Autor Wątek: Wydawnictwo Lost In Time  (Przeczytany 387145 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PawelC

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #240 dnia: Cz, 12 Listopad 2020, 20:09:44 »
Może i nie wariactwo, ale dla wielu z nas, stałych kupujących jest to niestety poważna przeszkoda. Jak już trzeba nogą upychać rzeczy na półkach to niestety zaczyna się omijać nowe serie w takim formacie, a nawet przerywać zbieranie aktualnie wydawanych.

Tym razem komiks mnie kupił a więc zrobię z nim to samo, ale przy następnej serii nie wiadomo jak będzie ;).

Offline Dracos

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #241 dnia: Cz, 12 Listopad 2020, 21:22:03 »
Dla jednych przeszkoda, a dla innych może być zaletą.

Offline Arne

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #242 dnia: Cz, 12 Listopad 2020, 23:57:32 »
Dla tych, co jeszcze mają miejsce na półkach ;)

Offline michał81

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #243 dnia: Pt, 13 Listopad 2020, 05:58:07 »
Wariactwem jest to że wydawca wszystko ładuje w HC.
To samo mówię za każdy razem kiedy NSC ładuje 50 kilku stronicowy komiks w HC.

Offline Wtem!

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #244 dnia: Pt, 13 Listopad 2020, 10:21:39 »
Kilka lat temu miałem okazję rozmawiać z pracownikiem jednego z wydawnictw książkowych. Gadaliśmy między innymi wydawaniu wszystkiego na twardo. Usłyszałem, że różnica w cenie, jaką wydawca musi zapłacić w drukarni, pomiędzy książką w miękkiej, a twardej oprawie jest minimalna. Tym samym decyzja o wydaniu książki "na miękko" ma nikły wpływ na cenę, jaką zapłaci czytelnik.

Ale z drugiej strony ta decyzja przekłada się na wyniki sprzedaży. Czytelnicy przyzwyczaili się, że jeżeli coś idzie "na miękko", to jest gorsze i mniej chętne takie książki kupują.

To akurat pośrednio potwierdził jeden z udzielających się na forum wydawców (może mógłby wypowiedzieć się szerzej na ten temat?), który stwierdził, że wydawane przez niego komiksy w miękkiej oprawie sprzedają się zauważalnie słabiej niż "twardziele".

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #245 dnia: Pt, 13 Listopad 2020, 12:16:21 »
Tu chodzi nie o cenę tylko o miejsce na półce. Wydawca o którym piszesz jest od frankofonów. Dużo ludzi odpuszcza chude amerykańskie HC'ki.

mczlonka

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #246 dnia: Pt, 13 Listopad 2020, 20:32:29 »
Czy orientuje się ktoś ile docelowo zostanie wydanych (po polsku) części Posiadłości?

Offline Wtem!

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #247 dnia: Pt, 13 Listopad 2020, 20:40:45 »
Pewnie tyle ile się ukaże w USA. Seria jest zaplanowana na 8 cześci.

mczlonka

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #248 dnia: Pt, 13 Listopad 2020, 20:44:50 »
Pewnie tyle ile się ukaże w USA. Seria jest zaplanowana na 8 cześci.

Część 1 wydana po polsku obejmowała zeszyty 1-4. Czy według Ciebie będzie tylko cześć 2 (8 zeszytów) czy jednak 8 części?

Offline Wtem!

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #249 dnia: Pt, 13 Listopad 2020, 20:50:06 »
Myślę, że będą dwie części po 4 zeszyty.

Offline Lost In Time

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #250 dnia: Pt, 13 Listopad 2020, 21:55:15 »
Polskie wydanie "Posiadłości" będzie się składać z dwóch tomów (każdy będzie zawierać 4 zeszyty oryginalnego 8-zeszytowego wydania).
Zapraszam na stronę wydawnictwa -> www.lostintime.pl
Facebooka -> www.facebook.com/lostintimepl/
Instagrama -> www.instagram.com/wydawnictwolostintime/

Offline Mruk

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #251 dnia: So, 14 Listopad 2020, 20:14:40 »
Czytelnicy przyzwyczaili się, że jeżeli coś idzie "na miękko", to jest gorsze i mniej chętne takie książki kupują.

Teoria brzmi sensownie. Być może w przypadku książek jest prawdziwa. Na pewno będzie prawdziwa gdyby jakieś wydawnictwo wydawało tylko integrale - wtedy na pewno czytelnicy woleliby HC. Pytanie czy sprawdza się także w odniesieniu do cienkich albumów i tu mam pewne wątpliwości...

Żeby mieć 100% pewnosci, trzeba by porównać wyniki sprzedaży tego samego tytułu w dwóch wersjach: twardej i miękkiej. A na polskim rynku, gdzie wydaje się tysiące komiksów rocznie, serie wydane w ten sposób można policzyć na palcach jednej ręki. I wcale się nie dziwię, że młode wydawnictwo nie będzie chciało brać udział w takich eksperymentach na żywym organizmie. Pozostaje więc zastosować inne narzędzia na przykład zrobić jakąś ankietę albo po prostu kierować się własną intuicją.

Komiksy kupuję od wielu lat, od dawna także czytam fora itp. W temacie jaką oprawę dla serii frankofońskich chce czytelnik, najczęściej powtarzająca się opinia to "integrale w twardej, pojedyncze albumy w miękkiej". Oczywiście, są osoby które chciałby by każdy album w twardej (we Francji tak właśnie wydaje się praktycznie wszystko) i oczywiście nie mam żadnych twardych danych ilu jest zwolenników twardej, ilu miękkiej.

Na szczęście dla wydawcy, wielu zwolenników oprawy miękkiej i tak kupi oprawę twardą, bo po prostu nie ma wyjścia - ten komiks nie ukaże się w innej postaci przez najbliższych parę lat (a może nigdy) i już. Ale nie wszyscy. W mojej biblioteczce regały są na wszystkich ścianach, zostało tylko okno i drzwi, więc więcej wstawić się nie da (myślałęm nawet przez chwilę o ruchomym regale na drzwiach, ale ciężar byłby za duży). Musiałem już część komiksów wynieść w kartonach do piwnicy, część ustawiać w dwóch rzędach. Co chwilę na podłodze obok regału ląduje karton z najnowszymi zakupami, których po prostu nie ma już gdzie upchnąć, w związku z czym ja osobiście, niezależnie od scenariusza, rysunków itp. pojedynczym albumom w twardej mówię moje stanowcze NIE!

Nie wiem, ilu czytelników ma podobne podejście, nie będę więc ściemniał, że siła nas, ale też sądzę, że nie jestem odosobniony. Może tak, może nie. Rzucam tylko temat do przemyślenia.

Młodemu wydawnictwu życzę powodzenia i licznych czytelników, niestety w tej sytuacji sam nie dołożę swojej cegiełki we wspieraniu go.

sum41

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #252 dnia: So, 14 Listopad 2020, 21:06:05 »
Niekupie komiksu bo w twardej okladce hmmm...

Offline Wtem!

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #253 dnia: So, 14 Listopad 2020, 22:58:05 »
Raczej, nie kupię komiksu bo muszę oszczędnie gospodarować miejscem. Niestety, rozumiem to aż za dobrze.

Offline roble

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #254 dnia: Śr, 18 Listopad 2020, 20:52:22 »
Zgadzam się, ale z drugiej strony twarda oprawa przy pojedynczych tomach frankofonów na 48-64 stron  to też wariactwo. Dlatego ja tą pozycję odpuszczę, a na miękko pewnie bym spróbował.

trzymam ten album teraz w dłoniach i stwierdzam że okładka prezentuje się świetnie, w tym powiekszonym formacie i na twardo, piękna.. obłędna wręcz, wydawnictwo trafilo w 10tke..