Autor Wątek: Wydawnictwo Lost In Time  (Przeczytany 394204 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rzodkiew

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #825 dnia: Śr, 15 Czerwiec 2022, 09:09:30 »
Kurde, wezmę to, nie mam żadnego komiksu o piratach

Online Konrad

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #826 dnia: Wt, 21 Czerwiec 2022, 15:24:40 »
I oficjalna zapowiedź Buffalo Runner, o którym wiedzieliśmy od jakiegoś czasu
Cytuj
🔥🔥ZAPOWIEDŹ🔥🔥
Wakacje rozpoczynamy trzema komiksami – oprócz "Księżycowego jelenia" i "Republiki Czaszki" przygotowaliśmy dla Was westernowy one-shot Tiburce'a Ogera (scenarzysty "Go West, Young Man"), który w tym przypadku zajął się także warstwą wizualną. 🙂
------------------------
👉Premiera 12.07 razem z "Księżycowym jeleniem" oraz "Republiką Czaszki".
👉Przedsprzedaże startują 22.06 w naszym sklepie internetowym z rabatami do 25%, Allegro, Gildii oraz Róbmy Dobrze.
------------------------
Rok 1896. Henri Ducharme wraz z dwojgiem dzieci podróżuje wozem z Nowego Orleanu do kalifornijskiego Eldorado, kiedy napada ich grupka Indian. Po chwili do akcji wkracza Ed
Fisher, stary lokalny kowboj, ale udaje mu się uratować z rąk bandytów tylko młodą Mary. Oboje znajdują schronienie w rozsypującej się chacie i czekają na atak pozostałych Indian z bandy. Podczas długiego nocnego czuwania Ed opowiada o swoim awanturniczym życiu i karierze jako
Buffalo Runner.
Historia przedstawiona przez Ogera jest próbą przełamania klasycznego wizerunku bohatera westernu. Na kartach tego komiksu stajemy się świadkami próby rachunku sumienia, dokonywanej w noc między życiem a śmiercią...
Polskie wydanie odpowiada francuskiej edycji deluxe i zawiera dodatkowy epilog oraz wywiad z autorem.
------------------------
Podstawowe informacje:
👉Tytuł: Buffalo Runner
👉Tytuł oryginalny: Buffalo Runner
👉Scenariusz: Tiburce Oger
👉Rysunki i kolory: Tiburce Oger
👉Tłumaczenie: Paweł Łapiński
👉Redakcja: Iwona Gawryś
👉Korekta: Izabela Rutkowska
👉Skład: Robert Sienicki
👉Liczba stron: 88
👉Format: 240x320 mm
👉Oprawa: twarda
👉Papier: kredowy
👉Druk: kolor
👉Wydawnictwo: Lost In Time
👉Wydawca oryginalny: Rue de Sèvres
👉Data wydania: 12 lipca 2022 r.
👉Cena okładkowa: 79 zł
👉ISBN: 978-83-67270-08-3
https://www.facebook.com/lostintimepl/posts/pfbid02AEXpYiJXw241Rm4M6hviJ9sBLk2CARsT5kazzXHhd2Nu5QLpTCmgUE89cAgcWV5hl

https://www.bedetheque.com/serie-45991-BD-Buffalo-Runner.html






Offline Lost In Time

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #827 dnia: Śr, 13 Lipiec 2022, 19:20:05 »
Szybki rzut okiem na nowości  :)

Księżycowy jeleń

Republika Czaszki

Buffalo Runner
Zapraszam na stronę wydawnictwa -> www.lostintime.pl
Facebooka -> www.facebook.com/lostintimepl/
Instagrama -> www.instagram.com/wydawnictwolostintime/

Offline LukCook

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #828 dnia: Śr, 13 Lipiec 2022, 19:25:29 »
Dzisiaj odebrałem przesyłkę z LiT. Limitka ‚Republiki Czaszki’ wygląda pierwszorzędnie. Kandydat na okładkę roku i liczę, że treść będzie równie dobra  :)

Offline PawelC

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #829 dnia: Cz, 14 Lipiec 2022, 20:42:42 »
LiT - super, że nagrywacie te filmy prezentacyjne i się nimi chwalicie. Buffalo totalnie wcześniej odpuściłem, ale teraz po obejrzeniu plansz, no cóż, chcę :).

Offline Lost In Time

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #830 dnia: Pt, 15 Lipiec 2022, 09:37:58 »
@PawelC

Fajnie, że się przydają  :)

Buffalo Runner gorąco polecamy, Tiburce Oger to miłośnik gatunku i ma na koncie kilka mocnych westernów. Mimo to nie patrzy na gatunek przez różowe okulary, czego dowodem było Go West, Young Man, gdzie skrzyknął wielu artystów i pokazał życie na Dzikim Zachodzie z różnych perspektyw. Swoją drogą, chyba tu nie wrzucaliśmy, ale autor opowiadał kiedyś o powstawniu Go West:

Zapraszam na stronę wydawnictwa -> www.lostintime.pl
Facebooka -> www.facebook.com/lostintimepl/
Instagrama -> www.instagram.com/wydawnictwolostintime/

Offline Dracos

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #831 dnia: Pt, 15 Lipiec 2022, 13:40:54 »
@Lost In Time
A macie może na oku Canoe Bay od tego scenarzysty z rysunkami Patricka Prugne ? Tak btw Patrick Prugne ma sporo fajnych komiksów (chociaż na pewno nie można ich nazwać westernami) i chyba sam raz coś dla was bo to takie oneshoty.

Offline eridraven

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #832 dnia: Pt, 15 Lipiec 2022, 14:19:38 »
Księżycowy jeleń za mną i jestem zaskoczony. Osobiście nastawiałem się na przyjemną baję na odmóżdżenie, nawet dla dzieci, lecz im dalej w las, tym bardziej zaczynałem podejrzewać inną intencję zakończenia tej historii przez autora. Fabuła wydaje się tylko, i to długo, prosta jak budowa cepa, jednak ostatnie strony nadają zupełnie innego wydźwięku całości. Zostałem postawiony przed gamą, zgoła przeciwnych uczuć, co pozwala mi zapamiętać ten komiks na dłużej

Warstwa graficzna to istny kosmos, dosłownie i przenośni. Feeria barw, światów, zasad panujących na planecie tworzy przystanki dla pędzącej nieubłaganie do przodu fabuły. Scenarzysta i rysownik w jednym, zapewnił spójność, choć dialogów tu jest mało i to ta warstwa niesie tę opowieść.

Trochę szkoda, że forma wydania jest na miękko i w podanym rozmiarze w mojej opinii nie osiąga całego potencjału w odbiorze, który mógłby być donośniejszy. Tym bardziej że mam Jedynaczkę, która kwalifikuje się do porównania i tu Jeleń przegrywa. Choć Mandioca miała tam wtopę z jakością papieru.

Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Lost In Time

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #833 dnia: Śr, 20 Lipiec 2022, 11:35:07 »
@Dracos

Na razie nie planujemy żadnego tytułu autorstwa Prugne'a.

Parę newsów z wydawnictwa:
  • na sierpień szykujemy m.in. dodruk Świata Dryftu #1
  • we wrześniu do sklepów powrócą Calamity Jane i Dziki Bill
  • drugi tom kolekcji Toppiego jest już na etapie korekty
  • jeśli wybieracie się na tegoroczny Gostkon (23 lipca) to nasze komiksy znajdziecie na multistoisku Ultimate Comics.

Z kolei z własnym stoiskiem wystawimy się podczas Ryuconu (30-31.07 w Krakowie). W tym roku nareszcie zadebiutujemy na MFKIG - poza dodrukami Dzikiego Zachodu spodziewajcie się paru nowości :D
Zapraszam na stronę wydawnictwa -> www.lostintime.pl
Facebooka -> www.facebook.com/lostintimepl/
Instagrama -> www.instagram.com/wydawnictwolostintime/

Offline dreamer36

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #834 dnia: Śr, 20 Lipiec 2022, 12:12:09 »
drugi tom kolekcji Toppiego jest już na etapie korekty

Dobra wiadomość, że będzie - przeczytałem pierwszy tom i solidne opowieści idą w parze z orgią dla oczu - chyba nigdy tak bardzo nie zagłębiałem się w rysunki jak w tym przypadku. Drugi tom i każdy kolejny na chwilę obecną biorę na 100% (a jak cena będzie za wysoka to sprzedam nerki...)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #835 dnia: Śr, 20 Lipiec 2022, 12:15:00 »
Bardzo szanuję utrzymywanie tytułów w sprzedaży poprzez dodruki, w dobrą stronę to idzie moim zdaniem.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #836 dnia: Śr, 20 Lipiec 2022, 21:10:41 »
Osobiście nastawiałem się na przyjemną baję na odmóżdżenie, nawet dla dzieci, lecz im dalej w las, tym bardziej zaczynałem podejrzewać inną intencję zakończenia tej historii przez autora.
Dla dzieci to to chyba nie było, są sceny naprawdę brutalne.

Też dzisiaj przeczytałem, bardzo fajna rzecz, choć cały komiks miałem wrażenie, że właśnie coś takiego się na koniec szykuje. Miła odskocznia i zawsze lubię poczytać komiks, gdzie praktycznie nie ma tekstu.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline dreamer36

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #837 dnia: Cz, 21 Lipiec 2022, 09:09:33 »
poczytać ... nie ma tekstu.

 ;D ;D

Offline Klint

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #838 dnia: Cz, 21 Lipiec 2022, 12:02:30 »
spodziewajcie się paru nowości :D

Więcej szczegółów poproszę :) Np : Ile nowości ?

Offline PabloWu

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #839 dnia: Cz, 21 Lipiec 2022, 12:32:21 »
Wczoraj zacząłem "czytać" Księżycowego Jelenia i nie jest to komiks dla mnie. Doszedłem do połowy, historia wogóle mnie nie wciągnęła i nie mam ochoty wiedzieć co będzie dalej. Do zakupu skusiła mnie okładka bo lubię Łasucha ale to jest całkiem inny kaliber opowiadania historii . Jak coś to oddam za 35 zł, wysyłka po mojej stronie.