Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 9308 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nocny

Wydawnictwo Komiksowe
« dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 20:16:52 »
Wydawnictwo komiksowe reedycja 😉

Za facebookem i Magazynem Kreski:

Oto krótka rozmowa z Jackiem Gdańcem, który właśnie staje za sterami wskrzeszonego Wydawnictwa Komiksowego!

Wraca Wydawnictwo Komiksowe?

Tak :-)

To dość zaskakująca informacja. Myśleliśmy, że WK to autorski projekt Wojtka Szota i po jego rezygnacji obchodzi do historii. A tu niespodzianka!

Wydawnictwo Komiksowe było od początku częścią spółki Gildia i Wojtek prowadził je jako pracownik Gildii. Teraz prawa do wydawnictwa zostały wydzielone ze spółki, odsprzedane i ja będę się nim zajmował. Uznaliśmy, że szkodą by było gdyby całkowicie zniknęło z rynku.

Jaki będzie nowy pomysł na WK?

Profilu raczej nie będziemy zmieniać, bo był i tak bardzo szeroki - od frankofonów po komiks polski. Na początek jednak chcemy uporządkować kwestie formalne.

Ty będziesz naczelnym?

Tak.

Powodzenia i cierpliwości życzymy w tej nowej roli! A co z IGN, którego komiksowej części jesteś naczelnym?

Nie planuję nagłych zmian w swoim życiu, jak odchodzenie z redakcji IGN Polska czy udzielania się na innych polach komiksowego świata. Wspieram medialnie najstarszy warszawski sklep stacjonarny Centrum Komiksu, jestem rzecznikiem prasowym i szefem działu mediów wydawnictwa Taurus Media, redaktorem serii w wydawnictwie Ongrys. Wiele ról, które udaje mi się pogodzić i nie zamierzam się z nimi żegnać, chociażby dlatego, że ta najnowsza niekoniecznie jest tą która zapewni mi miskę zupy ;-)

A konflikt interesów? Czy IGN będzie zamieszczało tylko pozytywne recenzje konkurencji?

Jak wiesz, a może nie, ja NIGDY nie pisałem recenzji. Piszą je niezależni redaktorzy i NIGDY nie wpływaliśmy na ich opinie, ani w Gildii, ani w IGN. "Konflikt interesów" musiałbyś mi zarzucić już jakieś 10 lat temu, gdy założyliśmy Wydawnictwo Komiksowe, a ja byłem (jako udziałowiec Gildii) jego współwłaścicielem i jednocześnie redaktorem naczelnym portalu Gildia. Przeglądając nasz wieloletni dorobek redakcyjny na pewno nie doszukasz się takiego wypaczenia.
To sprawa honoru, zaufania i szacunku do czytelnika.
Może się jednak zdarzyć, że przeszukując te archiwalne recenzje trafisz na Gildii na mało pochlebne recenzje niektórych komiksów Wydawnictwa Komiksowego :D

To kiedy pierwsze tytuły? I szkoda ze "Kot rabina" i "Azymut" już u innych wydawców.

Co do planów wydawniczych to z czasem zaczniemy je odkrywać, potrzebujemy jednak odrobinę czasu. Na początek wystarczy stwierdzenie: pogłoski o śmierci Wydawnictwa Komiksowego były mocno przesadzone ;-)

Offline PJP

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 20:23:22 »
Ciekawe co w planach mają na najbliższe miesiące

Offline VooDoo-79

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 20:52:45 »
O proszę, jestem bardzo zaskoczony  :) W takim razie na dzień dobry poproszę integral Pewnego Razu we Francji  ;D

Offline Klint

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 21:11:30 »
O proszę, jestem bardzo zaskoczony  :) W takim razie na dzień dobry poproszę integral Pewnego Razu we Francji  ;D
A ja o kontynuację Rani 😃

Offline PJP

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 21:48:18 »
Może spróbują wejść tam, gdzie ich nie było? Da się jeszcze wykroić jakieś kawałki z komiksowego tortu wydawniczego w Polsce :) Zawsze można ruszyć sentymentalną nutę zgredów 30, 40, 50+

Offline Sybirak14

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 08:19:06 »
mam nadz. że zaczną od jakiś fajnych integrali :)

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 08:35:55 »
Niech zaczną od powrotu Rani :)

...i Jonathana w integralach.

Oby nie wydawali pojedynczych albumów w HC.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 08:52:18 »
Pytanie które WK powróci, te z pierwszych lat działalności, z oferta obejmującą frankofony i komiksy amerykańskie, czy to z ostatnich lat, wydające tylko komiksy z rodzimego rynku?

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 09:03:23 »
Przecież jest:
Profilu raczej nie będziemy zmieniać, bo był i tak bardzo szeroki - od frankofonów po komiks polski.

A Taurus przeczekuje nadal :)

Offline Grzmichuj

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 10:24:16 »
W zasadzie Brat Agaty dobrze to podsumował. Wydawnictwo Komiksowe upadło i zbieranie go teraz z ziemi jest 2 razy trudniejsze. W ten sam sposób Pan Gdaniec "uratował" forum Gildii i idę o zakład, że efekt wskrzeszenia WK będzie podobny.
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 10:32:41 »
Przecież jest:

Fakt.

A Taurus przeczekuje nadal :)

Fakt 2.

Wydawnictwo Komiksowe upadło i zbieranie go teraz z ziemi jest 2 razy trudniejsze.

Zwłaszcza, że dziś wstrzelić się w rynek pewnie jest jeszcze trudniej, skoro jeszcze więcej tytułów wychodzi.

Offline kenji

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 10:47:09 »
bardzo fajna wiadomość
trzymam kciuki i czekam na zapowiedzi, ale jeśli będą wydawać w podobnym tonie co na początku działalności - to już nie mogę się doczekać . mam większość komiksów od KW i bardzo je lubie:)


Offline Lou

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 12:30:19 »
Na razie jestem sceptyczna. Zamknięcie WK pozostawiło we mnie mieszane uczucia. To mocno zalatuje "forkogildiowym" wskrzeszaniem plus pamiętny bałagan licencyjny w samym WK. Poza tym "brak zmiany profilu" czyli co? Nowe WK nadal będzie wydawać komiksy tylko polskich twórców? To chyba znów się trochę spóźnili, bo Wydawnictwo 23 robi już dobrą robotę.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 12:36:30 »
Stracili prawa do tak świetnych tytułów jak Kot rabina i Azymut. Została Rani, a to nie jest ta półka, powiedziałbym, że jest ona nawet 3 półki niżej. Mogliby wydawać dalej Pewnego razu we Francji. I Comanche, choć bez Hermanna, też.

Offline GoNzO

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 12:38:59 »
Comanche - świetny pomysł, brałbym.