Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie  (Przeczytany 21641 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #15 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 17:00:48 »
Mam nadzieję, że jednak ktoś się wyłamie z szyku. Nakłady Fanty były zapewne "horrendalne", skoro walają się po dziesiątkach promocji, na allegro większość z nich chodzi za "grosze" a i sam Wydawca rozdawał je za darmo praktycznie. Nie odnoszę tego oczywiście do Obcego w Raju, ale Rachel Rising. Także myślę że nie musiałby nowy Wydawca startować od zera, ale bezpośrednio tomu z numerkiem dwa. Oczywiście graficznie pod względem formatu należałoby się dopasować do Fanty. Sporo zachodu ale nadzieja umiera ostatnia. Z jednej strony odbiór komiksu był pozytywny, z drugiej pozostał smród po wydawnictwie. Ciężki orzech do zgryzienia.

Offline OokamiG

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #16 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 17:08:29 »
Zaczynanie od tomu drugiego i dostosowywanie się do formatu Fanty, to wg. mnie głupota. Nowy wydawca chciałby to pewnie wydać na swoich zasadach, nawet z mniejszym nakładem tomu pierwszego, ale tak jakby on sam chciał, żeby to wyglądało, nie oglądając się za siebie, na to co było.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #17 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 17:09:21 »
Rachel najlepiej w Omniaku albo dwóch zbiorczych bo to tak jakby 2 cykle. Nikt tego na pewno nie będzie kontynuował tak jak Fanta bo tu i podwozie i szyny były złe  :)

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #18 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 17:13:29 »
Zaczynanie od tomu drugiego i dostosowywanie się do formatu Fanty, to wg. mnie głupota. Nowy wydawca chciałby to pewnie wydać na swoich zasadach, nawet z mniejszym nakładem tomu pierwszego, ale tak jakby on sam chciał, żeby to wyglądało, nie oglądając się za siebie, na to co było.

Przy małym nakładzie cena nie dość, że będzie wyższa to jeszcze będzie problem ze sprzedażą. Po co jak wala się tego masa po księgarniach? Był ostatnio chyba przypadek kiedy jeden z Wydawców przejął serię od innego, nie pamiętam tylko o jaką serię chodziło.
« Ostatnia zmiana: So, 06 Kwiecień 2019, 17:15:00 wysłana przez Itachi »

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #19 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 17:13:59 »
Nie wiem na jaki czas kupowane są licencje, ale prędzej czy później będą wolne (może już są?). Tylko nie wierzę by ktoś podjął się wydawania od drugiego tomu, ani tym bardziej by ponownie wydał pierwsze tomy tych serii. Strangers in Paradise przed laty było w planach Taurus Media, później miała to wydać Mroja Press, a teraz Fanta wydając z siebie ostatnie tchnienie, wypuściła pierwszy tom - coś ta seria od zawsze nie miała u nas szczęścia. Rachel Rising widziałbym wydane na miękko od Taurusa, czy Planety Komiksów, no ale teraz to chyba jedyny sensowny sposób, żeby to wydać, to Omnibus - 840 stron, ale który wydawca poza Egmontem i NSC, może sobie na coś takiego pozwolić?

Był ostatnio chyba przypadek kiedy jeden z Wydawców przejął serię od innego, nie pamiętam tylko o jaką serię chodziło.

Ostatnio to tytuły WK znalazły nowe domy: Azymut u Kurca, Kot Rabina i Stolp u Timofa...

Wcześniej Taurus przejmował tytuły po Egmoncie (XIII, Murena, Skorpion...), Egmont po Siedmiorogu (XIII, Blacksad), Kurc po Egmoncie (Largo Winch) i faktycznie będzie/było to na zasadzie kontynuacji.
« Ostatnia zmiana: So, 06 Kwiecień 2019, 17:20:33 wysłana przez ramirez82 »

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #20 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 17:21:16 »
Dzięki za przytoczenie tych przykładów. Zawsze też można rozbić omnibus na dwa tomiszcze, wtedy już będą się mieścić w standardach jakie możemy u Nas zaobserwować.

Offline OokamiG

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #21 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 17:23:42 »
Przy małym nakładzie cena nie dość, że będzie wyższa to jeszcze będzie problem ze sprzedażą. Po co jak wala się tego masa po księgarniach? Był ostatnio chyba przypadek kiedy jeden z Wydawców przejął serię od innego, nie pamiętam tylko o jaką serię chodziło.

Żeby dać ludziom wybór, czy chcą mieć to od jednego wydawcy w jednym, potencjalnie innym formacie. A co do dublowania, to już nie taka nowa sytuacja na naszym rynku i w większości przypadków nie był to chyba jakiś większy problem, aby wypuścić to samą treść w jednym ustalonym wydaniu.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #22 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 17:29:10 »
Jeśli już takie akcje miały miejsce to raczej po wielu latach jak obecnie Astonishing X-Men w wykonaniu Muchy, nie liczę tutaj dubli pojawiających się w kolekcjach bo to inna para kaloszy. Nie za bardzo widzę problem z dopasowaniem i dawaniem wyboru czytelnikom? Wydanie fanty było całkiem ok, format papier nie odbiegały od standardów...

Offline komiksowe_warianty

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #23 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 17:32:04 »
A ja nadal nie odzyskałem pieniędzy za Rachel Rising... Chciałem się wyżalić. Pozdrawiam.

Offline gashu

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #24 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 20:17:26 »
Z rzeczy które czytałem:

Rachel Raising - dobre!
Żółwie - dobre, choć IMO to trochę ramota już...
Strangers in Paradise - dla mnie spore rozczarowanie, przebrnąłem przez pierwszy angielskojęzyczny omnibus i odpuściłem.

Offline SawiK

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #25 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 20:28:02 »
Dla mnie spoko Żółwie, cieszę się ze tak zostały wydane lecz żal ze to koniec. Q&W wg mnie mega kiepscizna, chyba nawet gorsze od Deadpoola z MN. RR dostałem w gratisie i jeszcze nie tknąłem obawa ze nie będę mógł kontynuować lektury w Naszym jezyku zadziałała na niekorzyść,a o wydawcy szkoda sie wypowiadac.
« Ostatnia zmiana: So, 06 Kwiecień 2019, 21:29:40 wysłana przez SawiK »

Offline szulig

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #26 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 20:44:06 »
A ja nadal nie odzyskałem pieniędzy za Rachel Rising... Chciałem się wyżalić. Pozdrawiam.

już nawet firma nie istnieje, kilka dni temu sprawdzalem w CEIDG i nie ma juz ich w bazie.

Offline kas1

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #27 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 22:33:35 »
Mam Strangers in Paradise. Z allegro. Pomimo, że kupiłem w przedsprzedaży. Jakoś miałem czutkę, że ta paczka nigdy do mnie nie dojdzie. Podsumowując działalność fanty - im mniej buców z zapałem na wydawanie komiksów, tym lepiej.

Offline radioblackmetal

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #28 dnia: Nd, 07 Kwiecień 2019, 21:26:00 »

Wątek numer dwa. Obcy w raju. Komiks widmo, macie go w kolekcji? Max wydrukował 50 egzemplarzy, że go wywiało praktycznie od razu? Dwa mikro rzuty do Gildii i Fantastycznych Światów, na allegro od miesięcy patrzę i jak jest jedna oferta to dobrze. Teraz chyba nie ma żadnej. Też nie widzę po grupach na fb, żeby ktoś go wystawiał. Osoby korzystające z pre-orderu w końcu go otrzymały?



Mam wszystko co wydała Fanta. "Obcy w raju" kupiłem w pre-orderze ale go nie otrzymałem :( ponownie kupiłem w sklepie gildii, po długim okresie "niedostępności". Podejrzewam, że znaleźli jakiś jeden egzemplarz po inwentaryzacji.
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline starcek

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #29 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 11:33:37 »
już nawet firma nie istnieje, kilka dni temu sprawdzalem w CEIDG i nie ma juz ich w bazie.
No to ewentualni chętni do przechwycenia serii mają dobry atut przy rozmowie o umowie licencyjnej.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.