10 ich komiksów, dotychczas przeczytane "siadły" bez wyjątku, choć kilka kupiłem w ciemno. W planach mniej lub bardziej odległych chciałbym mieć przynajmniej jeszcze kilka z tego co już wydali. Podoba mi się ich "portfolio" i to, jakie tytuły do niego trafiają. Regularnie, co jakiś czas. No i jakość wydań. Tak trzymać!

I również uważam Laowai za ich najlepszą rzecz. Bo do Toppiego - przyznaję - jeszcze nie zajrzałem :)

Offline PawelC

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #791 dnia: So, 07 Maj 2022, 19:37:13 »
Gratuluję drugiej rocznicy!

Cieszę się, że udało się Wam wbić na jednak dość zapchany rynek wydawniczy, przetrwać i wydać sporo fajnych komiksów. Nie mam wszystkiego od Was, ale to co mam i czytałem trzymało zawsze poziom i dla mnie osobiście przyjemnie zapełniło lukę w po prostu porządnych europejskich seriach. Nie najlepszych, najwybitniejszych, ale właśnie takich po prostu dobrych do poczytania dla rozrywki. To absolutnie nie umniejszanie, bo takie pozycje też są bardzo ważne, przynajmniej dla mnie, ja tam lubię od czasu do czasu przeczytać coś po prostu "fajnego".

Życzę Wam i sobie :) kupę kasy i frajdy z wydawania kolejnych dobrych pozycji.

I pamiętajcie proszę, na twardo integrale, pojedyncze tomy najlepiej SC ;).

Offline Lost In Time

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #792 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 11:07:05 »
Dzięki wszystkim za miłe słowa, to naprawdę napędza do działania i szperania w poszukiwaniu kolejnych komiksów.  :)

Tak, te dwa lata szybko minęły. :)

Cytuj
Mój numer 1 to Laowai. Serdecznie polecam wszystkim. Francuska kinematografia mogłaby z tego komiksu zrobić hitowy blockbuster.
Zdecydowanie, tylko pewnie budżet byłby przeszkodą nie do przejścia.  :-\ W jednym z wywiadów Jérôme Le Gris (scenarzysta Horacio d'Alby) nie miał złudzeń (pracował w branży filmowej), że we Francji nie ma szans na podobne projekty filmowe nawet dla największych hitów.


Cytuj
na twardo integrale, pojedyncze tomy najlepiej SC
W zeszłym roku wspominaliśmy, że będziemy przesuwać się w stronę wydań zbiorczych i – gdy to możliwe – wybieramy taką opcję. Z kolei czerwcu lub lipcu opublikujemy pierwszy komiks w miękkiej oprawie. I do tego w większości niemy. ;) Ogólnie klarują się plany na resztę roku, poszerzymy zakres gatunków, a Mały astronauta jest pierwszym, ale nie ostatnim komiksem obyczajowym od LiT. Oby tylko papier dopisał.  ::)

Zapraszam na stronę wydawnictwa -> www.lostintime.pl
Facebooka -> www.facebook.com/lostintimepl/
Instagrama -> www.instagram.com/wydawnictwolostintime/

Offline Klint

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #793 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 13:39:15 »
Ogólnie klarują się plany na resztę roku, poszerzymy zakres gatunków, a Mały astronauta jest pierwszym, ale nie ostatnim komiksem obyczajowym od LiT. Oby tylko papier dopisał.  ::)

Warto byłoby podać wcześniej plany. Tak aby nie zabrakło też innego papieru ; tego w portfelach czytelników ;)

Online parsom

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #794 dnia: Nd, 08 Maj 2022, 13:44:14 »
Obawiam się raczej, żeby papier w naszych portfelach nie przybrał wartości metalu.