Autor Wątek: Wydawnictwo Lost In Time  (Przeczytany 395839 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #840 dnia: Cz, 21 Lipiec 2022, 12:38:42 »
Wczoraj zacząłem "czytać" Księżycowego Jelenia i nie jest to komiks dla mnie. Doszedłem do połowy, historia wogóle mnie nie wciągnęła i nie mam ochoty wiedzieć co będzie dalej. Do zakupu skusiła mnie okładka bo lubię Łasucha ale to jest całkiem inny kaliber opowiadania historii . Jak coś to oddam za 35 zł, wysyłka po mojej stronie.

Druga połowa potrafi zmienić opinię, tak było u mnie. Nadal nic wybitnego, ale robi robotę.

Online PabloWu

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #841 dnia: Cz, 21 Lipiec 2022, 19:02:30 »
Dobra, przemyślałem temat i zapomniałem dodać : przed czytaniem "Księżycowego Jelenia" skończyłem "Blue Note" i podejrzewam,że stąd taki a nie inny odbiór i ocena komiksu. A sam "Blue Note" jest bardzo dobry , wciągająca fabuła osadzona w ciekawych czasach z wyrazistymi bohaterami, klimat  tamtej epoki wręcz się wylewa z  przepięknie narysowanych i pomalowanych kadrów . Może trochę za grzeczny jak na gangsterskie klimaty ale ode mnie mocna ósemka. Nie jest to arcydzieło ale bardzo dobrze zrealizowany i wydany komiks, wydawnictwo Lost on Time zdecydowanie wie jak to robić.
Wiem,że to inny tematycznie komiks ale  czytając po tym "Łasucha w kosmosie" no nie mogłem go inaczej odebrać, ale fajnie że są ludzie którym się podoba także życzę wyprzedania nakładu i wydawania coraz lepszych komiksów , pozdrawiam ✌️.

Online Lost In Time

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #842 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 13:12:06 »
Cytuj
Więcej szczegółów poproszę :) Np : Ile nowości ?

2-3, ale nie uprzedzajmy faktów, najpierw zapowiemy sierpniowe komiksy ;)
Zapraszam na stronę wydawnictwa -> www.lostintime.pl
Facebooka -> www.facebook.com/lostintimepl/
Instagrama -> www.instagram.com/wydawnictwolostintime/

Offline laf

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #843 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 14:02:45 »
najpierw zapowiemy sierpniowe komiksy ;)
Tik-tak, tik-tak ....

Online vision2001

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #844 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 19:45:36 »
Pierwsza z sierpniowych nowości już się drukuje!
Czeka Was podwójna dawka (album zawiera dwa tomy francuskiego wydania) przygody w amazońskiej dżungli, którą zapewniają Régis Loisel ("Skład główny", "Wielki Martwy") i Olivier Pont. 🙂
------------------------
Max właśnie pochował matkę. Znalezione w jej rzeczach zdjęcia z czasów dzieciństwa chłopaka odmieniają jego życie. Na obydwu znajduje się razem z nią, kiedy jeszcze mieszkali w Brazylii, jednak na każdym zdjęciu jest z nimi inny mężczyzna. Czy któryś z nich to ojciec Maxa?
Podążając śladami swojej przeszłości, młody Heurtebise trafia do miasteczka położonego w Amazonii. Niestety, marzenia o egzotycznej przygodzie szybko zderzają się z rzeczywistością złowrogiej dżungli lat 70. Max odkrywa, że znajduje się w przeżartym gangreną przemocy miejscu, gdzie grasuje szajka trudniąca się prostytucją i panuje prawo silniejszego.
Wsparciem dla niego stają się dwie francuskie pielęgniarki oraz niema młoda Brazylijka, niezastąpiona przewodniczka. W tym nieprzyjaznym środowisku wilgotnych tropików każdy próbuje przetrwać na swój sposób, dążąc do realizacji własnych celów...
Album zawiera dwa tomy oryginalnego wydania: "Isabel" oraz "O Maneta".
------------------------
Podstawowe informacje:
👉Tytuł: Parszywy drań. Tom 1
👉Tytuł oryginalny: Un putain de salopard. Tome 1: Isabel, Un putain de salopard. Tome 2: O Maneta
👉Scenariusz: Régis Loisel
👉Rysunki: Olivier Pont
👉Kolory: François Lapierre
👉Tłumaczenie: Jakub Syty
👉Redakcja i korekta: Izabela Rutkowska
👉Skład: Piotr Margol
👉Liczba stron: 176
👉Format: 215x290 mm
👉Oprawa: twarda
👉Papier: kredowy
👉Druk: kolor
👉Wydawnictwo: Lost In Time
👉Wydawca oryginalny: Rue de Sèvres
👉Data wydania: sierpień 2022 r.
👉Cena okładkowa: 115 zł
👉ISBN: 978-83-67270-11-3










Offline kv

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #845 dnia: Cz, 28 Lipiec 2022, 18:50:12 »
A ile docelowo będzie tomów?

Offline Konrad

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #846 dnia: Cz, 28 Lipiec 2022, 19:01:53 »
Na początku ta seria zapowiadana była jako trylogia, ale się to jednak zmieniło i w tej chwili autorzy planują całość zamknąć w 4 albumach. 3 album ma mieć premierę w październiku, a nad 4 już pracują.
Ale to Loisel i z nim nigdy do końca nie wiadomo :) Wielki Martwy też miał mieć 4 albumy, a skończyło się na 8. Skład Główny był planowany jako dyptyk, a skończył na 9 albumach.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #847 dnia: Cz, 28 Lipiec 2022, 19:03:05 »
Rysunki niby fajne, ale jakieś miałkie. No ale kupię.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Konrad

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #848 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 20:26:22 »
Cytuj
🔥🔥ZAPOWIEDŹ🔥🔥
W sierpniu wydamy także drugi tom kolekcji Toppiego, tym razem zbierający nowele inspirowane kulturą i historią Ameryki Północnej.😊
------------------------
👉"Toppi. Kolekcja #2: Ameryka Północna" będzie tytułem sprzedawanym z niższym rabatem (tak samo jak tom pierwszy).
👉W przedsprzedaży komiks zamówicie w naszym sklepie internetowym oraz Allegro, Gildii i Róbmy Dobrze.
------------------------
Powszechnie uważany za geniusza komiksu włoski grafik i autor SERGIO TOPPI nasycił opowieści sekwencyjne niewyobrażalnym wcześniej artyzmem. Wywarł wielki wpływ na wielu słynnych twórców w tej branży, inspirując zachwycającym, wyjątkowym stylem.
Twórczość Toppiego obejmuje wiele okresów historycznych oraz kultur i zawiera nawiązania do baśni ludowych z całego świata. Tworzył je, opierając się na gruntownych badaniach źródłowych, i ożywiał iście filmowym rozmachem ilustracji.
Drugi tom zawiera jedenaście krótkich opowieści inspirowanych folklorem Ameryki Północnej, wydanych wcześniej w tomach „Colt Frontier”, „Naugatuck 1757” i „Blues ”.
------------------------
Podstawowe informacje:
👉Tytuł: Toppi. Kolekcja. Tom 2: Ameryka Północna
👉Tytuł oryginalny: Colt Frontier / Naugatuck 1757 / Blues
👉Scenariusz: Sergio Toppi
👉Rysunki: Sergio Toppi
👉Przekład: Marta Duda-Gryc
👉Redakcja i korekta: Izabela Rutkowska
👉Skład: Piotr Margol
👉Liczba stron: 208
👉Format: 240x320 mm
👉Oprawa: twarda
👉Papier: kredowy
👉Druk: cz.-b. + kolor
👉Wydawnictwo: Lost In Time
👉Wydawca oryginalny: Editions Mosquito
👉Data wydania: sierpień 2022 r.
👉Cena okładkowa: 110 zł
👉ISBN-13: 978-83-67270-12-0
https://www.facebook.com/lostintimepl/posts/pfbid02xDMekMib8GTAicPTkojXryqNXKMr2uqzR359VJJLgz55fZYtxa5c1DtpzsNtghurl


Offline dreamer36

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #849 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 09:25:31 »
I to jest wiadomość dnia. Mega się jaram, szkoda, że nie ma konkretnej daty (czyt. może coś jeszcze pójść nie tak), ale trzymam kciuki za sierpniowy termin, choćby to miał być 31 :)

Offline rzodkiew

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #850 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 11:18:32 »
fajne tempo z tym Toppim, w takim razie na zagramanicznej edycji zatrzymam się na 6 i poczekam na resztę w wydaniu Lost In Time

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #851 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 11:27:45 »
Przyjemnie się patrzy jak się rozwijają. Loisel, Toppi... może jeszcze coś na sierpień? :)
Może przyjdzie czas, że będzie można ich namówić na Gusa. Jest fajny integral, idealny dla nich. Rozwijają się, a więc byłoby kolejne duże nazwisko w katalogu, no i lubią westerny. :)
https://m.bedetheque.com/BD-Gus-INT-333675.html

Offline Nephilim

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #852 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 12:36:20 »
Przyjemnie się patrzy jak się rozwijają. Loisel, Toppi... może jeszcze coś na sierpień? :)
Może przyjdzie czas, że będzie można ich namówić na Gusa. Jest fajny integral, idealny dla nich. Rozwijają się, a więc byłoby kolejne duże nazwisko w katalogu, no i lubią westerny. :)
https://m.bedetheque.com/BD-Gus-INT-333675.html
Ja bym wolał więcej od Toulhoata, np. "Le roy des Ribauds" ;) Toulhoat to doskonały rysownik, "Republika Czaszki" świetna, "Ira Dei" również a jego Conan dla Glenat to chyba najjaśniejszy punkt serii ;)

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #853 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 12:42:15 »
No ja właśnie tak średnio lubię jego rysunki. Kolory ma świetne, ale one przykrywają trochę taką sobie kreskę.  Rysunki kojarzą mi się z późnym Rosińskim z Królestwa pod piaskiem, Barbarzyńcy i Kriss de Valnor czyli tymi czasami, kiedy nasz rodak obniżył poziom. Mam wszystkie albumy, które wymieniłeś i rysunki są w porządku, ale jakoś tak nie do końca mi odpowiadają, choć kolory naprawdę świetne.

Offline Nephilim

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #854 dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 13:58:21 »
No ja właśnie tak średnio lubię jego rysunki. Kolory ma świetne, ale one przykrywają trochę taką sobie kreskę.  Rysunki kojarzą mi się z późnym Rosińskim z Królestwa pod piaskiem, Barbarzyńcy i Kriss de Valnor czyli tymi czasami, kiedy nasz rodak obniżył poziom. Mam wszystkie albumy, które wymieniłeś i rysunki są w porządku, ale jakoś tak nie do końca mi odpowiadają, choć kolory naprawdę świetne.
Ja nie mogłem się na początku przekonać do jego krechy ale w końcu doceniłem. Brakuje mi tylko Elryka. Pierwszy album niedostępny ale Kuba z CK wspominal, że jesienią będzie dodruk pierwszego tomu więc nadrobię ;)