Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie  (Przeczytany 21655 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #75 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 11:10:56 »
Co to za absurdalny zarzut, że nie kupuję przez internet? Kupuję niemal wyłącznie przez internet i robię to od lat. Nigdy nie zostałem oszukany - dlatego, że w życiu kieruję się zdrowym rozsądkiem i nie obdarzam nieznajomych zaufaniem. Raz prawie zostałem oszukany, bo w tym przypadku akurat wtopy przewidzieć się nie dało - sprzedawcą był typ, od którego kupowałem od wielu lat, którego nawet poznałem osobiście i wypiłem z nim parę piwek przy jakiejś okazji, nic nie wskazywało na to, że przestanie w którymś momencie realizować zamówienia. Ale pieniądze odzyskałem przy użyciu miękkiej windykacji, bez niczyjej pomocy.

Jedną z podstawowych zasad, jaką kieruję się w przypadku zamówień internetowych jest nie kupowanie czegoś, czego nie ma. Owszem, zamówić mogę, gdy nie wiąże się to z koniecznością przedpłaty. Ale pieniędzy na coś, co ma zostać wydane za kilka miesięcy, nie wyślę nawet Egmontowi, czy innemu solidnemu wydawnictwu. Szczęśliwie poważne podmioty tego nie wymagają, to też jest jakaś wskazówka. A Fanta nawet nie dawała znaków, że może być poważnym wydawnictwem, już od samego początku. Śledziłem ich aroganckie wypowiedzi od początku i samemu nie czując się tym dotknięty, od razu zaklasyfikowałem ich jako oszołomów. Normalni ludzie się tak po prostu nie zachowują. A przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy ludziom nienormalnym jest skrajną naiwnością, jeśli nie głupotą po prostu.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #76 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 11:12:41 »
Heh, czyli jednak zostałeś oszukany naiwniaku (skrajna naiwność z twojej strony, jeśli nie głupota po prostu), ale odzyskałeś pieniądze i teraz możesz na wszystkich innych patrzeć z góry udając lepszego. Ok, skoro tak lubisz. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #77 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 11:16:47 »
Heh, czyli jednak zostałeś oszukany naiwniaku (skrajna naiwność z twojej strony, jeśli nie głupota po prostu), ale odzyskałeś pieniądze i teraz możesz na wszystkich innych patrzeć z góry udając lepszego. Ok, skoro tak lubisz. ;)

Przecież nie zostałem oszukany, tylko prawie zostałem oszukany. Prawie robi wielką różnicę :) Ale ok, jeśli pociesza cię, że jest dzięki temu więcej takich naiwniaków, jak ty, to proszę bardzo, skoro tak lubisz ;)

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #78 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 11:20:16 »
Ja też odzyskałem pieniądze od Fanty za pomocą miękkej windykacji, więc zgodnie z twoją definicją nie zostałem oszukany więc nie jestem naiwniakiem, a twierdzisz, że jestem. Wniosek? Przeczysz sam sobie. ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline U.F.O

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #79 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 15:59:27 »
Ja też odzyskałem pieniądze od Fanty za pomocą miękkej windykacji, więc zgodnie z twoją definicją nie zostałem oszukany więc nie jestem naiwniakiem, a twierdzisz, że jestem. Wniosek? Przeczysz sam sobie. ;)
Coś w tym jest ;)

Offline Martin Eden

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #80 dnia: Cz, 11 Lipiec 2019, 16:10:59 »

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #81 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 00:22:00 »
Ja też odzyskałem pieniądze od Fanty za pomocą miękkej windykacji, więc zgodnie z twoją definicją nie zostałem oszukany więc nie jestem naiwniakiem, a twierdzisz, że jestem. Wniosek? Przeczysz sam sobie. ;)

Widzę że umiejętność czytania ze zrozumieniem kuleje, więc powtórzę co napisałem w pierwszym poście na tej stronie: przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy ludziom nienormalnym jest skrajną naiwnością, jeśli nie głupotą po prostu.

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #82 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 00:57:03 »
Martin Eden- znakomite znalezisko :) Dodam moje:
,, - Eeeeech.''

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #83 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 02:03:57 »
Widzę że umiejętność czytania ze zrozumieniem kuleje, więc powtórzę co napisałem w pierwszym poście na tej stronie: przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy ludziom nienormalnym jest skrajną naiwnością, jeśli nie głupotą po prostu.
No właśnie, a ty przekazałeś nienormalnemu gościowi który chciał cię oszukać. Co za naiwność, żeby nie powiedzieć skrajna głupota.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #84 dnia: Nd, 14 Lipiec 2019, 20:18:39 »
No właśnie, a ty przekazałeś nienormalnemu gościowi który chciał cię oszukać. Co za naiwność, żeby nie powiedzieć skrajna głupota.

Co ty wygadujesz za bzdury? Gość nie był nienormalny. Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Bo ja mam podstawy twierdzić, że Max od Fanty normalny nie był. I chyba nie tylko ja :)

Niestety nie masz argumentów, w tej chwili spierasz się dla samego spierania się. Przykro mi, że prawda boli, ale ja nic na to nie poradzę. Nie zamierzam naiwności, ani głupoty nazywać inaczej, bo ktoś może się poczuć dotknięty. Tym bardziej, że jak widzę, sytuacja z Fantą ludzi niczego nie nauczyła, bo z Sideką było podobnie.

Offline Uluru

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #85 dnia: Pn, 01 Czerwiec 2020, 11:15:23 »
Pozostałości po przez wszystkich lubianym i kochanym wydawnictwie fantasmagorie do kupienia na alledrogo u tego Pana, trochę im tego musiało pozostać bo od kilku miesięcy już się pojawiają regularnie aukcje.

https://allegro.pl/uzytkownik/wladniel?bmatch=baseline-al-product-cl-eyesa2-engag-dict45-uni-1-1-0522

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #86 dnia: Pn, 01 Czerwiec 2020, 12:05:26 »
A już miałem nadzieję że wrócili  ;)

Offline Uluru

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #87 dnia: Pn, 01 Czerwiec 2020, 12:12:52 »
A już miałem nadzieję że wrócili  ;)

Niestety, wygląda tylko na to że pozbywają się resztek gdzieś tam zmagazynowanych :p

Offline Leyek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #88 dnia: Pn, 01 Czerwiec 2020, 13:10:57 »
Strangers in Paradise 1 jest w miarę zamkniętą historią? Warto wziąć gdy nie ma perspektyw na resztę?
Wg Wiki ten tom zawiera: Vol. 1 Issues 1–3 and Vol. 2 Issues 1–13, a pozostałe 5 tomów to Vol. 3. Ale podzielenie w sumie często jest tylko umowne.

Offline Uluru

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #89 dnia: Pn, 01 Czerwiec 2020, 13:14:17 »
Strangers in Paradise 1 jest w miarę zamkniętą historią? Warto wziąć gdy nie ma perspektyw na resztę?
Wg Wiki ten tom zawiera: Vol. 1 Issues 1–3 and Vol. 2 Issues 1–13, a pozostałe 5 tomów to Vol. 3. Ale podzielenie w sumie często jest tylko umowne.

Śmiało możesz brać, ale nie jest to nic specjalnie wybitnego, kupiłem, przeczytałem i bardzo szybko sprzedałem.