Autor Wątek: Wydawnictwo GRANDA  (Przeczytany 16528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline moai

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #45 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 06:51:03 »
Tylko, że to książka. Ilustrowana, ale jednak książka, nie komiks, ani nie picturebook.

A już w tym miesiącu zbiór komiksów Edyty Bystroń w ramach Biblioteki Polskiego Komiksu Niezależnego.

Offline kierpic

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #46 dnia: Nd, 05 Wrzesień 2021, 12:48:32 »
Na stronie wydawnictwa pojawiła się zapowiedź komiksu "Krótki spacer do hipokampu" Anny Turkiewicz. Autorka wcześniej brała udział przy kilku antologiach i komiksie "Dzikuski". Komiks będzie miał premierę przy okazji Komiksowej Warszawy, 10 września.

Cytuj
Surrealistyczna podróż w głąb ludzkiej (pod)świadomości, w której nie do końca wiadomo, co jest prawdą, a co wizją schorowanego umysłu. Krótka, ale jakże treściwa historia mężczyzny opiekującego się ojcem. A może właśnie historia pogrążającego się coraz głębiej w chorobie mężczyzny, którego syn z każdym dniem ma mniej siły, by się nim opiekować?

Komiks, stworzony w 2014 i wyszperany z odmętów archiwalnych dysków, zawiera w sobie spory ładunek emocji. Jest tu wiele tematów do przemyślenia: choroba, która zabiera wspomnienia i świadomość, samotność, codzienna walka o bliską osobę i rezygnacja, gdy w przebłysku świadomości do jednego z bohaterów dociera, że może być ciężarem…










Oprócz tego, wydawnictwo obchodzi dzisiaj 3 urodziny
Cytuj
Z tej okazji mamy dla Was prezent w postaci rabatu 40% na absolutnie wszystkie nasze publikacje*
Wystarczy, że podczas zamówienie w miejscu kuponu wpiszecie hasło: urodziny.
No to co! Do dzieła! Wszystkim życzymy stu lat.
*Promocja obowiązuje do końca poniedziałku (6.09.2021), więc spieszcie się
https://www.facebook.com/granda.wydawnictwo/
https://wydawnictwo-granda.pl/

Offline Osjan

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #47 dnia: Pt, 24 Wrzesień 2021, 20:20:44 »
W tym tygodniu wystartowała zbiórka na komiks "Pasja", który będzie kontynuacją serii "Historie z Werk" (pierwszy był "Piper").

Podobnie jak w pierwszej części rysunki robił Wojtek WU Zieliński. Więcej informacji tutaj: https://wspieram.to/komiks-pasja



Offline moai

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #48 dnia: Śr, 29 Wrzesień 2021, 15:03:58 »
Na 32. MFKiG Granda będzie miała swoje stoisko, a na nim m.in.:
"Same słodkości" to zin zapowiadający komiks "Pasja" 🙂 Będziecie mogli go zgarnąć absolutnie za darmoszkę



a także będzie można na stoisku nabyc taki oto komiksik:



Walizka będzie rozdawać autografy i mini wrysiki. 😃

Offline moai

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #49 dnia: Pn, 16 Maj 2022, 20:23:08 »
Widzieliście? Zbiórak na 5 tom CEMĘT zina - projekt Stowarzyszenia POPR-Art przy wsparciu Wyd. Granda:
https://wspieram.to/MakeComicsNotWar


ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #50 dnia: Pn, 12 Wrzesień 2022, 14:15:02 »

Online isteklistek

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #51 dnia: Pn, 12 Wrzesień 2022, 14:45:37 »
Poza tym, że 120 stron i twarda, to nie wiem nic. Mogliby coś lepiej opisać, albo ja czegoś nie rozumiem do końca. Czy to czasopismo, komiksy, czy coś innego.

Offline Takesh

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #52 dnia: Pn, 12 Wrzesień 2022, 14:47:56 »
Sam właśnie szukałem i nic. Fajna notka w wykonaniu Macieja Palki i zero o zawartości. Cielaw jestem, bo autora twórczość lubię, więc potencjalny klient we mnie jest. Ale w ciemno nie wezmę, bo nie wiem co to.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #53 dnia: Pn, 12 Wrzesień 2022, 14:50:01 »
To będzie antologia komiksów, m.in.

Cytuj
Przygotowując komiksy do antologii Wydawnictwo Granda przetrząsnąłem archiwa i znalazłem dwie ostatnie sztuki pierwszego wydania premierowego zeszytu serii DOM ŻAŁOBY, pisanej przez Dominik Szcześniak i wydanej przez Timof Comics w latach 2006-2013! Pierwszy zeszyt był flipbookiem zawierającym dwa odcinki: pierwszy zilustrował Hubert Ronek a drugi wymęczyłem ja, z pewnym wsparciem inkerskim Huberta.
W antologii "Komiksy o smutnych chłopakach" znajdzie się mój epizod potraktowany jako oneshot, częściowo zremasterowany i POKOLOROWANY, czyli zaprezentowany inaczej niż w wydaniu zeszytowym.

Natomiast zgadzam się całkowicie, że informacyjnie Granda się nie popisała.

Offline moai

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #54 dnia: Pn, 12 Wrzesień 2022, 15:17:56 »
Zdradze, ze znajda sie tam nastepujace komiksy:
  • Paronomazja
  • Moje małe faux-pas
  • Dom żałoby
  • Toasterhead
  • Mocz w zupie
  • Trolejbus do szczęścia
  • Brak
  • Mat

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #55 dnia: Pn, 12 Wrzesień 2022, 15:18:06 »
Fakt, ze u nas kazda pierdole wydaja na twardo pokazuje, jak bardzo o sile naszego rynku stanowia kolekcjonerzy. Sam osobiscie coraz bardziej z kazdym rokiem jestem za miekkimi ze skrzydelkami zamiast ciagle twardziochow.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Toranga

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #56 dnia: Pn, 12 Wrzesień 2022, 15:38:20 »
Nie wiem czy to wyraz rynku kolekcjonera, czy niezrozumienia wydawców czego oczekuje rynek.

Zwlaszcza przy obecnej sytuacji makro to jestraczej trend nie do utrzymania.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #57 dnia: Pn, 12 Wrzesień 2022, 16:11:41 »
Chyba ten tytuł wychodzi w ramach serii Biblioteka Polskiego Komiksu Niezależnego i utrzymują szatę graficzną pierwszych tytułów serii.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #58 dnia: Pn, 12 Wrzesień 2022, 17:13:36 »
Imo sam pomysl by seria z komiksami niezaleznymi byla na twardo jest pod dyskusje.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwo GRANDA
« Odpowiedź #59 dnia: Pn, 12 Wrzesień 2022, 19:04:33 »
Podobnie jak komiksy z serii Batman Noir :)