Autor Wątek: Wydawnictwa kontra kolekcje  (Przeczytany 160122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #465 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 19:33:47 »
Ale z szyciem to chyba po raz pierwszy wyskoczył i z tym akurat Egmont ma bardzo dobrze.

Taaa - szycie jest tak dobre, że dwa razy trafiłem na wszyty komiks do góry nogami w stosunku do okładek. Albo gdy mamy tak nabitą ilość stron w stosunku do grubości grzbietu, że dwustronne ilustracje wyglądają pokracznie, bo nie można ich rozłożyć szerzej bo się komiks by rozpadł.

Mi też osobiście bardziej podobają się wklejki z kadrami z komiksu z WKKM, niż jednolicie czarne od Egmontu. Znaczy w JLA dali przynajmniej logo, ale reszta ma tylko czerń.
« Ostatnia zmiana: Cz, 05 Wrzesień 2019, 19:50:42 wysłana przez Mateusz »

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #466 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 19:35:59 »
Tobie chyba nawet tomik z WKKM lepiej smakuje niż pizza  ;) Ja nie miałem ani razu do góry nogami wszyte a mam na pewno dużo więcej Egmontów od ciebie.

Offline xanar

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #467 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 19:37:56 »
Najwyraźniej nie można było przedłużyć, bo się nie sprzedawało, jakieś mam dziwne podejrzenia, że Polska nie była jedynym krajem, gdzie takie coś się przydarzyło. No ale lepiej wymyślać jakieś historie z kosmosu, chyba za dużo komiksów co niektórzy czytają.  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #468 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 19:39:28 »
No w Czechach zakończyli na 120 a Bazyl nas przyrównuje do Niemców bo tak mu pasuje :) 

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #469 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 19:40:17 »
@JanT
Tu znowu wychodzą kwestie o których w ogóle nie mamy danych. Tylko sobie spekuluje, ale może wina nie leży już po stronie Hachette, tylko licencjodawca z nieznanych nam powodów grymasi? Znowu - dlaczego w Portugalii, Hiszpanii, Brazylii Hachette nie ma żadnych problemów z wydawaniem kolejnych tomów. Natomiast gdy chce to robić nad Wisłą to znowu coś się pojawia.

Z moich prywatnych spostrzeżeń podczas wiosennej redystrybucji testu wynikło że zainteresowanie było na takim samym poziomie co Conan i Transformers. Dlatego do tej pory uważałem, że nie powinno być problemów z restartem. Chyba że wina nie leży po stronie Hachette PL. Ale -znowu - nie mamy twardych informacji, ja sobie na razie gdybam.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #470 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 19:44:44 »
W Brazylii nie ma problemów? Tam mieli jakieś MEGA problemy i wszystko brutalnie przerwali.

WKKM - 135.
SBM - 100 (ale z tym ruszyli wcześniej)
Spider-Man 40.

Sam się wkopujesz takim porównaniami :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #471 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 19:46:20 »
Dlaczego tak brutalnie niszczysz koledze teorię spiskową?

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #472 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 19:47:35 »
Bom ch%$  ;D

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #473 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 19:49:48 »
Dawałem na Gildii zdjęcia moich egzemplarzy i odwrotnie zrobionego Czerwonego Syna i Wiecznego Batmana 1. Ja co prawda ostatnio jestem do tyłu z bieżącymi pozycjami Egmontu ale swoją tonę mam, więc nie ułomek ze mnie. Nawet jeśli ty masz trochę więcej. Wpadki Egmontowi się zdarzają w każdym dowolnym elemencie produkcji. Żle pocięte i/lub sklejone strony też mieli.






Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #474 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 19:52:19 »
To przepraszam za swój błąd z Brazylią. Choć na razie tam mieli te 40 Spider-Manów, a my tylko 4, więc są przed nami. Poza tym oni też mieli swoje WKKDC z No Man's Land. Nie pamiętam tylko czy dostali Salvatowe Batman& Superman.

Offline xanar

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #475 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 22:17:46 »
No, bardzo ładnie rozwinąłeś się u siebie na blogu, nie wiem czy ty świadomy jesteś, ale ktoś w końcu może zainteresować się tymi twoimi pomówieniami, chociaż pewnie śpisz spokojnie bo przecież na wszystko masz dowody.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online Darth_Simon

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #476 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 22:31:58 »
Z jednej strony mi smutno, że WKKDC się kończy ale miało cechy wszystkich kolekcji:

Zalety:
a) duża częstotliwość wydawania (co 2 tygodnie coś nowego) - dla niektórych mogła to być wada
b) szerokie spektrum postaci - dla niektórych może to być wada
c) stała cena
d) twarda oprawa
e) wiele "legendarnych" opowieści
f) teoretycznie łatwa dostępność

Wady:
a) często wyrwane z kontekstu, bez możliwości kontynuacji
b) brak możliwości rabatów w dyskontach
c) brak lub bardzo ograniczony dostęp do numerów archiwalnych, brak możliwości dodruku (ja postanowiłem zbierać całość w okolicach 30 numeru, a jakby się zainteresował w okolicach tomu 50 miałbym duży problem)

Najbardziej mnie w tym smuci, że tam gdzie wydawało się że będzie gwarantowane wydanie całości historii (DC Rebirth) nastąpiło urwanie w bardzo kiepskim momencie (Aquaman)

Chyba "najbezpieczniejsze" jest kupowanie komiksów jednorazowych np: Superman Wyzwolony, , Aquaman antologia itp.

Mimo tego zawodu nadal liczę na największego w Polsce wydawcę, że wyda w ramach Black Label, Old DC coś co mnie zainteresuje.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #477 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 09:48:51 »
Test też mieli w kwietniu (trochę później ale chyba część co tydzień) więc jak u nas ruszy to we wrześniu albo nigdy.

To jak nie ruszy, to będzie to pewnie oznaczało koniec kolekcji komiksowych na naszym rynku, skoro taka kolekcja jak Spider-Man nie ruszy po zakończeniu WKKM. Biedny bazyl.
« Ostatnia zmiana: So, 07 Wrzesień 2019, 12:30:34 wysłana przez Mateusz »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Marvelek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #478 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 10:28:55 »
Biedny bazyl.

Biedni wszyscy fani komiksu.

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #479 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 10:39:36 »
Prędzej cz później (raczej później) ktoś to wszystko i tak wyda.