Autor Wątek: Wydawnictwo Lost In Time  (Przeczytany 387123 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline MarcusSz

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #480 dnia: Śr, 08 Wrzesień 2021, 19:59:08 »
Jeśli dobrze odczytuję dzisiejszy wpis na FB, to kolejną pozycją od LIT będzie "Horacio d'Alba"
https://www.bedetheque.com/serie-27273-BD-Horacio-d-Alba.html

Offline Konrad

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #481 dnia: Śr, 08 Wrzesień 2021, 20:54:34 »
@UP
Było już zapowiadane w lipcu, ale zawsze warto przypomnieć. Podobnie jak LaoWai będzie to integral zbierające wszystkie 3 tomy. Premiera chyba jeszcze w tym roku.
https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/wydawnictwo-lost-in-time/msg142101/?topicseen#msg142101

Offline kv

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #482 dnia: Cz, 09 Wrzesień 2021, 14:22:16 »
Wg mojej "rozpiski" październik.

Ale obecnie jest dużo obsuw u Wszystkich - nawet Egmont notuje osbuwy, choć w porównaniu do ilości jaką wydaje to pikuś.

Offline Konrad

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #483 dnia: Pt, 10 Wrzesień 2021, 13:35:24 »
Kolejną francuską serią od wydawnictwa Lost In Time będzie Nautilus. Podobnie jak Droga Miecza (ten sam scenarzysta obu serii) publikowana prawdopodobnie w pojedynczych albumach po 56 stron, bo do tej pory we Francji wyszedł jeden, drugi ma mieć premierę w październiku, a trzeci finałowy w przyszłym roku.
https://www.bedetheque.com/serie-74759-BD-Nautilus.html
https://www.bdgest.com/preview-3215-BD-nautilus-le-theatre-des-ombres.html - 16 stron do obejrzenia








Offline Voitas

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #484 dnia: Pt, 10 Wrzesień 2021, 13:44:33 »
Po co się brać za niedokończone, dopiero rozpoczęte serie skoro tyle dobra na rynku? :)

Offline Arne

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #485 dnia: Pt, 10 Wrzesień 2021, 13:44:58 »
To coś dla mnie - biorę! :)

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #486 dnia: Pt, 10 Wrzesień 2021, 14:11:59 »
Po co się brać za niedokończone, dopiero rozpoczęte serie skoro tyle dobra na rynku? :)

Po to aby być na bieżąco z niektórymi tytułami ?
Nie każdy ma ochotę czytać ramotki albo zbiorcze wydania czegoś co się ukazało 10 lat temu.

Ja to rozumiem i brawo dla wydawcy

Poza tym zapewne licencja w miarę tania

sum41

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #487 dnia: Pt, 10 Wrzesień 2021, 16:51:54 »
O kurde graficznie i do tego kolorystycznie wyglada to mega !!! Biere☺

Offline Konrad

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #488 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 20:08:05 »
Zbiorcze wydanie Horacio d'Alba już w listopadzie. Niższa cena i więcej stron niż w LaoWai, ale za to mniejszy format
https://www.bedetheque.com/serie-27273-BD-Horacio-d-Alba.html

Cytuj
🔥🔥ZAPOWIEDŹ🔥🔥
Kolejnym tytułem w naszym katalogu będzie "Horacio d'Alba. Wydanie zbiorcze" 🙂
Podobnie jak w przypadku "Laowai" polskie wydanie zawierać będzie wszystkie trzy tomy oryginalnej serii.
******************
NARODZIŁA SIĘ NOWA REPUBLIKA...
XVI wiek. Gdzieś w Północnych Włoszech wyłoniło się nowe społeczeństwo: Republika oparta na zasadach i filozofii starożytnego Rzymu. Po ponad stuleciu toczenia wojen książęta i kondotierzy uciszyli działa i zaprzestali masowych starć.
Od tamtej pory konflikty rozwiązywane są nie na polach bitew, lecz w senacie, a utrzymywanie porządku spoczywa w rękach dwóch szkół zawodowych pojedynkowiczów. Horacio d’Alba jest najsłynniejszym spośród nich. Oto legenda o nim…
**************
Podstawowe informacje:
Tytuł: Horacio d'Alba. Wydanie zbiorcze
Tytuł oryginalny: Horacio d’Alba – Tome 01 NE : La République du point d’honneur, Horacio d’Alba – Tome 02 NE : Le roi soldat, Horacio d’Alba – Tome 03 : Mémoires d’une Vésuvienne
Scenariusz: Jérôme Le Gris
Ilustracje: Nicolas Siner
Tłumaczenie: Jakub Syty
Redakcja i korekta: Izabela Rutkowska
Skład: Piotr Margol
Liczba stron: 184
Format: 210x297 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
Wydawnictwo: Lost In Time
Wydawca oryginalny: Éditions Glenat
Data wydania: 8 listopada 2021 r.
Cena okładkowa: 99,99 zł
ISBN-13: 978-83-961467-7-9
https://www.facebook.com/lostintimepl/posts/392428365747928


Offline celtic

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #489 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 20:12:19 »
Po co się brać za niedokończone, dopiero rozpoczęte serie skoro tyle dobra na rynku? :)

Po to, ażeby Taurus nie podebrał pierwszego tomu serii.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #490 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 20:13:41 »
Zaczynam ich bardzo lubić. A oni lubią powiększony format jak Scream i wprowadzają na rynek ciekawe tytuły.
Kupiłem już ten western w dwóch tomach, Katedrę, Laowai, ten samurajski i muszę dokupić drugi o samurajach i teraz ten zapowiedziany. Najbardziej lubię jak jest zbiorczo. Takie Laowai wyszło super cenowo w porównaniu z innymi. Te pojedyncze drogie, za dużo miejsca na półce, bo wszystko twarda i deska obok deski, no i trzeba czekać. Zawsze będę propsował takie zbiorcze jak Laowai i ten wyżej.

Offline Dracos

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #491 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 20:17:56 »
Zawsze będę propsował takie zbiorcze jak Laowai i ten wyżej.

Pełna zgoda.

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #492 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 00:01:43 »
Aha, format jednak normalny, a nie jak Laowai. Trochę szkoda.

Offline Konrad

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #493 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 12:35:36 »
Aha, format jednak normalny, a nie jak Laowai. Trochę szkoda.

Też byłem tym wczoraj trochę zdziwiony. Spodziewałem się formatu LaoWai, skoro oba tytuł wydawał ten sam francuski wydawca w identycznym rozmiarze 240x320mm.
Np. Walizka wydana w 210x297mm miała podobny format w oryginale, a nawet trochę mniejszy, więc było logicznym nie pchanie jej w powiększony. A z Horacio w tym mniejszym byłem lekko zaskoczony. I to nie jest z mojej strony żaden zarzut do LiT, bo dla mnie te 21x29,7 jest chyba optymalne. Nie jest ani za duże, ani za małe, do tego poręcznie się czyta i cenowo wychodzi na pewno lepiej.
Taką dostałem odpowiedz wydawcy na ten temat:
"Planujemy wykorzystywać oba formaty (21x29,7 i 24x32) w zależności od ilości tekstu na planszach, szczegółowości rysunków, kompozycji kadrów oraz potencjalnej ceny dla czytelników."
Logiczne i zrozumiałe. Ale też ciekawi mnie jak byłaby cena Horacio w tym 24x32? 120zł zamiast 100zł?

Offline O.

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #494 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 20:03:06 »
Po to aby być na bieżąco z niektórymi tytułami ?
Nie każdy ma ochotę czytać ramotki albo zbiorcze wydania czegoś co się ukazało 10 lat temu.
no ale to nie są gazety codzienne żeby być na bieżąco a 10 lat to nie taki odległy czas