Autor Wątek: Wydawnictwo Lost In Time  (Przeczytany 406055 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blind

Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« Odpowiedź #1710 dnia: Nd, 17 Grudzień 2023, 20:58:15 »
"Miasto Latarni" było tytułem, który wzbudził moje zainteresowanie od pierwszej zapowiedzi na naszym rynku. Uwielbiam steampunk oraz klimaty dysktopii.

Świat zbudowany w opisywanym komiksie jest oparty na jasnych zasadach. Wysoka kasta zawładnęła wszystkim i jej żołnierze pilnują, aby ten porządek świata się nie zmienił. Jakikolwiek opór jest od razu tłamszony przez gwardzistów, którzy są panami życia i śmierci niższej komórki społecznej. Sander Jorve od urodzenia zna zasady rządzące tym światem. Akceptuje swój los i chce jedynie przeżyć oraz zapewnić byt swojej Rodzinie. Wie, że gdzieś obok funkcjonuje ruch oporu, jednak on nie chce mieć z tym nic wspólnego.

Tu pojawia się mój pierwszy zarzut. Tak naprawdę w ułamku sekundy okazuje się, że postanowienia naszego bohatera to są jak obietnice wyborcze - każdy z góry wie, że to nic nie warte banaluki. Nagle z kadru na kadr chłop jednak rusza na wielkie spotkanie podziemnej rewolucji. W wyniku kolejnych wydarzeń jego życie zmieni się o 180 stopni. Zwierzyna stanie się łowcą.

Mam ogromny problem ze scenariuszem. Jest on momentami grubymi nićmi szyty i wywołuje uśmiech politowania, zamiast nasilać nasze współczucie bohaterom. Dzieje się tu wiele absurdów, które znamy z tytułów Marvela lub DC. Problem jest taki, że tam od razu wiemy, że taka jest formuła tytułów superbohaterskich i nie oczekujemy logiki. Tu jednak świat zbudowany jest na innych zasadach i nasze oczekiwania są odmienne.

Rysunki mnie zawiodły. Są nieschludne oraz często idące na łatwiznę, wlaszcza gdy patrzymy na postacie. Cały świat wykreowany oraz zobrazowany został rewelacyjnie. Wiele kadrów przykuwa naszą uwagę i możemy zatopić swój wzrok na dłużej przy budynkach lub machinach. 1 część kończy się niezwykłym plot twistem, który sprawił, że zapragnąłem natychmiast poznać dalsze losy Miasta Latarni. Jest to lekka lektura, której trzeba wybaczyć wiele w sferze historii. Wynagradza to jednak światem zastanym.

MOJA OCENA 4️⃣/🔟
Piszę recenzje komiksów na INSTAGRAMIE

https://instagram.com/marcin.blind?igshid=NzZlODBkYWE4Ng==

Offline gashu

« Odpowiedź #1711 dnia: Pt, 22 Grudzień 2023, 15:15:54 »
Czytał już ktoś "Dobrego Azjatę"?
Tak dobre jak piszą?
Zastanawiam się, czy dorzucać ten komiks do koszyka przy okazji planowanego zamówienia.

Offline LukCook

« Odpowiedź #1712 dnia: Pt, 22 Grudzień 2023, 15:20:29 »
Tak dobre jak piszą?
Zastanawiam się, czy dorzucać ten komiks do koszyka przy okazji planowanego zamówienia.

Czytałem, podobało mi się ale nie powiem, że to jest tak dobre jak oceniane w recenzjach. Mocne 7/10, fajny kryminał ale mi zabrakło klimatu noir. Po wszystkich pozytywnych recenzjach liczyłem na coś ale Chinatown a dostałem fajnie zrobiony kryminał z mocno azjatyckimi klimatami (azjatyckimi w sensie azjatyccy imigranci w USA). Fajne dodatki.

Offline gashu

« Odpowiedź #1713 dnia: Pt, 22 Grudzień 2023, 16:00:59 »
Dzięki!

Offline jahred666

« Odpowiedź #1714 dnia: Pt, 22 Grudzień 2023, 17:13:32 »
Dla mnie mocne 8/10 ale też nie rozplywalbym się aż tak bardzo.

Offline eridraven

« Odpowiedź #1715 dnia: Cz, 28 Grudzień 2023, 14:35:45 »
Tak dobre jak piszą?

Największy problem tego komiksu to reklamowanie go jako kryminał noir. Więcej tu problemów obyczajowych, rasowych, czy historii samego USA. Dla mnie taka mieszanka to iście wybuchowe połączenie, czytałem z zapartym tchem.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Dalthon

« Odpowiedź #1716 dnia: Śr, 03 Styczeń 2024, 19:06:24 »
Tytuł pojawi się w pierwszej połowie tego roku.

W tym roku opublikujemy "Dom Usherów", w którym Jean Dufaux ("Łupieżcy Imperiów", "Dwie maski") oraz Jaime Calderón interpretują bodaj najgłośniejsze dzieło grozy autorstwa Edgara Allana Poego.

Offline Brvk

« Odpowiedź #1717 dnia: Śr, 03 Styczeń 2024, 19:18:25 »
O, Poe, ciekawe. O, Dufaux, łeee...

Offline Itachi

« Odpowiedź #1718 dnia: So, 06 Styczeń 2024, 19:27:11 »
ZAPOWIEDŹ

Na ten rok planujemy wydanie "Hitomi" (HS Tak, Isabella Mazzanti), pozycji pierwotnie opublikowanej przez Image Comics.
Feudalną Japonię odwiedzimy jeszcze w I połowie 2024 r., a cała historia zamknie się w jednym tomie.

Offline Smok

« Odpowiedź #1719 dnia: So, 06 Styczeń 2024, 21:48:06 »
Nie czytałem w oryginale. Opis brzmi typowo, ale plansze wyglądają przyjemnie. Czekam!
Dla Filmożerców piszę o komiksach i dawnych filmach.
Stare kino na nowo - tu (zgodnie z nazwą) na nowo opowiadam o starym kinie.
Mój IG

Offline michał81

« Odpowiedź #1720 dnia: So, 06 Styczeń 2024, 21:54:46 »
Biorę.

Offline Konrad

« Odpowiedź #1721 dnia: Pn, 08 Styczeń 2024, 23:45:55 »
🔥🔥ZAPOWIEDŹ🔥🔥
Prezentację lutowych nowości zaczynamy od zwieńczenia "Przysięgi", które trafi do sprzedaży równy rok po pierwszej odsłonie.🙂
------------------------
Synowie Ziemi stracili króla, a być może nawet przegrali wojnę podczas straszliwej bitwy pod Al Astan, z której zwycięsko wyszli diuk Omelu, a także jego sojusznicy.
Osaczony w tym kupieckim mieście i ciężko ranny, Kiriel – dzięki opatrznościowemu przybyciu iccrińskiego statku oraz interwencji Fl'ar – znajduje dość osobliwą drogę ucieczki.
Lecz jaka jest w rzeczywistości przeszłość tajemniczej pani generał Peloris? I jaką rolę mają do odegrania słudzy Aniołów w tej ponurej intrydze, w wyniku której na całym kontynencie szerzy się chaos?
Wydanie zawiera tomy #4–6 serii „Przysięga“.
------------------------
Podstawowe informacje:
👉Tytuł: Przysięga. Tom 2
👉Tytuł oryginalny: Servitude livre 4-6
👉Scenariusz: Fabrice David
👉Rysunki i kolory: Éric Bourgier
👉Tłumaczenie: Jakub Syty
👉Redakcja i korekta: Izabela Rutkowska
👉Skład: Piotr Margol
👉Liczba stron: 184
👉Format: 240 x 320 mm
👉Oprawa: twarda
👉Papier: kredowy
👉Druk: kolor
👉Wydawnictwo: Lost In Time
👉Wydawca oryginalny: Soleil Productions
👉Data wydania: 22 lutego 2024 r.
👉Cena okładkowa: 120 zł
👉ISBN-13: 978-83-67270-65-6

Przy okazji, co do sobotniej zapowiedzi to Hitomi będzie wydane w miękkiej oprawie w formacie 17x26 cm (standardowy TPB) i około 140 stron

Offline Konrad

« Odpowiedź #1722 dnia: Śr, 10 Styczeń 2024, 23:37:30 »
Druga lutowa zapowiedź i czekamy jeszcze na jedną
🔥🔥ZAPOWIEDŹ🔥🔥
Na luty szykujemy premierę drugiej – po świetnie przyjętych przez Was "Łupieżcach imperiów" – pozycji historycznej duetu Dufaux & Jamar.😊
------------------------
▶️"Dwie maski" będą tytułem sprzedawanym z niższym rabatem, który nie trafi do szerszej dystrybucji (tak jak "Toppi. Kolekcja", "Trent", "Łupieżcy imperiów").
------------------------
Paryż, 1801 rok.
Pierwszy konsul, Napoleon Bonaparte, zostaje okradziony z cennego przedmiotu.
Odnaleźć może go tylko jeden człowiek. To złodziej z zawodu, zwany „Drętwą”. Napoleon daje mu wybór: albo mu się powiedzie, albo wróci do więzienia.
Aby wykonać powierzoną mu misję, Drętwa spotyka się z niebezpiecznymi ludźmi. Jednym z nich jest Mrówka, nowy władca paryskiego półświatka. Jakie sekrety skrywa pod maską? Co łączy go z pierwszym konsulem?
Od dzielnic biedoty po miejsca związane z władzą, od zabłoconych przedmieść po ociekające złotem pałace, "Dwie maski" to opowieść, która wciąga czytelnika na drugą stronę lustra, do świata między rzeczywistością i fikcją...
Wydanie zawiera kompletną opowieść, stworzoną przez Jeana Dufaux i Martina Jamara – autorów "Łupieżców imperiów".
------------------------
Podstawowe informacje:
👉Tytuł: Dwie maski. Wydanie zbiorcze
👉Tytuł oryginalny: Double masque – Intégrale
👉Scenariusz: Jean Dufaux
👉Rysunki: Martin Jamar
👉Kolory: Martin Jamar, Bertrand Denoulet
👉Tłumaczenie: Jakub Syty
👉Redakcja: Marcin Grabski
👉Korekta: Agata Bogusławska
👉Skład: Piotr Margol
👉Liczba stron: 312
👉Format: 215 x 290 mm
👉Oprawa: twarda
👉Papier: kredowy
👉Druk: kolor
👉Wydawnictwo: Lost In Time
👉Wydawca oryginalny: Dargaud
👉Data wydania: 22 lutego 2024 r.
👉Cena okładkowa: 155 zł
👉ISBN-13: 978-83-67270-66-3

Offline Death

« Odpowiedź #1723 dnia: Cz, 11 Styczeń 2024, 22:47:28 »
To wygląda jak Bourgeon. A to zdecydowanie dobry kierunek. Dobrym kierunkiem nazwałbym też wydawanie takich serii w grubych integralach. Egmontowe Plansze Europy zostały de facto przejęte przez Lost.

Offline Sędzia

« Odpowiedź #1724 dnia: Cz, 11 Styczeń 2024, 22:53:31 »
pytanie co to warte, co Łupieżcy byli bardzo przeciętni.