Autor Wątek: Wydawnictwo Lost In Time  (Przeczytany 396976 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline badday

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1815 dnia: So, 23 Marzec 2024, 18:20:58 »
LiT (najprawdopodobniej) w maju wyda "Excalibur" Jean-Luca Istina, autora "Piątej Ewangelii": 
https://www.bedetheque.com/serie-33996-BD-Excalibur-Chroniques.html

Offline AntekSocjalny

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1816 dnia: So, 23 Marzec 2024, 20:02:19 »
LiT (najprawdopodobniej) w maju wyda "Excalibur" Jean-Luca Istina, autora "Piątej Ewangelii": 
https://www.bedetheque.com/serie-33996-BD-Excalibur-Chroniques.html
Ooo i w to zainwestuję. Lubię legendy arturiańskie.

Offline Randal63

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1817 dnia: So, 23 Marzec 2024, 21:12:35 »
LiT (najprawdopodobniej) w maju wyda "Excalibur" Jean-Luca Istina, autora "Piątej Ewangelii": 
https://www.bedetheque.com/serie-33996-BD-Excalibur-Chroniques.html
A ja liczyłem na "Lancelota", który wydaje mi się jest lepszy graficznie i fabularnie. Koledze któremu
 pożyczyłem do przeczytania (nie przepadającego za tą formą obrazu) był zachwycony.
 https://www.bedetheque.com/serie-18999-BD-Lancelot-Istin-Peru-Alexe.html

Offline Castiglione

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1818 dnia: So, 23 Marzec 2024, 21:58:05 »
A mnie się bardzo podobają te rysunki w "Excaliburze".

Offline PabloWu

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1819 dnia: Nd, 24 Marzec 2024, 21:25:36 »
 Również najprawdopodobniej w maju wydawca zaczyna przygodę z Juanem Gimenezem. Nie pamiętam tytułu, kojarzę tylko że to ma być zbiór krótkich historii.

Offline 79ers

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1820 dnia: Nd, 24 Marzec 2024, 21:42:57 »
A wspominali coś o małej dziewczynce Królowej Piratów?

Offline Takesh

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1821 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 08:19:46 »
@PabloWu

Może Kwestia czasu? Jeśli tak, to po ponad 30 latach wreszcie będzie w całości. Fragmenty były w Komiksie-Fantastyce. Bo to tylko chyba ten zbiór krótkich może być?

Offline PabloWu

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1822 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 08:37:31 »
@PabloWu

Może Kwestia czasu? Jeśli tak, to po ponad 30 latach wreszcie będzie w całości. Fragmenty były w Komiksie-Fantastyce. Bo to tylko chyba ten zbiór krótkich może być?


Tak mi się wydaje że Kwestią Czasu będzie jak to wydadzą  ;)

Offline wujekmaciej

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1823 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 10:11:46 »
A nie zapowiadany Ciudad przypadkiem ? ;)

Offline PabloWu

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1824 dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 10:44:12 »
A nie zapowiadany Ciudad przypadkiem ? ;)
Dzięki, tak to będzie to.
https://www.kzet.pl/2004_06/tn_ciudad.htm
« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Marzec 2024, 10:56:26 wysłana przez PabloWu »

Offline Smok

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1825 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2024, 00:16:57 »
Spodziewałem się, że drugi tom "Miasta Latarni" powtórzy schemat poprzedniego i ponownie otrzymam nastawioną na akcję opowiastkę w steampunkowej otoczce. Ku mojemu zaskoczeniu, akcji było mniej, a więcej uwagi skupiono na rozterkach bohatera. Szczególnie do gustu przypadło mi jego osamotnienie. Tym razem rzeczywiście dało się odczuć, że Sander jest głównie zdany na samego siebie. Ciekawie też wypadło jego przyzwyczajanie się do nowych realiów i stopniowe oddalanie się od dawnego życia.

Dwa z trzech opowiadań zawartych w "Legendach Zachodu" wciągnęły mnie mocno - scenarzyści postawili na brutalność i otoczenie tajemnicą motywacji głównych złych (z naciskiem na "głównych", bo złych jest tu całkiem sporo), dzięki czemu wiedza, że dane osoby muszą przeżyć polowanie na swoje głowy i tak nie przeszkadzała, bo pozostawało pytanie o powody polowania. Dobrze się to czyta, przyjemnie ogląda - choć może przyjemnie nie jest tu dobrym słowem, bo znajdziemy tu sporo kadrów (zwłaszcza w pierwszej opowieści) ukazujących mało przyjemne treści. Trzecia historia też jest całkiem niezła, choć odnoszę wrażenie, że połączenie westernu z "Drogą bez powrotu" mogło wypaść nieco lepiej.

Poniżej prezentacja obu tomów:


Swoją drogą, dwa tegoroczne westerny od LIT już za nami, zapowiedzi sugerują jeszcze dwa tytuły. I super, bo do tej pory wszystkie ich komiksy o kowbojach i Indianach wypadały przynajmniej dobrze. Czekam na kolejne!
Dla Filmożerców piszę o komiksach i dawnych filmach.
Stare kino na nowo - tu (zgodnie z nazwą) na nowo opowiadam o starym kinie.
Mój IG

Offline Lost In Time

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1826 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2024, 22:26:26 »
Pewnie zaraz zaczną się żarciki z refleksu szachisty, ale chcieliśmy od razu podrzucić Wam parę newsów.

Przede wszystkim wielkie dzięki wszystkim głosującym na LiT i nasze publikacje w plebiscycie na wydawnictwo i komiks roku, mega miło patrzy się na takie wyniki i czyta ich uzasadnienia. ;D

Jak już pewnie wiecie z FB, kwietniowe nowości są w przedsprzedaży, a tymczasem dłubiemy nad dalszymi premierami.

@badday trafnie obstawił https://www.bedetheque.com/serie-33996-BD-Excalibur-Chroniques.html
Kuba skończył przekład, czekamy na pliki i szykujemy premierę na maj lub czerwiec. Kolejna pozycja Istina u nas i ciekawe podejście do legend arturiańskich, bo komiks opowiada o czasach przed królem Arturem, skupiając się bardziej na działalności Merlina :)

W maju zaprosimy Was do Niemych królestw. 8) Lektura i dla małych, i dla dużych w stylistyce przywodzącej na myśl Tima Burtona. Mimo premiery w połowie października, komiks załapał się do kilku TOP-ek we Francji. :)

https://www.bedetheque.com/BD-Royaumes-muets-Les-Royaumes-muets-478901.html

Kończymy też prace nad Miastem Barreira i Gimeneza, o którym wspomniał @PabloWu.  ;)

A w spoilerze parę plansz Excalibura i Niemych królestw.

Spoiler: PokażUkryj








Zapraszam na stronę wydawnictwa -> www.lostintime.pl
Facebooka -> www.facebook.com/lostintimepl/
Instagrama -> www.instagram.com/wydawnictwolostintime/

Offline Rodrigues

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1827 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2024, 08:31:32 »
Nie no ludzie jest kwiecień. Zmieńcie przeglądarkę :P :P :P


Offline Konrad

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1828 dnia: So, 13 Kwiecień 2024, 00:39:00 »
Pierwsza majowa premiera:
Cytuj
Komiks familijny w stylistyce Tima Burtona? Wobec takiego połączenia nie mogliśmy przejść obojętnie. "Nieme królestwa" już w maju!🙂
------------------------
Persefona po raz pierwszy styka się ze śmiercią, kiedy ma dwanaście lat, w pewien czwartek o godzinie 23.52. Dzieje się to w domu jej sąsiada, Wiktora Kolumbariona, podczas czuwania przy jego zwłokach. To właśnie wtedy ukazuje jej się zdenerwowany duch zmarłego…
Skąd się wziął? Karol i Teofil, poborcy ostatnich tchnień, udają się do domu Wiktora, spóźnieni o dwa dni. Jednak życia po śmierci można dostąpić tylko za cenę ostatniego tchnienia.
W przeciwnym razie dusza błąka się po ziemi już wiecznie – i właśnie to grozi Kolumbarionowi, jeśli Persefona mu nie pomoże. Dziewczynka odważnie przekracza bramę zaświatów, aby odnaleźć ostatnie tchnienie Wiktora.
Dlaczego w ogóle widzi umarłych? I czy zdoła powrócić do świata żywych?
Komiks inspirowany opowieściami gotyckimi, z subtelnym humorem i grafiką czerpiącą garściami z estetyki Tima Burtona.
------------------------
Podstawowe informacje:
👉Tytuł: Nieme królestwa
👉Tytuł oryginalny: Les Royaumes muets
👉Scenariusz: Séverine Gauthier
👉Rysunki i kolory: Jérémie Almanza
👉Tłumaczenie: Marta Duda-Gryc
👉Redakcja i korekta: Izabela Rutkowska
👉Skład: Piotr Margol
👉Liczba stron: 80
👉Format: 215 x 290 mm
👉Oprawa: twarda
👉Papier: kredowy
👉Druk: kolor
👉Wydawnictwo: Lost In Time
👉Wydawca oryginalny: Editions Oxymore
👉Data wydania: 24 maja 2024 r.
👉Cena okładkowa: 65 zł
👉ISBN-13: 978-83-67270-77-9










Offline vision2001

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1829 dnia: Pn, 15 Kwiecień 2024, 19:29:29 »
🔥🔥ZAPOWIEDŹ🔥🔥
W maju kontynuujemy przygody Calamity Jane i Dzikiego Billa, w albumie łączącym tomy #3-4 francuskiego pierwowzoru.🤠
Uwaga! Poniższy opis zawiera spoilery dotyczące #2 tomu "Dzikiego Zachodu"!
------------------------
Podbój Zachodu nie był dziełem grzecznych chłopców.
Jane topi smutki w alkoholu, odkąd Dziki Bill zabił w obronie własnej jej indiańskiego męża.
Tylko spotkanie Charliego Uttera pomaga dziewczynie się nie pogrążyć. To wielkoduszny i prawy człowiek, którego wiąże z nią bezinteresowna przyjaźń. Jednak Jane prześladuje obsesja: chęć zemsty!
Lecz Zachód nie jest wyłącznie teatrem ludzkich nieszczęść i niedoli. Jego dzikość doprowadza do powstania nowego rodzaju przestępcy – seryjnego mordercy.

Czy Bill da radę stawić czoło obydwu tym zagrożeniom?
Wydanie zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Wild West #3-4: Scalps en série / La boue et le sang.
------------------------
Podstawowe informacje:
👉Tytuł: Dziki Zachód. Tom 3: Skalp za skalpem / Błoto i krew
👉Tytuł oryginalny: Wild West, tome #3-4: Scalps en série / La boue et le sang
👉Scenariusz: Thierry Gloris
👉Rysunki i kolory: Jacques Lamontagne
👉Tłumaczenie: Jakub Syty
👉Redakcja i korekta: Izabela Rutkowska
👉Skład: Piotr Margol
👉Liczba stron: 96
👉Format: 240 x 320 mm
👉Oprawa: twarda
👉Papier: kredowy
👉Druk: kolor
👉Wydawnictwo: Lost In Time
👉Wydawca oryginalny: Dupuis
👉Data wydania: 24 maja 2024 r.
👉Cena okładkowa: 100 zł
👉ISBN-13: 978-83-67270-76-2