Autor Wątek: Wydawnictwa kontra kolekcje  (Przeczytany 160088 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #690 dnia: Śr, 30 Październik 2019, 20:04:53 »
Prawa i tak do wszystkiego ma Panini. To nie chodzi o to co mają teraz zaraz, tylko o to co mogą mieć, albo łatwo zdobyć. Np. ten hulk, nawet na miękko, dla mnie byłby do wzięcia.



I tak sobie osobiście myślę - bardzo podobały mi się z Hachette te tomy, z przygodami Iron Mana. Czy wy uważacie że np solowe przygody kolekcyjne Iron Mana dałyby radę?

Online xanar

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #691 dnia: Śr, 30 Październik 2019, 20:31:03 »
W Polsce nie dałyby rady, gdyż ja widać jest problem ze Spider-man'em, musisz się z tym podochodzić czas kolekcji powoli mija, zostanie ci tylko Egmont  8)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Kadet

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #692 dnia: Śr, 30 Październik 2019, 21:26:36 »
Prawa i tak do wszystkiego ma Panini. To nie chodzi o to co mają teraz zaraz, tylko o to co mogą mieć, albo łatwo zdobyć.

No, idąc tym tokiem rozumowania, to możesz analizować wszystko, do czego prawa ma Panini, więc nie musisz się oglądać na stare kolekcje. W WKKM wyszedł "Niemy krzyk" z runu Davida, który tworzy powyższą kolekcję - myślisz, że Hachette mogłoby go wydać, gdyby DeA wciąż miało prawo do jego kolekcyjnego wydania?

Jak pisze xanar  - na razie jest problem ze Spider-Manem, więc mniej znanym postaciom byłoby jeszcze trudniej uciągnąć kolekcję.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Gieferg

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #693 dnia: Śr, 30 Październik 2019, 21:45:15 »

I tak sobie osobiście myślę - bardzo podobały mi się z Hachette te tomy, z przygodami Iron Mana. Czy wy uważacie że np solowe przygody kolekcyjne Iron Mana dałyby radę?

Nie sądzę.
Za to kolekcja X-Men by mogła, a sam wolałbym ja od tego Spider-Mana.
« Ostatnia zmiana: Śr, 30 Październik 2019, 21:49:09 wysłana przez Gieferg »

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #694 dnia: Śr, 30 Październik 2019, 21:56:15 »
Ale wiecie - jak jedno Hachette ma trudności z ruszeniem z Pająkiem, bo Oko Saurona na nich patrzy i wysyła armie przeciw nim, to może De Agostini mogłoby zajść boczną przełęczą i uderzyć niespodziewanie? :)

Kolekcja X-Men oczywiście, bardzo chętnie, bo inaczej Second Coming na oczy nie zobaczę. Ale to jest projekt właśnie Hachette, a zastanawiam się co by De Agostini mogła na podmiankę Star Warsów dać. Bo Malucha zastąpili Polonezem, żaglowiec Vasa - żaglowcem Sole Royalem, do Autobusów PRLu dokładają ciężarówki. Czyli jest szansa, że za jedne komiksy, mogą dać inne.

Albo niech walną Batmana - sprzeda się. :)

« Ostatnia zmiana: Śr, 30 Październik 2019, 23:13:08 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Kadet

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #695 dnia: Śr, 30 Październik 2019, 22:08:28 »
Albo kolekcję "Zbuduj swojego X-Winga", bo i to SW, i to SW :)

https://www.deagostini.com/uk/products-group/our-collections/
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline jotkwadrat

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #696 dnia: Cz, 31 Październik 2019, 12:56:20 »
Póki co, to kolekcji SW coś nie mogą dokończyć.

Czterech ostatnich tomów nie ma dostępnych ani w Empiku, ani w Ruchu.

Boba Fett 1 przez moment był na stronie Empiku i zamówiłem, ale 2 i 3 nie udało mi się już zdobyć.

Offline kknd2

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #697 dnia: Cz, 31 Październik 2019, 15:46:39 »
Nie sądzę.
Za to kolekcja X-Men by mogła, a sam wolałbym ja od tego Spider-Mana.

Może i Spider jest na fali, na pewno jest najbardziej popularny, ale też wolałbym kolekcję X-men

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #698 dnia: Cz, 31 Październik 2019, 18:08:22 »
@jotkwadrat - u mnie są bez problemu

Offline MaLKrSk

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #699 dnia: Pt, 27 Grudzień 2019, 15:55:14 »
Czy ta kolekcja X-Men ruszyła w jakimś kraju? Ogólnie odnoszę wrażenie, że kolekcje komiksowe chyba umierają, nic nowego chyba ostatnio nie wystartowało. Mowa o innych krajach.

Apropo naszego rynku, o kolekcji Pająka jakieś tam plotki są, a wiadomo co z Eaglemoss i Batmanem?

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #700 dnia: Pn, 30 Grudzień 2019, 15:14:49 »
Czy ta kolekcja X-Men ruszyła w jakimś kraju?
We Francji był niedawno test.

a wiadomo co z Eaglemoss i Batmanem?
To samo co z pająkiem :)

Online arczi_ancymon

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #701 dnia: Śr, 01 Styczeń 2020, 11:18:52 »
Nie śledziłem tematu, czy jest gdzieś podana lista tytułów z tej kolekcji "X-Menów"?

Offline Gieferg

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #702 dnia: Śr, 01 Styczeń 2020, 12:14:23 »
Tu jest na samym dole info o testowych:
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection

test był tez w UK i wygląda, że nie będzie tej kolekcji..

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #703 dnia: Śr, 03 Czerwiec 2020, 02:33:55 »
To że kolory w Hachette są lepsze było wiadomo w zeszłym roku. Jak tylko JanT wrzucił przykładowe strony tomu Egmontu, od razu pisałem, że w Kolekcji wygląda to lepiej.

Online michał81

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #704 dnia: Śr, 03 Czerwiec 2020, 06:09:40 »
I było wyjasnione, że to wina otrzymanych materiałów. I nie chodzi o cały album, a konkretnie o historię Torment.