Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie  (Przeczytany 21643 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Leyek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #90 dnia: Pn, 01 Czerwiec 2020, 13:19:37 »
Dzięki, jak nic wybitnego to szkoda czasu. Szczególnie, że ten drugi tytuł T. Moore'a co też wydali 1 tom nie siadł mi zbytnio.

Offline Uluru

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #91 dnia: Pn, 01 Czerwiec 2020, 13:36:45 »
Dzięki, jak nic wybitnego to szkoda czasu. Szczególnie, że ten drugi tytuł T. Moore'a co też wydali 1 tom nie siadł mi zbytnio.

Ja zawsze polecam spróbować i nie sugerować się opiniami innych, na pewno dla równowagi znajdzie się ktoś na forum kto bedzie SiP wychwalał, więc przemyśl i zdecyduj, zwłaszcza że jakichś kosmosów nie chce gość za to.

Offline gashu

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #92 dnia: Pn, 01 Czerwiec 2020, 14:52:12 »
Ja również nie zostałem fanem "Strangers in Paradise".

Z kolei "Rachel Rising" podobało mi się bardzo i żałuję, że seria w Polsce skończyła tak, jak skończyła. Pewnie wezmę się z czasem za oryginał...

W przypadku "SiP" mam wrażenie, że autor nie mógł się zdecydować, czym właściwie ma być ta seria. Trochę to komedia, trochę dramat, trochę kryminał/sensacja. Niestety w każdym  z wymienionych obszarów omawiany komiks wypada najwyżej przeciętnie. W dodatku akcja toczy się wybitnie ślamazarnie, w tempie południowo-amerykańskiej telenoweli.
Dobrnąłem gdzieś do połowy pierwszego omnibusa (z 2 wydanych w oryginale) i odpuściłem.

Offline Kalander

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #93 dnia: Pn, 01 Czerwiec 2020, 21:38:15 »
SIP to jest jeden z najlepszych komiksów, jakie czytałem w życiu, ale jednak w 1 tomie autor jeszcze nie do końca wiedział, co chce zrobić z tą historią. To jest ciekawy misz masz obyczajówki i sensacyjniaka, tylko w nieco inny sposób niż np. w takiej JJ. Tutaj komiks jest albo pełną gębą obyczajówką, albo leci na pełną sensację. Sam nie miałem wcześniej kontaktu z serią i kupiłem omnibusy. Początki rzeczywiście były dość nudne, ale od połowy pierwszego omniaka tak bardzo związałem się z postaciami, że przez resztę serii szedłem śmiejąc się i smucąc na przemian (a nawet kilka razy pojawiły się łzy). Do tego później wchodzą już bardziej świadome zabawy konwencją, zabawy gatunkiem, fragmenty prozą i kilka innych środków "łamiących" formę. No i rysunki też dość mocno ewoluują i przyjemnie się patrzy na doskonalący się warsztat Terry'ego Moore'a.

Tylko co z tego wynika. Ja bardzo chciałbym polecić tę serię, bo była dla mnie wspaniałą przygodą i najlepszą obyczajówką (mimo wszystko sensacja jest tu tylko dodatkiem), jaką miałem w rękach. Z drugiej strony kupno tylko jednego tomu bez szansy na dostanie reszty, mimo że jest to zamknięta historia, nie ma wg mnie żadnego sensu.

A zatem kupuj omnibusy, bo serio warto, a te w SC są stosunkowo tanie jak na ilość i jakość treści.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #94 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 11:08:40 »
Komiks widmo  :D



Wczoraj odebrałem komiks z paczkomatu, dzisiaj skończyłem lekturę. W końcu, bo polowałem na niego bardzo długo, ale ostatnio zauważyłem że zaczął pojawiać się w przystępniejszych cenach na allegro. Także skorzystałem z okazji.

Obcy w raju to kawał znakomitego komiksu, trudno go w ogóle zaszufladkować do konkretnego gatunku. To fuzja dramatu, powieści młodzieżowej, momentami komedii oraz sensacji. Z tego mixu wyszła naprawdę świeża i wyważona historia. Terry Moore idzie trochę z ideą Alana korzystając z wielu rzadko spotykanych zabiegów jak na przykład zatrzymanie typowo komiksowej narracji na rzecz konstrukcji większej ilości tekstu. Mam mieszane odczucia do takich wybiegów, często uważam że wstawia się je na siłę. Wiecie rozciągają ją, są typowym zapychaczem, w tym konkretnym wypadku bardzo szybko człowiek przekonuje się do warsztatu autora.

Fabuła skupia się na miłosnym trójkącie pomiędzy bohaterami. Przeszłość każdego z nich mocno wpływa na aktualne wydarzenia, obok lekkich tematów poruszane są te z kategorii najcięższych. Oczekiwania i to jak interpretują kolejne sytuacje nie zawsze są zgodne z ogólnie pojętą logiką, natomiast całość tworzy naprawdę dobre danie.

Graficznie podziwiam umiejętność rysowania emocji na twarzach bohaterów. Mimika wypada fenomenalnie, te zapowietrzenia przed wybuchem u dziewczyn, momenty kiedy puszczają oczko są urocze. Ogólnie styl to moja bajka, bardzo sprawnie odnajduje się w tego typu czarno-białej konwencji. Jest na czym zawiesić oko i co podziwiać.

Komiks wydany został bardzo dobrze. Czerń jest mocno nasycona i na pewno robi robotę. Ogólnie to... polecam!

Niechże w końcu ktoś porządnie zabierze się za komiksy tego Pana w Polsce, potencjał jest ogromny, są omniaki zbierające całość, autor jest mocno aktywny w mediach społecznościowych, także kontakt z nim nie powinien należeć do tych nieosiągalnych. Please!

Offline Voitas

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #95 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 11:27:31 »
Ten jeden tom to jakaś zamknięta historia? Bo wiem, że sporo tego wyszło w oryginale.

Offline amsterdream

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #96 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 11:39:09 »
Tak szybko jak go kupiłem, tak szybko sprzedałem. Według mnie bardzo słabe, fabularnie to jest poziom jakichś fanficów pisanych przez nastolatki.

Bender

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #97 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 11:59:30 »
Tak szybko jak go kupiłem, tak szybko sprzedałem. Według mnie bardzo słabe, fabularnie to jest poziom jakichś fanficów pisanych przez nastolatki.

Niewiele lepiej było z tym drugim tytułem, nawet zapomniałem jak się nazywał (ten zielony omnibus)

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #98 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 13:22:30 »
Niewiele lepiej było z tym drugim tytułem, nawet zapomniałem jak się nazywał (ten zielony omnibus)

Rachel Rising.

Aż tak? Mnie pierwszy tom Fanty zachęcił.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #99 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 17:18:35 »
Ten jeden tom to jakaś zamknięta historia? Bo wiem, że sporo tego wyszło w oryginale.

Zamknięta, można spokojnie czytać.

Aż tak? Mnie pierwszy tom Fanty zachęcił.

Zachęcił wiele osób, na forum było sporo pochwał po premierze. Rozumiem, że może nie podejść każdemu ale w żadnym wypadku nie jest to jakaś szmira. Dla mnie obie serie stoją na dobrym poziomie.

Offline Arne

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #100 dnia: Pt, 19 Czerwiec 2020, 21:25:50 »
Ja tak bardzo chcialem miec ten komiks, ze zaplacilem za niego dwa razy :(

Offline Rodrigues

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #101 dnia: Pt, 10 Wrzesień 2021, 11:20:14 »
Czy komuś obiło się o uszy, żeby nasze wydawnictwa chciały podjąć się kontynuacji lub wznowienia Rachel Rising albo Strangers in Paradise?

Offline Adolf

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #102 dnia: Pt, 10 Wrzesień 2021, 11:38:42 »
Czy komuś obiło się o uszy, żeby nasze wydawnictwa chciały podjąć się kontynuacji lub wznowienia Rachel Rising albo Strangers in Paradise?

Pamiętam, że po upadku Fanty, jeszcze przez dobre dwa lata widziałem eksponowany Omnibus w Multiversum. Obawiam się, że Fantasmagoria jest jak te kolekcje, wydali fragment i przez to zablokowali możliwość dochodowego wydania tomu innemu wydawnictwu.

Offline raurer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #103 dnia: Pt, 10 Wrzesień 2021, 12:43:00 »
W dodatku widziałem kiedyś, że któryś wydawca na fb napisał, że fanta bardzo utrudniła innym relacje z Terry'm Moore'em, który trochę obraził się na Polskę. Polecam anglojęzyczne wydania, bo Moore pisze dość prostym językiem i można bez problemu zrozumieć całość.