Autor Wątek: Wydawnictwo GRANDA  (Przeczytany 16422 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rodrigues

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #60 dnia: Śr, 14 Wrzesień 2022, 22:05:20 »
Cytuj
Wydawnictwo Granda
12 września o 13:39  ·
Słowo się rzekło, więc zapowiadamy!
"To nie jest czas na relaks" Maciej Pałka Story & Art 🙂 Komiks jest już u nas w przedsprzedaży 😉 Do każdego kupionego u nas dołączamy kolekcjonerską kartę, a dla zainteresowanych są również wersje z oryginalnymi planszami Maćka 🙂
Wszystko tutaj: https://wydawnictwo-granda.pl/kategoria/przedsprzedaz/

Plansza 2 właśnie wyleciała z obiegu if you know what i mean...

Można wybrać bezpłatną opcję odbioru podczas MFKIG 2022.

Offline Leyek

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #61 dnia: Śr, 14 Wrzesień 2022, 23:07:22 »
@Rodrigues
Dzięki za wrzucenie tego info. 160 zł poszło, no ale trzeba wspierać polskich twórców ;)

Offline Death

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #62 dnia: Pt, 16 Wrzesień 2022, 15:47:33 »
Jeszcze mniej wiem z opisu komiksu od Timofa pt. Pętla. Potencjalne komiks, który najbardziej chcę z timofowych, ale nie wiem o czym będzie, bo opis jest dziwny.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #63 dnia: Pt, 16 Wrzesień 2022, 16:17:49 »
Jeszcze mniej wiem z opisu komiksu od Timofa pt. Pętla. Potencjalne komiks, który najbardziej chcę z timofowych, ale nie wiem o czym będzie, bo opis jest dziwny.

No nie, ten opis to jest jeden z lepszych opisów komiksów jakie kiedykolwiek czytałem i bardzo zachęca do zakupu.

Online misiokles

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #64 dnia: Pt, 16 Wrzesień 2022, 17:31:53 »
Jeszcze mniej wiem z opisu komiksu od Timofa pt. Pętla. Potencjalne komiks, który najbardziej chcę z timofowych, ale nie wiem o czym będzie, bo opis jest dziwny.

To chyba będą zeszytówki, które do tej pory wydawał Zakład Komiksu. To pozornie niezależne historie (fantasy, współczesna obyczajówka, SF) mające różnych rysowników, które wydają się jakoś przenikać wzajemnie. ZK nie wydał całości i zgaduję, że na końcu zepną się w całość w tytułową pętlę.

https://www.facebook.com/zakladkomiksu/photos/182109693344072

Offline GoNzO

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #65 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 14:33:50 »
Chyba ten tytuł wychodzi w ramach serii Biblioteka Polskiego Komiksu Niezależnego i utrzymują szatę graficzną pierwszych tytułów serii.

Czy ktoś wie, jakie komiksy wchodzą w skład serii "Biblioteka Polskiego Komiksu Niezależnego"?

- Pingwin i inne opowieści.
- Stworzenie
- Konflikt
? Życie i wczasy. 2012-2017.
? To nie jest czas na relaks

Na gildii te dwa ostatnie komiksy nie są oznaczone jako BPKN, ale mają podobny, czerwony pasek na okładce.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #66 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 14:41:17 »
Życie i wczasy tak, bo są tak na stronie wydawnictwa oznaczone. Pałka z tego co pamiętam również, było o tym na fb. I chyba to wszystko. Ale tylko chyba, szkoda że wydawnictwo jakoś lepiej tego nie pozycjonuje.

Offline horror

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #67 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 21:45:09 »
Czy ktoś wie, jakie komiksy wchodzą w skład serii "Biblioteka Polskiego Komiksu Niezależnego"?

? Życie i wczasy. 2012-2017.
? To nie jest czas na relaks

Na gildii te dwa ostatnie komiksy nie są oznaczone jako BPKN, ale mają podobny, czerwony pasek na okładce.

mam obydwa i obydwa wchodza w sklad kolekcji.

Online michał81

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #68 dnia: Pn, 22 Maj 2023, 17:21:29 »
Nowy zbiór od Komiksy Krztoniowe, premiera na dniach.



Tytuł: Życie i wczasy. 2017-2019
Autor: Anna Krztoń
Cena: 79.90zł
ISBN: 978-83-966188-8-7
Liczba stron: 192
Oprawa: Twarda
Wydawca: Wydawnictwo Granda
Seria: Biblioteka Polskiego Komiksu Niezależnego

Jest to druga część i jak wskazuje tytuł zbiór będzie zbierał komiksy z lat 2017-2019.

Cytuj
Podobno kto czyta, żyje podwójnie, ale kto rysuje, ten nie dość, że ma wiele żywotów, to jeszcze ma czarno na białym swoje najbardziej niebywałe perypetie, najbardziej malownicze krindżuwy i własną ewolucję na talerzu. Dlatego Życie i Wczasy czyta się z częstym uśmiechem na gębie. Uwaga: zawiera odpowiedź na pytanie, jaki jest smak wolności!

Olga Drenda – pisarka i dziennikarka, autorka Duchologii polskiej

Da się tak pokierować życiem, żeby być stale na wczasach. Przepis nie jest jednak prosty: trzeba mieć poczucie humoru jak Ania Krztoń, jej spostrzegawczość, ucho, kreskę i talent. Najlepiej po prostu zostać Anią Krztoń. Wtedy każdy dzień jest jak wakacje. Jestem fanką! Zaraz, to o ile ona jest młodsza ode mnie?!

Agata Napiórska – dziennikarka i pisarka, wydawczyni i redaktorka naczelna „Zwykłego Życia”

Anna Krztoń ma w świecie komiksu miejsce odrębne. Tworząc na przecięciu prawdy i fikcji, dokumentu i fabuły każdym swoim działaniem buduje spójny obraz siebie (jako artystki i jako bohaterki) i swojego otoczenia. Znam wiele postaci z komiksów Ani i sam jestem jedną z nich. Fajnie jest być bohaterem.

Michał Rzecznik – twórca komiksów, główny specjalista do spraw wystaw i komiksów w Muzeum Karykatury w Warszawie
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Maj 2023, 17:26:58 wysłana przez michał81 »

Offline Karol W.

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #69 dnia: Wt, 30 Maj 2023, 20:15:21 »
Dzisiaj Wydawnictwo Granda ogłosiło oficjalnie nową pozycję na rynku:



https://wydawnictwo-granda.pl/produkt/sowiet-zombi-integral/

Mam w niej swój skromny udział, więc zachęcam do zapoznania się  :)
Karol Weber - scenarzysta komiksowy - https://karolweber.com/

Offline Enceladus

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #70 dnia: Wt, 30 Maj 2023, 20:22:19 »
Karol W. możesz coś więcej zdradzić, przykładowe plansze?  :)

Offline Karol W.

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #71 dnia: Wt, 30 Maj 2023, 20:29:12 »
Karol W. możesz coś więcej zdradzić, przykładowe plansze?  :)

Nie wiem czy Wojtek mnie nie zabije jak wrzucę  :P ...
Jak powiesz mi jak wrzucić grafikę bez wstawiania linku, to wrzucę ze 2 plansze  ;)

Napisałem jedną z historii pt. Polowanie. Powstała w jakieś 10 dni, bo termin był dość krótki.
Gdy rozmawiałem z Wojtkiem, spodobała mi się idea tego Integrala, bo uważam, że jest bardzo oryginalna i osobiście nie spotkałem się z takim typem historii, zarówno graficznie jak i od strony pomysłu.
Wojtek ma talent do budowania klimatu. W mojej historii, która dzieje się w lesie i w laboratorium widzimy zapadający zmierzch - plansze ciemnieją "im dalej w las" ;)
Fabuły nie chcę zdradzać, bo ludzie różnie podchodzą do spoilerów.


Karol Weber - scenarzysta komiksowy - https://karolweber.com/

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #72 dnia: Wt, 30 Maj 2023, 20:51:24 »
Fabuły nie chcę zdradzać, bo ludzie różnie podchodzą do spoilerów.

Jest na forum opcja "spoiler". O tak działa, trzeba napisać [spoiler]To jest spoiler[/spoiler]
Spoiler: PokażUkryj
To jest spoiler

Offline Enceladus

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #73 dnia: Wt, 30 Maj 2023, 22:00:46 »
Nie wiem czy Wojtek mnie nie zabije jak wrzucę  :P ...
Jak powiesz mi jak wrzucić grafikę bez wstawiania linku, to wrzucę ze 2 plansze  ;)

Napisałem jedną z historii pt. Polowanie. Powstała w jakieś 10 dni, bo termin był dość krótki.
Gdy rozmawiałem z Wojtkiem, spodobała mi się idea tego Integrala, bo uważam, że jest bardzo oryginalna i osobiście nie spotkałem się z takim typem historii, zarówno graficznie jak i od strony pomysłu.
Wojtek ma talent do budowania klimatu. W mojej historii, która dzieje się w lesie i w laboratorium widzimy zapadający zmierzch - plansze ciemnieją "im dalej w las" ;)
Fabuły nie chcę zdradzać, bo ludzie różnie podchodzą do spoilerów.

Niestety trzeba podać link prowadzący do grafiki.
Same podtytuły już mnie zaintrygowały, ale nie do końca wiem czego mogę się spodziewać w środku. Liczę na dobry klimat ;)

ps Mam Piper i Pasję które ilustrował Wojtek.
« Ostatnia zmiana: Wt, 30 Maj 2023, 22:06:28 wysłana przez Enceladus »

Online misiokles

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #74 dnia: Wt, 30 Maj 2023, 22:10:22 »
Jeśli masz Pipera i Pasję, to w środku spodziewaj się podobnego klimatu. Choć po Wojtku Zielińskim nigdy tak naprawdę nie wiadomo czego się spodziewać :)