Autor Wątek: Wydawnictwo Fantasmagorie  (Przeczytany 21640 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Itachi

  • Gość
Wydawnictwo Fantasmagorie
« dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 12:50:54 »
Lista wydanych pozycji:

- Quantum and Woody - 1 - Najgorsi superbohaterowie na świecie
- Kot Krejzol - Paski wybrane (1916-1922) + kolekcjonerskie
- Rachel Rising - 1 - Cień śmierci
- Wstrząs
- Teenage Mutant Ninja Turtles - Ultimate Collection 1
- Obcy w Raju - 1

Na początku proszę o wyważone komentarze, aby z tego wątku nie powstał śmietnik :)

Dlaczego postanowiłem wspomnieć o tym Wydawcy? Z kilku powodów. Najważniejszy to próba zweryfikowanie dwóch rzeczy. Czy jest szansa na kontynuację TMNT i Rachel Rising. Nie ukrywam, że bardzo żałuję zawieszenia wydawania tych pozycji. Obie czytałem z wielką przyjemnością i chciałbym, aby w przyszłości ktoś zabrał się za te serie, tylko problemów może być z tym niestety bardzo dużo. Czy zaczynać od nowa? Od wydawania tomów z numerem jeden? Czy będzie to opłacalne i czy pojawi się tylu chętnych, aby sięgnąć po jedynki? Trudno powiedzieć, jak myślicie? Po drugie nie mam pojęcia na jak długo i czy w ogóle podpisano umowy na kolejne pozycje od Terry'ego Moore'a. Być może jest szansa po nie sięgnąć bez większych problemów, a może trzeba będzie jeszcze odczekać kilka lub kilkanaście miesięcy...

Wątek numer dwa. Obcy w raju. Komiks widmo, macie go w kolekcji? Max wydrukował 50 egzemplarzy, że go wywiało praktycznie od razu? Dwa mikro rzuty do Gildii i Fantastycznych Światów, na allegro od miesięcy patrzę i jak jest jedna oferta to dobrze. Teraz chyba nie ma żadnej. Też nie widzę po grupach na fb, żeby ktoś go wystawiał. Osoby korzystające z pre-orderu w końcu go otrzymały? Jakbyście mieli informację, że gdzieś w ukrytych czeluściach internetu można go kupić to piszcie do mnie śmiało. Chętnie też zapoznałbym się z Waszymi opiniami na jego temat. Orientuję się, że to w miarę zamknięta fabularnie opowieść także aż tak brak kontynuacji mnie nie odstrasza.

Egmont zaczynający wydawać Usagiego, mógłby też rozpatrzyć w przyszłości przejęcie TMNT. Albo Non Stop Comics skoro wydał całkiem niedawno Bodycount'a. Chciałbym, obstawiam jednak nikłe zainteresowanie niestety...

Offline Brzon

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #1 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 13:31:31 »
Ja szczęśliwie zakupiłem ostatni egzemplarz "Obcego w raju" na FS. Mam go w swojej kolekcji. Plan na przeczytanie w Wielkanoc. Ale po tym, jak spodobało mi się "Rachel Rising" powinno być dobrze.
« Ostatnia zmiana: So, 06 Kwiecień 2019, 13:33:13 wysłana przez Brzon »

Offline Death

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #2 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 13:52:28 »
Serio nie ma? Ja tym chętniej kupiłem Obcych w raju, kiedy dowiedziałem się, że to zamknięta opowieść. Jeszcze tylko Mysia straż Zima z - nazwijmy to - mainstreamowych komiksów, które były u mnie na liście,, muszę mieć,, miała taką mikro dystrybucję. Oby pojawiły się kolejne tomy. A Rachel Rising jest mega i koniecznie chciałbym kontynuacji.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #3 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 13:59:20 »
Serio nie ma?

Nie ma na allegro pod hasłem wyszukiwania strangers in paradise lub obcy w raju. W historii zakończonych też nie ma ani jednego albumu. Na olx pustka. Przeglądałem (chyba) wszystkie oferty księgarń internetowych, które miały komiksy od nich i nie ma w ani jednej.

Offline pawlis

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #4 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 14:01:48 »
Czy jest szansa na kontynuację TMNT i Rachel Rising. Nie ukrywam, że bardzo żałuję zawieszenia wydawania tych pozycji. Obie czytałem z wielką przyjemnością i chciałbym, aby w przyszłości ktoś zabrał się za te serie, tylko problemów może być z tym niestety bardzo dużo. Czy zaczynać od nowa? Od wydawania tomów z numerem jeden?

W przypadku TMNT jestem na 99% pewien, że nowy wydawca zacząłby od zera, z normalnym systemem zakupu. Zwłaszcza, że niektórzy narzekali na wydanie Fanty i ciutkę różniło się od amerykańskiego oryginału. I myślę, że gdyby wydanie Żółwi ogłosiłby jakiś godny zaufania wydawca, to lud by kupił, w tym klienci zrażeni Fantą (ja wtedy swój egzemplarz fantowych TMNT oddam do biblioteki, bo sprzedawać lub dawać komuś byłoby mi wstyd).

Co do Rachel Rising. Tu może pół na pół. Z tego co czytałem na forum Gildii Terry Moore dał Fantasmagorię 5-letnią wyłączność na jego tytułyi jakiś inny wydawca był zainteresowany. Post był z 2017 roku, więc zostały 3 lata (nie wiem, czy do Moore'a doszedł wyrok sądowy z tłumaczem TMNT).

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #5 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 14:09:24 »
W przypadku TMNT jestem na 99% pewien, że nowy wydawca zacząłby od zera, z normalnym systemem zakupu. Zwłaszcza, że niektórzy narzekali na wydanie Fanty i ciutkę różniło się od amerykańskiego oryginału. I myślę, że gdyby wydanie Żółwi ogłosiłby jakiś godny zaufania wydawca, to lud by kupił, w tym klienci zrażeni Fantą (ja wtedy swój egzemplarz fantowych TMNT oddam do biblioteki, bo sprzedawać lub dawać komuś byłoby mi wstyd).

No tak, pewnie część kupiłaby kolejny raz jedynkę ale pytanie czy ta część dałaby zadowalającą sprzedaż pod podwaliny kolejnych tomów. Chyba, że dwa tomy zostałyby wydane na raz i wtedy koszta można byłoby rozdzielić. A i sklepy komiksowe mogłyby jakieś sensowne pakiety sprzedawać. Lub dodać jakiś bajer zachęcający do ponownego zakupu tego albumu. No niby jakieś pole do manewru jest. Kluczowa ocena stopnia ryzyka.

Offline parsom

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #6 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 14:50:50 »
Zwłaszcza, że niektórzy narzekali na wydanie Fanty i ciutkę różniło się od amerykańskiego oryginału. I

No, żeby narzekać na to wydanie to już trzeba mieć zapał.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #7 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 14:59:46 »
Myślę że jakby teraz ktoś w PL wziął się za Żółwie to za te najnowsze wydanie IDW Collection https://www.goodreads.com/series/181671-teenage-mutant-ninja-turtles-the-idw-collection

Offline OokamiG

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #8 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 16:10:09 »
To byłaby świetna wiadomość, gdyby ktoś kompetentny wziął się za wydawanie oryginalnych TMNT Eastmana. A potem, jeśli byłaby zadowalająca sprzedaż, można by pomyśleć o tej serii, którą podlinkował JanT. Tylko kto mógłby to być ? Może NSC...

majkelus81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #9 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 16:26:48 »
Znowu odkopaliście tego trupa? :o :o :o :o

Co do komiksów Terry'ego Moore'a to nie tylko Fantasmagorie było zainteresowane ich publikacją, z tego co wiem to jeśli ktoś bierze cokolwiek od niego to ma wyłączność na resztę i na obecną chwilę nie ma opcji, aby jakiś wydawca ruszył z jego komiksami (przynajmniej nie prędko).

TMNT nie będę zaskoczony jeśli NSC coś z tego jeszcze wyda, nie koniecznie Ultimate Collection.

Quantum and Woody nie będzie miał kontynuacji, prędzej ukaże się nowa serią od KBOOM.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #10 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 16:29:10 »
Znowu odkopaliście tego trupa? :o :o :o :o

No właśnie celem założenia tego wątku nie było reanimowanie czy odkopywanie trupa ale pospekulowanie kto może przejąć serię, które zostały w sposób bestialski i brutalny przerwane :)

Przy okazji chciałem również podpytać na jaką planetę wysłany został nakład Obcego w Raju, na Marsa czy na Wenus...

Offline pawlis

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #11 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 16:43:12 »

Quantum and Woody nie będzie miał kontynuacji, prędzej ukaże się nowa serią od KBOOM.

W listopadzie gdy byłem na konwencie w Szczecinie i będąc przy stoisku KBOOM, spytałem się czy od nich będą dalsze części Q&W. Wydawca odpowiedział w żarcie, że o następne części muszę się pytać Fanty (trochę smuteczek, bo Q&W było sympatycznym, zabawnym czytadłem).

Podejrzewam, że nowej serii też nie ruszą.

Itachi

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #12 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 16:47:02 »
Dla mnie QaW było totalnym przeciętniakiem i raczej wątpię, aby ktoś zdecydował się kontynuować akurat tę serię. Raz kupiłem na jakieś grupie na fb za grosze (chyba), później dostałem kolejny egzemplarz razem z TMNT - sprzedałem oba bez żalu.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #13 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 16:52:26 »
Z tych "fantowych" tytułow, to Button Man jeszcze wydaje sie pewny. Ktoś go w końcu wyda. Mi najbardziej szkoda rozgrzebanych serii Moore'a, teraz pewnie nikt tego nie ruszy...

Offline OokamiG

Odp: Wydawnictwo Fantasmagorie
« Odpowiedź #14 dnia: So, 06 Kwiecień 2019, 16:56:30 »
Może ruszy, kiedy wygaśnie licencja. Ale kto wie co Fanta wykombinowała w tym temacie...