Autor Wątek: Wydawnictwa kontra kolekcje  (Przeczytany 160094 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pawlik89

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #600 dnia: Nd, 13 Październik 2019, 22:34:56 »
Co wy z tym Egmontem??!
Szczerze sam zawsze wolałem ładniej wydany Tomik z tytułem na grzbiecie niż głupią panoramą.. i długo marzyłem o tym by się za to wzięli... Egmont miał tak dużo czasu ruszyć cokolwiek z Pająkiem, że się rozmieniali na drobne zaczynając od dupy strony (od Superior Spider-mana), i tak do tej pory nie licząc te kilka tomów Ultimate (jeszcze dobrej pozycji z pająkiem ale jak wcześniej wspomniano, wydawanej żółwim tempem) i Jednego wydanego klasyka, którego jak widać chyba doczekalibyśmy się jeden tomik rocznie w przyszłości.. to niech po prostu spadają z takim podejściem.. Zanim się doczekam dobrych wydań klasyków to mi włosy posiwieją, dlatego jestem za tą kolekcją mimo wszystko czy to głupia panorama, czy za cienkie.. to jednak bardzo dużo świetnych historii na które bardzo czekam w PL wydaniu od dawna.
Egmontowi życzę jak najlepiej, może jeszcze nas zaskoczą, ale cudów już po nich nie oczekuję.

Offline jotkwadrat

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #601 dnia: Nd, 13 Październik 2019, 23:29:51 »
Swoją drogą, nie rozumiem dlaczego Marvel nie mógł wydać całości ASM w tomach po powiedzmy 20 zeszytów.
Wystartował z Essentialem, wydał 11 tomów dochodząc do 248 numeru i przerwał.
Potem wystartował z Masterworks i doszedł bodajże do 21 tomu (223 zeszyt). Inna sprawa, że cena Masterworks jest z kosmosu.
A poza tym mnóstwo wydać zbiorczych z różnych kawałków, ale nie układających się w sensowną całość.
To da się wydać Conana i Transformers a nie da ASM?
« Ostatnia zmiana: Nd, 13 Październik 2019, 23:32:48 wysłana przez jotkwadrat »

John

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #602 dnia: Nd, 13 Październik 2019, 23:50:45 »
Cena Masterworks z kosmosu, lecz Essentiale nie każdego satysfakcjonowały. Ja prawdę mówiąc czarno białe wersje ich komiksów traktowałem jako cenową okazyjność, ale wolałbym czytać historie np. Ditko, Kirby'ego, w kolorze, bo wtedy te klasyczne rysunki są najpiękniejsze. Gdyby wydano znowu Essentiale w Polsce skakałbym z radości, pisałem zresztą już na forum o tym kiedyś, ale jednak potrafię zrozumieć osoby które kręcą na nie nosem.

Offline Adolf

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #603 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 06:46:20 »
Najbardziej nie rozumiem dlaczego Mucha nie działa w tym kierunku? Wydali już Spider-Many, co prawda przy okazji. Blue - bo wydawali kolorki, a Władza, bo wydawali takie alternatywne wizje przyszłości. Nawet mogliby wziąć na cel symbionty, co by się Kołodziejczak nie burzył, że mu wchodzą w paradę. Mają tu wielkie pole do popisu. Gdyby chcieli to już by dawno wydali run Straczyńskiego. A tak z braku działań Egmontu i konkurencji, to kolekcja Spider-Mana jest odbierana przez nas jako objawienie, które ożywi splugawiony rynek komiksowy. Też bym wolał dostawać ładne, grube tomy niż wydania z panoramą. Ale to nie nastąpi, więc kolekcję będę łykać jak pelikan.

Offline OokamiG

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #604 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 08:26:20 »
Egmont mógłby pokusić się o Epici z Pajączkiem. Essentianle z tego co wiem to już martwa linia wydawnicza.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #605 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 08:34:56 »
Najbardziej nie rozumiem dlaczego Mucha nie działa w tym kierunku?

No dziwne. Tzn. akurat teraz to mnie to nie dziwi, bo póki nie wyjaśni się sytuacja z kolekcją to Mucha w pająka nie wejdzie, ale wcześniej? Może Władza słabo im się sprzedała? Szkoda, że nie wydali Spider-man/Dr Octopus Vaughana, w Portugalii (czy w Danii?) to wydali, więc mieli licencję. Chyba że Egmont sobie poblokowal najciekawsze rzeczy z pająkiem "na zaś"

Offline Marvelek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #606 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 10:32:24 »
Chyba że Egmont sobie poblokowal najciekawsze rzeczy z pająkiem "na zaś"


Przecież Egmont nikogo nie blokuje, tylko sam jest bezczelnie blokowany.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #607 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 14:41:34 »
Lepiej żeby Hachette już nic nie wydawał, tylko żeby Egmont się za to wziął profesjonalnie. Kolekcje tylko psują rynek komiksowy.

Offline OokamiG

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #608 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 14:45:13 »
Lepszy jeden tak wyglądający tomik niż 40 tomów Hachette. Resztę można doczytać na unlimited.

Offline Marvelek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #609 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 15:04:54 »
Lepiej żeby Hachette już nic nie wydawał, tylko żeby Egmont się za to wziął profesjonalnie. Kolekcje tylko psują rynek komiksowy.

Żeby tylko psuły rynek, przecież Egmont od lat planował wydanie klasycznego Spider-Mana i gdy już wydał McFarlene'a bach kolekcja mu się wcina. Całe szczęście, że jest szansa na to, że kolekcja nie ruszy - wtedy Egmont tyle wyda z Pająka, że po roku będzie nim wymiotować.

Resztę można doczytać na unlimited.

Wszystko można czytać w oryginałach, po co w ogóle wydawać komiksy po polsku?
« Ostatnia zmiana: Pn, 14 Październik 2019, 15:08:13 wysłana przez Marvelek »

Offline Pawlik89

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #610 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 15:41:32 »
Chciało by się coś napisać tym przeciwnikom kolekcji i na temat tych śmiesznych bzdur o miłosierdziu Egmontu.. No ale udam, ze nie widzę już tego.

John

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #611 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 16:11:57 »
Cytuj
Żeby tylko psuły rynek, przecież Egmont od lat planował wydanie klasycznego Spider-Mana i gdy już wydał McFarlene'a bach kolekcja mu się wcina. Całe szczęście, że jest szansa na to, że kolekcja nie ruszy - wtedy Egmont tyle wyda z Pająka, że po roku będzie nim wymiotować.

Jest w tym jakiś sens, lecz ciężko mi w to uwierzyć pamiętając ile okazji Egmont miał już by wejść na poważniej w Spider-Mana, a jednak dopiero teraz doczekaliśmy się czegoś klasycznego (McFarlane). Nawet Hulk doczekał się w historii w Marvel Classic, a gdy już sięgneli po Pająka, to padło na chudziutki tomik Kevina Smitha. Mimo wszystko trochę tomów które są w ofercie kolekcji Pająka mają zerowe szanse na to by pojawić się innym nakładem w Polsce, więc #TeamKolekcja, póki co. W tej chwili wydają Ultimate i Amazinga, teraz doszedł McFarlane, sądzicie że jeśli kolekcja nie ruszy to nagle ilość się powiększy? Ciężko mi w to uwierzyć. Niech kolekcja wyjdzie, rozrusza może większe zaintersowanie Spider-Manem, a rynek sam zweryfiukuje czy jest ona potrzebna.

Offline Pawlik89

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #612 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 16:17:55 »
Jest w tym jakiś sens, lecz ciężko mi w to uwierzyć pamiętając ile okazji Egmont miał już by wejść na poważniej w Spider-Mana, a jednak dopiero teraz doczekaliśmy się czegoś klasycznego (McFarlane). Nawet Hulk doczekał się w historii w Marvel Classic, a gdy już sięgneli po Pająka, to padło na chudziutki tomik Kevina Smitha. Mimo wszystko trochę tomów które są w ofercie kolekcji Pająka mają zerowe szanse na to by pojawić się innym nakładem w Polsce, więc #TeamKolekcja, póki co. W tej chwili wydają Ultimate i Amazinga, teraz doszedł McFarlane, sądzicie że jeśli kolekcja nie ruszy to nagle ilość się powiększy? Ciężko mi w to uwierzyć. Niech kolekcja wyjdzie, rozrusza może większe zaintersowanie Spider-Manem, a rynek sam zweryfiukuje czy jest ona potrzebna.

W pełni się pod tym podpisuję. W sedno.

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #613 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 16:36:40 »
Ja to mówię już od premiery WKKM w 2012 roku. Egmont miał masę czasu, odpowiednich ludzi i zaplecze finansowe, by wydać sobie z Marvela i DC co by tylko sobie życzył. Ale tego nie robił. Zrobiło to Hachette, a potem pojawiły się wypowiedzi, że Egmont czegoś tam nie wyda, bo mu Kolekcja blokuje. Tylko na koniec się okazało, że to sam Egmont zablokował Kolekcji np. Tajne Wojny 2015. I dlatego ja w Egmont nie wierzę, a w Hachette tak. Jak TK wyda coś fajnego - to jasne - super - biorę w ciemno (np. Kapitan Brubakera). Ale to i tak nie przebije czy to Kolekcji Conana, czy też teraz Spider-Mana. Skupiona na jednej postaci (grupie) kolekcja komiksowa, bije każde zwykłe wydawnictwo, które wydaje wszystkiego po trochu. Dla fanów Pajączka będzie to o wiele lepsza rzecz, niż WKKM i SBM które są przekrojowe.

talibo

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #614 dnia: Pn, 14 Październik 2019, 17:23:24 »
Egmont miał masę czasu, odpowiednich ludzi i zaplecze finansowe, by wydać sobie z Marvela i DC co by tylko sobie życzył. Ale tego nie robił. Zrobiło to Hachette
Hachette też nie miała czasu, odpowiednich ludzi i zaplecza, kolekcje opracowywała za nich Mucha. I to bardzo dobrze widać przy starcie ich drugiej kolekcji Marvela, kiedy poziom opracowania spadł bardzo ale to bardzo nisko. To już korekta Screamu radziła sobie lepiej, a ona najlepsza nie jest.

Może to jest jedna z przyczyn nie wystartowania kolekcji Spider-mana, że po prostu nie ma kto jej opracować. A nie ciągłe bajanie, że Egmont blokuje. Ruszcie trochę głową.