Autor Wątek: Wydawnictwo 23  (Przeczytany 13304 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nocny

Wydawnictwo 23
« dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 14:27:31 »
Właśnie powstało nowe wydawnictwo - Wydawnictwo 23.

strona www
Facebook

Misją Wydawnictwa 23 jest dostarczanie wam komiksów z dziwnej Polski.
Produkcji nietypowych i intrygujących. Takich, których się nie spodziewacie.
Będzie mrocznie, będzie strasznie – ale nie bójcie się. Wywrócenie mózgu na lewą stronę nie jest wcale takie złe.

Pierwszy komiks zapowiedziany jest na 30 marca - Brom.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwo 23
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 14:30:52 »
Zapowiada się ciekawie... ciekawe czy będzie limitowana okładka. xDD
Piękno jest w oczach patrzącego.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwo 23
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 14:40:37 »
Kupuję tą dziwną Polskę  :)




Offline nocny

Odp: Wydawnictwo 23
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 14:59:09 »
Ale ciekawe, że właśnie padło wydawnictwo zajmujące się niekomercyjnym polskim komiksem i natychmiast powstało wydawnictwo zajmujące się niekomercyjnym polskim komiksem ;)

Offline Lou

Odp: Wydawnictwo 23
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 15:02:57 »
Jak już pisałam w temacie o wydawnictwach, rynek nie znosi próżni. Patrząc na ekipę kierującą 23 profil będzie bardziej niezależny niż u Wojtka. Nie będzie takiej selekcji i sam potencjał sprzedażowy nie będzie aż tak istotny.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

majkelus81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo 23
« Odpowiedź #5 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 15:05:57 »
Nie będzie takiej selekcji i sam potencjał sprzedażowy nie będzie aż tak istotny.
OK, tylko że w takiej sytuacji nie spodziewałbym się dużych nakładów, jak to było w przypadku WK.

Offline nocny

Odp: Wydawnictwo 23
« Odpowiedź #6 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 15:12:48 »
Jak już pisałam w temacie o wydawnictwach, rynek nie znosi próżni.

Ale wiesz, wydawnictwo założyli dużo wcześniej niż padło WK także tu nie o próżnię chodzi. Ogólnie po prostu zastanawia mnie, że ktoś wchodzi w biznes, który nie przyniesie mu zbyt dużych korzyści. Chociaż po tym co napisałaś, że potencjał sprzedażowy nie będzie szczególnie istotny to rozumiem, że robią to pasjonaci dla swojej frajdy, tak na boku.

Offline Lou

Odp: Wydawnictwo 23
« Odpowiedź #7 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 15:16:19 »
No ja to tak trochę widzę jako taką działalność dodatkową. Przy okazji całej tej działalności okołozinowej, przyszedł czas na albumy.
A WK część komiksów drukowało w małych nakładach.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily

majkelus81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo 23
« Odpowiedź #8 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 15:23:51 »
A WK część komiksów drukowało w małych nakładach.
Małych nakładach w porównaniu do komiksów licencjonowanych typu Rani, małych w porównaniu do Egmontu, NSC, Muchy itd. To co miałem wcześniej na myśli to o dużych nakładach jak na komiks polski. Myślę, że tylko KG może drukować komiks polski w podobnym nakładzie jak to robiło WK, ale to nie są takie nakłady jak zachodnich pozycji.

W sumie nakładu Warchlaków to raczej nie będzie przekraczać, bo z tego co czytałem to są te same osoby.
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Marzec 2019, 18:29:16 wysłana przez majkelus81 »

Offline turucorp

Odp: Wydawnictwo 23
« Odpowiedź #9 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 19:07:47 »
Myślę, że tylko KG może drukować komiks polski w podobnym nakładzie jak to robiło WK, ale to nie są takie nakłady jak zachodnich pozycji.

Primo, KG wydaje "zachodnie komiksy"
Secundo, nakłady niektórych rodzimych mają porównywalne lub wyższe jak np. licencje od Muchy.
Timof też sobie zupełnie przyzwoicie radzi na rynku.
A np. Centrala dzięki obecności na kilku rynkach również potrafi osiągać konkretne nakłady, mimo bardzo specyficznej oferty.

majkelus81

  • Gość
Odp: Wydawnictwo 23
« Odpowiedź #10 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 19:20:57 »
@turucorp wiem, że KG wydaje też komiksy licencjonowane. Moja wypowiedź dotyczy tylko polskich komiksów. Jesteś bliżej wydawców, więc pewnie to co piszesz ma rację bytu. Zresztą Szymon Holcman nigdy nie widziałem, aby narzekał na sprzedaż polskich tytułów. Jednak Wojtek Szot wyraźnie kilka razy zaznaczał, że wyniki sprzedaży był słabe np tak dobrze oceniana Nina Szybur. Nie dyskredytuje tu Wydawnictwo 23, które ma jakieś doświadczenie na rynku komiksowy i pewnie znajdzie odbiorców.

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwo 23
« Odpowiedź #11 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 04:51:37 »
Zapowiada się nieźle. Pożyjemy zobaczymy- może wydawnictwo rozkwitnie i zaproponuje liczne dobre komiksy, czego wam i sobie życzę.

Jak już pisałam w temacie o wydawnictwach, rynek nie znosi próżni. Patrząc na ekipę kierującą 23 profil będzie bardziej niezależny niż u Wojtka. Nie będzie takiej selekcji i sam potencjał sprzedażowy nie będzie aż tak istotny.

Tzn kto tam rej wodzi, bo na stronie wydawnictwa brak informacji? Wiesz cuś więcej, to może napisz parę słów...
,, - Eeeeech.''


Offline wonap

Odp: Wydawnictwo 23
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 09:30:14 »
Jak cenowo za te 192 strony?

Offline Lou

Odp: Wydawnictwo 23
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 09:48:40 »
LordDisneyland - Jerzy jest odpowiedzialny za zina "Warchlaki". Publikował też w kilku innych miejscach. Jest dość aktywny na scenie komiksowej więc o jakość wydań, ani dobór tytuł się nie martwię.

wonap - 44,99 zł.
Never trust the friendly ones.
Yuri Daily