Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie  (Przeczytany 21807 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #45 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 17:55:58 »
Zgadzam się, na pewno także byłoby mu miło, że nadal jest zainteresowanie jego komiksami. Natomiast jeśli okazałoby się że licencja na RR jest nadal zablokowana, to jestem przekonany że nikt z Panią Urbańską interesów robić nie będzie.

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #46 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 21:14:11 »
więc pewnie jakby go jakieś wydawnictwo zagadało, to pewnie by się dało dogadać.
no i zagadało do niego jakieś wydawnictwo i nie dało się dogadać. Tyle że to czasy gdy Fanta oficjalnie jeszcze istniała. Pewnie jeśli chęć tego wydawnictwa nie opadnie to z czasem uda się zagadać z pozytywnym wynikiem.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #47 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 11:38:16 »
z fb
"31 marca 2019 firma "FANTASMAGORIE" Anna Urbańska zakończyła działalność."


Powinna zostać ogłoszona żałoba narodowa. :(

+
info od tłumacza:
"Marek Nudziarz Gdyby ktoś się zastanawiał: sprawę z wydawnictwem wygrałem, ale nic się nie dało wyegzekwować, bo właścicielka się ukrywa. Utopiłem w sądzie i u komornika pieniądze i nic nie zyskałem (prócz wyroku na moją korzyść).
Bardzo negatywne myśli wysyłam w kierunku wszystkich rodzimych speców, którzy tłumaczyli mi, (tak tu, jak i na różnorakich forach) że "firma po prostu nie miała pieniędzy" i że postąpiłem małostkowo podając uprzednio sprawę do prasy."

« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Lipiec 2019, 11:39:47 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline pawlis

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #48 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 15:26:13 »
No to wreszcie prawa do Terry'ego Moore'a są wolne i ktoś jego dzieła wyda bardziej kompetentny.

Ja zaś osobiście czekam na 6 tomów oryginalnych TMNT.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #49 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 15:28:07 »
Intrygujące :) Ciekawe gdzie się ukrywa? Seszele? Wyspy Dziewicze? Bytom?  ;D

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #50 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 17:02:08 »
Tak działa prawo w tym kraju. Co to oznaczy ukrywa się? Imię i nazwisko Anna Urbańska zostało zmyślone? Nie ma takiej osoby? Administracja nie ma dostępu do danych? Wszystko rozbija się o zakres sprawy, jakby trafiło na znaną osobę to w trymiga niebiescy zapukaliby do drzwi. Na jakieś podstawie firma została zarejestrowana jako działalność gospodarcza...

Ja 1,5 roku temu jeden jedyny raz w życiu pojechałem na Policję zgłosić przestępstwo internetowe, zostałem oszukany na ponad 800 zł i po niecałym roku przyszło pismo, że umarzają sprawę i mogę się pałować. Polska, cudowny kraj!

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #51 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 17:06:16 »
Pozostaje ubolewać, że Anna Urbańska nie jest członkiem PO bo już by ją w kajdankach o 6 rano wyprowadzili z chaty. :D

Ja 4 lata temu zgłaszałem kradzież przez neta na 2500zł, niecałe 2 lata temu został skazany, zleciłem komornikowi zajęcie się sprawą i od tamtej pory cisza. Muszę zadzwonić i podpytać, bo w sumie o tym zapomniałem.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline moai

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #52 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 17:44:46 »
Nie mozna jej namierzyc, bo z tego co slyszalem to ona nie byla z Bialegostoku. Pewnie mieszkala u Maxa bez meldunku. W miejscu zameldowania jej nie ma, albo jest wymeldowana. Miejsce wykonywania dzialnosci bylo pewnie wpisane w jakiejs kanciapie i wg wpisu z CEIGD zmienialo sie to miejsce ze trzy razy. Jezeli Urbanska nigdzie nie pracuje, to nawet nie placi podatkow itp. i tez nie ma do niej dojscia.
A Maxa tez nie mozna pociagnac do odpowiedzialnosci, bo niby kim on byl w Fancie. No nikim :)

Zal tylko, ze nie dosiegnie ich zadna kara. Zajebiste panstwo. Nic tylko krasc.

Offline radioblackmetal

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #53 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 17:52:39 »
 Dosięgnie ich zła karma  >:(
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline pokia

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #54 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 18:09:22 »
Zal tylko, ze nie dosiegnie ich zadna kara. Zajebiste panstwo. Nic tylko krasc.

Hm. Nie chcę doradzać, ale już chyba wolał iść siedzieć. No bo kurcze ile się dostanie za taki przekręt? Pewnie niska szkodliwość społeczna, liczba oszukanych mała. To i jeszcze zawiasy dostaną.

A tak - ukrywają się. Strach wyjść do sklepu, bo na każdym rogu może dopaść cię i obić mordę koleś, który nie dostał Obcego w Raju. Na fejsie foty nie wrzucisz, bo cię od razu namierzą. Panie strach, strach i jeszcze raz strach. To jest właśnie kara.

Dlatego wolałbym się poddać karze sądowej i miałbym z głowy.

Ja na swojego SiP czekam, ale się chyba nie doczekam. Szkoda, bo to tzw. egzemplarz autorski.
« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Lipiec 2019, 18:11:56 wysłana przez pokia »

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #55 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 18:33:13 »
Jedno jest pewne, ktoś tu może mieć problem z wejściem na konwenty ;)

Offline Adolf

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #56 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 18:52:12 »
Jestem przekonany, że pierwszy lepszy detektyw by ich wytropił, zapewne gdzieś za granicą. Osobiście nie mogę mieć do nich o nic pretensji. Gdy tylko zaczęli wysyłkę, to napisałem do pani Anny maila z gratulacjami oraz słowami wsparcia i opłaciło się - tuż przed gwiazdką przyszła do mnie paczka. Zapakowana w jakiś karton po owocach (cóż, bieda piszczy), ale bardzo starannie. W środku zamówione komiksy: Żólwie, Rachel, Q&W i gratis jakiś Crejzol. Do tego jakiś paranoiczny list wyjaśniający sytuacje, że to wszyscy ich oszukali, a oni mimo to dali radę wydać Żólwiki. Wszystkie komiksy mam jeszcze w folii. Liczę, że to będzie inwestycja i za parę lat odsprzedam drożej. Rarytas jakich mało.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #57 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 19:04:17 »
post Adolfa prowo 4/10

Offline Adolf

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #58 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 19:22:44 »
post Adolfa prowo 4/10

Nazwijmy to innym spojrzeniem na sprawę.

Offline Martin Eden

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #59 dnia: Śr, 10 Lipiec 2019, 20:07:10 »
Dobrze chcieli. Przecież chyba nie zaczynali całego interesu z myślą o orżnięciu klientów, bo to by inaczej wyglądało. Bardzo szybko zaczął się syndrom oblężonej twierdzy. Życzę obojgu, by się życiowo poukładali, czy tutaj, czy poza granicami kraju. Za młodzi ludzie, by cierpieć przez to resztę życia.
To, co mówię nie stoi w sprzeczności z roszczeniami klientów, które powinny spotkać się z zadośćuczynieniem.