Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 9307 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KzT

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #30 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 11:14:42 »
Właśnie kwestie finansowe podobno miały mniejsze znaczenie:
"podkreśla, że na decyzję o zamknięciu działalności w mniejszym stopniu miały wpływ kwestie finansowe, a bardziej chęć zajęcia się innymi projektami"

Jak dla mnie to takie sformułowanie oznacza, że kwestie finansowe były dość istotne. Nie mam żadnej wiedzy insajderskiej, ale WK w latach 2013-2019 to nie był mały niszowy wydawca, tylko de facto imprint Prószyńskiego, a Wojciech Szot był w tym czasie pracownikiem Gildii / Prószyński Media.
Na pewno wiele osób zna szczegóły, ale z zewnątrz wygląda to na odprysk klasycznej korporacyjnej restrukturyzacji. W jej wyniku w 2019 roku Szot przestaje pracować w Prószyńskim, Wydawnictwo Komiksowe przestaje istnieć (ale dobrze sprzedające się tytuły w rodzaju "Mausa" zostają przy Prószyńskim). Zresztą efektem tej restrukturyzacji jest również funkcjonowanie tego forum. Mniej więcej w tym samym czasie zostaje przecież podjęta decyzja o zamknięciu Forum Gildii (która później zostaje odwołana).

Offline michał81

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #31 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 11:30:56 »
Jak dla mnie to takie sformułowanie oznacza, że kwestie finansowe były dość istotne.
Nie były i wiem to też z innego źródła niż ten artykuł.

ale dobrze sprzedające się tytuły w rodzaju "Mausa" zostają przy Prószyńskim
To nie jest tak, że zostały przy Prószyńskim, po prostu zagraniczne komiksy przejął Prószyński (nie tylko samego Mausa), a WK skupiło się na polskim komiksie. Być może jest to powiązane z restrukturyzacją, ale tak to wyglądało w 2017, a nie jak piszesz 2019, kiedy finalnie wydawnictwo przestało istnieć. Najprawdopodobniej po odejściu Szota, zabrakło konia pociągowego całej inicjatywy i stąd zamknięcie wydawnictwa.
« Ostatnia zmiana: Pt, 02 Kwiecień 2021, 11:32:59 wysłana przez michał81 »

Offline R~Q

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #32 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 14:56:27 »
Wydawnictwo nie zostało zamknięte. Imprint został zawieszony.

Offline michał81

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #33 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 16:37:16 »
Być może masz racje, bo różne serwisy podawały inaczej.