Autor Wątek: Wydawnictwo GRANDA  (Przeczytany 16434 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline moai

Wydawnictwo GRANDA
« dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 19:19:37 »
W zeszłym roku w listopadzie powstało w Szczecinie nowe wydawnictwo (także) komiksowe o nazwie GRANDA.
Wydało dotychczas dwie pozycje:
- Komiks Szczeciński (https://wydawnictwo-granda.pl/pl/p/Komiks-szczecinski/75)
- Mało szczegółowy przewodnik po Szczecinie. Czeęśc druga lepsza (https://wydawnictwo-granda.pl/pl/p/Malo-szczegolowy-przewodnik-po-Szczecinie/76)

A dzisiaj ruszyła zbiórka na ich kolejny komiks autorstwa Szczepana Atroszko "Lis pospolity"
https://wspieram.to/lis-pospolity?fbclid=IwAR1lFysgb2I0-fcoia2TKxzVgQkqMecmCB326rLGMCQ5p-TG9V0n_400s6I


Jeszcze kilka słów od autora o komiksie:

Komiks przeznaczony raczej dla czytelnika dojżałego (krew, narkotyki, i kopulacja międzygatunkowa to tylko niektóre z zagadnień podnoszących wskazany wiek młodego targeta).

Gdyby trzeba było was jeszcze zachęcać, o komiksie słów kilka:
"Lis pospolity (Vulpes vulpes)..." to zbiór czterech historii (25 stron każda), składających się na komiksowy album. Jest to barwna historia pewnego lisa pospolitego, który na codzień zajmuje się poszukiwaniem sprawiedliwości i pożywienia.
Mógłby czytelnik obruszyć się czytając o sprawiedliwości odnośnie tegoż bohatera- przecież rysuję się on jako pospolity hulaszczy złodziejaszek! Taak, ale pamiętaj jednak drogi recenzencie, że leśne życie tego wpaniałego psowatego nigdy nie było usiane różami, a pożywienie nigdy samo nie chciało wchodzić do jego paszczy... Mimo to, tak jak może, tak próbuje ratować świat przed złem! W roli którego występuje tu oczywiście nie kto inny jak Człowiek (Homo sapiens)...
Ten to inwazyjny gatunek, nie poprzestaje na wykradaniu dziatek z rodzinnych gniazd przedstawicieli świata zwierząt! Nie nie, wykrada je by przeprowadzać na nich badania! Naświetla czort wie czym! Wstrzykuje czort wie co! I robi czort wie co jeszcze...
I tu na scenę wkracza lis, nie przejmując się grożącymi mu niebezpieczeństwami oraz gryzącymi go pchłami!
Otwiera klatki zwierząt więzionych przez oprawcę oraz daruje wolność, narażając siebie na niemałe kłopoty!
Taki już los bohaterów!

Ta historia podana w sposób humorystyczny i lekki opowiada o codziennej walce o przeżycie naszych leśnych braci w coraz bardziej shumanizowanym otoczeniu...
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Kwiecień 2019, 21:22:36 wysłana przez moai »

Offline moai

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 22:02:56 »

Offline moai

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 25 Kwiecień 2019, 22:04:23 »
Dzisiaj komiks poszedł do druku!
Zostało jeszcze 10 dni zbiórki.
Nakład bardzo ograniczony, a komiks bardzo fajny. Miałem okazję go przedpremierowo przeczytać i juz się załapał w moim prywatnym top10 2019!
https://wspieram.to/lis-pospolity?fbclid=IwAR18eHIKUbPVZFR4jtcmepVy8wfHa6y9sI2bC98E6jELdxNA7Cuz1VUV-W0

Offline moai

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 30 Październik 2019, 12:39:39 »
UWAGA, trwa właśnie zbiórka na kolejny tom Komiksu Szczecińskiego!!!
Premiera Komiksu Szczecińskiego 2 podczas miniBETONU w Szczecinie.

Link do zbiórki: https://wspieram.to/komiks-szczecinski-2?fbclid=IwAR2K5PHGvt9ba_hHl3LPH3J9Yq0GquPeS00ojBNyZVjWHXnpf4xlOLfHWHQ


Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 04 Luty 2020, 18:02:38 »
Fajna inicjatywa nadciąga. Z fb:

"📣W 2020 roku ruszamy z nowym projektem pod nazwą „Biblioteka Polskiego Komiksu Niezależnego”❗️

Pomysł na serię zrodził się, gdy po raz kolejny przeczesywaliśmy internet w poszukiwaniu zinów autorstwa rysowników, których twórczość chcieliśmy poznać. Często trafialiśmy na komunikat o niedostępności. Postanowiliśmy to zmienić!

Chcemy zmieści autorskie ziny i różne zbiorówki w komiksowej antologii – kolejni autorzy poszperają w swoich szufladach, przejrzą najgłębsze zakamarki twardych dysków i wydobędą na światło dzienne perełki, które ukażą się w formie integralnej.

Zależy nam na zachowaniu pewnej niezależności tych publikacji, dlatego pozostawiamy autorom wolną rękę w doborze tego, co finalnie znajdzie się w ich antologiach. Nie będzie jednak łatwo. Uzasadnienie, co do swoich wyborów, będą usieli przedstawić we wstępie.

Na pierwszy ogień idą:
#1 Szymon Kaźmierczak - komiks i ilustracja
#2 Beata Sosnowska artystka

A Wy czyją antologię chcielibyście mieć na swojej półce? Czyich prac często bezowocnie szukacie?"
Piękno jest w oczach patrzącego.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #5 dnia: So, 14 Marzec 2020, 22:37:46 »
Na przełomie kwietnia i maja ukaże się pierwszy tom z serii Biblioteki Polskiego Komiksu Niezależnego, a w nim prace Szymona Kaźmierczaka.


Offline srogin

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 20:43:41 »
Ruszyła przedsprzedaż "Pingwina" mojego autorstwa. Nie jestem mistrzem marketingu, ale wydaje mi się, że warto, bo wyszedł z tego naprawdę zgrabny zbiorek.

https://wydawnictwo-granda.pl/produkt/pingwin-i-inne-opowiesci/?fbclid=IwAR00JocIeV3unZnULg7p7g_d4Q6NtEZGO0VEXe-2bxHxPaduMZfzO8pGHbw

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 20:46:40 »
Sama okładka woła do mnie "kup mnie"!

Gildia też już ma w zapowiedziach: https://www.gildia.pl/komiksy/426103-pingwin-i-inne-opowiesci

Online Leyek

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 21:07:10 »
Ruszyła przedsprzedaż "Pingwina" mojego autorstwa.

Heh to już wiem skąd taka dobra pamięć do kadrów :)
Mam kupioną okołopremierową "Przemianę" na półce (dzięki ładnemu wydaniu i intrygującym rysunkom nie poleciała przez te lata gdzieś na tyły) muszę w weekend nadrobić :)

Offline srogin

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 21:23:26 »
Album jest bardzo różnorodny (zbiera część moich prac z ostatnich ośmiu lat). Jest sporo undergroundu (patrzcie przykładowe strony), ale też dopieszczone plansze malowane akwarelą i ilustracje.

Offline moai

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 22:06:56 »
Należy dodać, że stron będzie 124 a nie 120 jak gildia podaje ;)

Offline srogin

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 20:07:23 »
"Pingwin" poleciał do druku!  ;D


Online Leyek

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 20:23:03 »
Najpierw daj kadr, potem sobie rób reklamę ;)

A na poważnie kupię na pewno, chociaż z Przemiany za dużo nie zrozumiałem:) Ale fajna graficznie.

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 20:32:36 »
O, fajna rzecz....@srogin, już myślałem, że pisujesz tylko w zgaduj-zgaduli, dobrze widzieć, że postanowiłeś wreszcie zabierać głos także w innych wątkach ;)
,, - Eeeeech.''

Offline Arion Flux

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #14 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 21:10:21 »
@srogin: Super sprawa! Na pewno kupię. Ale najdziwniejsze jest to, że glowe bym dał, że tego Pingwina wraz z otoczeniem to już gdzieś widziałem. Co więcej, jak zobaczyłem zajawkę na Gildii to w pierwszej chwili myślałem, że mam już ten komiks, że go nawet czytałem, a to jest jakieś drugie wydanie. O co tutaj chodzi? Czy to symptomy jakiejs choroby, czy jakieś supermoce w koncu we mnie wlazły (wspomnię, że od czasu do czasu podgryza mnie pies - moze zeżarł cos radioaktywnego?), czy może jeszcze coś innego?