Autor Wątek: Wydawnictwo Komiksowe  (Przeczytany 9387 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 12:43:30 »
Można się trochę obawiać, bo kto chciał pisać po reaktywacji na forum jak ogłoszono koniec i tak samo może być z wydawaniem się przez polskich autorów. Jeżeli chodzi o ofertę, to zawsze się znajdzie jakaś nisza, którą można zagospodarować, a inni nie chcą wydawać, bo za dużo nagości, przemocy, czy ogólnie za wulgarne. Może będzie powrót do tego projektu z komiksami Szpigelmana, czy biografii Moore'a.

Offline Klint

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #16 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 12:44:56 »
... Została Rani, a to nie jest ta półka, powiedziałbym, że jest ona nawet 3 półki niżej...

Wyżej czy niżej to już indywidualna kwestia. Niemniej są osoby, które kupiły ten komiks i zwyczajnie czekają na dokończenie. Wydaje mi się że już jest i tak zbyt dużo porzuconych serii na naszym rynku.

Motyl

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 13:37:07 »
Stracili prawa do tak świetnych tytułów jak Kot rabina i Azymut. Została Rani, a to nie jest ta półka, powiedziałbym, że jest ona nawet 3 półki niżej. Mogliby wydawać dalej Pewnego razu we Francji. I Comanche, choć bez Hermanna, też.

A Comanche to nie leży w gestii Prószyńskiego?

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 14:26:44 »
A Comanche to nie leży w gestii Prószyńskiego?

Tak.

Może będzie powrót do tego projektu z komiksami Szpigelmana...

Tak jak i Spiegelman.

Offline R~Q

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #19 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 17:06:00 »
No siema. Widzę, że nie ma wątku na "Prószyński i s-ka" więc piszę tutaj bo WK było chyba imprintem Prószyńskiego. Jeśli to problem, to mode przenieś.

Przyszedłem powiadomić, że reedycja/dodruk "Maus" Spiegelmana jest od niedawna w preorderze na Gildii.

Offline Arne

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #20 dnia: Nd, 08 Listopad 2020, 18:51:49 »
Bylo wrzucone 27.10 w temacie " konczace sie naklady komiksow" ( nie mam pojecia dlaczego wlasnie tam) :o

Offline R~Q

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #21 dnia: Pn, 09 Listopad 2020, 07:41:01 »
Bylo wrzucone 27.10 w temacie " konczace sie naklady komiksow" ( nie mam pojecia dlaczego wlasnie tam) :o
Teraz już widzę ale tam nie zaglądałem w poszukiwaniu informacji o reedycji.

Offline Konrad

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #22 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 18:25:58 »
Wydawnictwo Komiksowe po prawie dwóch latach od zapowiadanego powrotu jednak zamierza coś wydać:

Cytuj
Z przyjemnością informujemy, że w połowie kwietnia do dystrybucji trafi nowe, rozszerzone wydanie komiksu Ani Krztoń pt. "Weź się w garść".
https://www.facebook.com/WydawnictwoKomiksowe/posts/3793052437455300


Offline Konrad

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #23 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 19:50:53 »
Premiera nowego wydania (rozszerzonego o 24 strony dodatków, wśród których znalazła się m.in. pierwsza wersja epilogu) Weź się w garść już 9 kwietnia.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3828884863872057&id=384258278334750

Natomiast ciekawą informacją jest fakt, że wydawnictwo już pracuje nad kolejnymi komiksami:

Offline isteklistek

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #24 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 20:27:08 »
Oby to była TA książka ;)

Offline srogin

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #25 dnia: Śr, 17 Marzec 2021, 20:43:38 »
Myślę, że chodzi o książkę Ruska. Ciekawe czy będą kontynuować "Nowy komiks polski", czy Zagranica ich na nowo zainteresuje.

Offline burberry

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #26 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 10:29:24 »
Koledzy, głupie pytanie. Jaka była przyczyna upadku Wydawnictwa Komiksowego? Swego czasu prężnie działali, wydawali ciekawe komiksy, ludzie to kupowali (sam byłem wśród tych osób, mam kilka rzeczy od nich), parę lat później czytam, że przestali cokolwiek publikować. Czemu?

Offline PJP

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #27 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 10:34:45 »
Trudno powiedzieć. Obstawiałbym jak zawsze kasę. To, że były ciekawe pozycje, nie przeczę. Czy jednak wystarczająco ludzie je kupowali? Musiałby się wypowiedzieć ktoś związany z wydawnictwem.

Offline Konrad

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #28 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 10:38:17 »
@burberry
Wojciech Szot, czyli założyciel postanowił poszukać innych wyzwań.
http://booklips.pl/newsy/wydawnictwo-komiksowe-konczy-dzialalnosc

Natomiast w lipcu 2019r. stery przejął Jacek Gdaniec:
https://www.facebook.com/magazynkreski/posts/463954297722827

Wznowienie "Weź się w garść" będzie pierwszym wydanym tytułem od tamtego czasu

@PJP
Właśnie kwestie finansowe podobno miały mniejsze znaczenie:
"podkreśla, że na decyzję o zamknięciu działalności w mniejszym stopniu miały wpływ kwestie finansowe, a bardziej chęć zajęcia się innymi projektami"

Offline PJP

Odp: Wydawnictwo Komiksowe
« Odpowiedź #29 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 11:12:22 »
@Konrad, dzięki. Ciekawe faktycznie :)