Autor Wątek: Wydawnictwa kontra kolekcje  (Przeczytany 161930 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #345 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 16:01:42 »
Poprawione! ;D
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #346 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 16:30:59 »
@UP
Gdyby było tak jak pisze Szekak, to Marvel Now powinno się zacząć ukazywać już w drugiej połowie 2012, po wielkim kasowym sukcesie Avengers 1. A nie dopiero po Avengers 2.

SBM też było w UK najpierw na 60 tomów, a dopiero potem wydłużyli do 100 i ostatecznie do 130. O tym też na starym Forum pisaliśmy (bogi 1 jak jeszcze kupował wszystkie polskie Marvele).

https://forum.gildia.pl/index.php/topic,35760.msg1333798.html#msg1333798

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #347 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 16:34:40 »
Ale u nas było od razu 100. Sprawdź na gildii wpisy Aniona.

Offline Kadet

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #348 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 16:35:54 »
Gdyby było tak jak pisze Szekak, to Marvel Now powinno się zacząć ukazywać już w drugiej połowie 2012, po wielkim kasowym sukcesie Avengers 1. A nie dopiero po Avengers 2.

Pierwsze zeszyty Marvel NOW! w USA ukazały się dopiero w październiku 2012. Do końca 2012 jeszcze nie uzbierało się dość materiału, żeby trejdy wydawać w Stanach, a co dopiero w Polsce...
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #349 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 16:41:06 »
Gdyby było tak jak pisze Szekak, to Marvel Now powinno się zacząć ukazywać już w drugiej połowie 2012, po wielkim kasowym sukcesie Avengers 1. A nie dopiero po Avengers 2.
Nie, Egmont bał się, że rynek nie jest wystarczająco chłonny i po podstępnym zablokowaniu Egmontu przez Hachette wolał odczekać jakiś czas, aż przekona się, że rynek przyjmie taką ilość komiksów i WKKM zwolni.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Moreroms

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #350 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 16:42:00 »
Pierwsze zeszyty Marvel NOW! w USA ukazały się dopiero w październiku 2012. Do końca 2012 jeszcze nie uzbierało się dość materiału, żeby trejdy wydawać w Stanach, a co dopiero w Polsce...
Przecież TK ma takie kontakty w Panini, że powinien móc załatwić premierę w Polsce przed USA :D

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #351 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 16:43:00 »
@Kadet
Sorki - chodziło mi bardziej o formę - soft cover taniej niż nawet kolekcje, po 5-7 zeszytów w tomie. Coś jak Wojna bez Końca wydana jeszcze w maju 2015.

O znalazłem inny ciekawy cytat. Nic dziwnego że JanT tak się upiera że WKKM zamknięto ze względu na niską sprzedaż. Bo wreszcie po 3 latach jego post się ziścił.

https://forum.gildia.pl/index.php/topic,35760.msg1365265.html#msg1365265

A mimo to Hachette wydaje nową kolekcję.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #352 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 16:46:09 »
Nikt też przecież nie wiedział co to będzie po starcie WKKM i Mucha nawet zrezygnowała z Marvela na początek więc byłoby dziwne jakby Egmont miał wskoczyć w tym samym czasie. Z Nowe DC też startowali powoli:
tom co 2 miesiące > tom co miesiąc > 1/2 tomy co miesiąc. Wszystkie te wpisy Bazyla to są wierutne bzdury niczym niepodparte :)

O znalazłem inny ciekawy cytat. Nic dziwnego że JanT tak się upiera że WKKM zamknięto ze względu na niską sprzedaż.
Ale tam nie ma nic "na pewno nie będzie" w przeciwieństwie do twojego "na pewno będą wszystko przedłużać bez końca"

I Star Warsy ruszyły kierwa  ;D
« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Lipiec 2019, 16:50:48 wysłana przez JanT »

Offline Kadet

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #353 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 16:47:54 »
Przecież TK ma takie kontakty w Panini, że powinien móc załatwić premierę w Polsce przed USA :D

Co ciekawe, jeśli dobrze pamiętam, to z pierwszym trejdem "Star Warsów" od Marvela tak się udało :) Mieliśmy go przed premierą TPB w USA.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #354 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 16:50:27 »
Nikt też przecież nie wiedział co to będzie po starcie WKKM. (...) Wszystkie te wpisy Bazyla to są wierutne bzdury niczym niepodparte :)
Ale tam nie ma nic "na pewno nie będzie" w przeciwieństwie do twojego "na pewno będą wszystko przedłużać bez końca"

Ja wiedziałem, bo przecież mój post kilka postów pod twoim z 30 sierpnia 2016 sprawdził się co do joty. :P

MMH. A ta kolekcja moim zdaniem, jest lepiej pomyślana niż WKKM. Bo tak jak w WKKDC jest tam jedna współczesna i jedna klasyczna historia. I to nie kilkukartkowa a nawet kilkuzeszytowa. I dzięki temu te tomy często są grubsze - więcej niż 6 zeszytów po 20 stron, w jednym. Niestety nie można czekać na koniec wydawania WKKM w Polsce, bo to potrwa jeszcze minimum 2 lata (a potem pewnie znowu przedłużą  :) ). Dlatego jeśli nasza edycja wystartuje w grudniu, to jakoś się zagryzie zęby i będzie kupować. Zawsze można zostawić całkiem Egmont. :smile:

Cena od 4 lat trzyma się na 40 zł, WKKDC też startuje z 40 zł. Ja uważam, że się dalej utrzyma. Podwyżka, rzeczywiście byłaby zabójcza i obniżyła sprzedaż. MMH nie ma na razie u nas triala, ale po co? Może wystartować bez niego, tylko po teście w Czechach. Ludzie kupią i tak.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #355 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 16:52:57 »
Niestety nie można czekać na koniec wydawania WKKM w Polsce, bo to potrwa jeszcze minimum 2 lata (a potem pewnie znowu przedłużą
Tak samo pisałeś przy przedłużeniu do 200 i że WKKDC będzie mieć 150 tomów. Ty non stop powtarzasz jedno i czasem przez przypadek coś ci się trafi.

Online xanar

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #356 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 16:54:10 »
Tam powinieneś napisać "a potem pewnie znowu przedłużą jak będzie się sprzedawać" no i w końcu nie przedłużyli bo się przestało sprzedawać.

Bazyl a dlaczego ty tych swoich spiderów nie opychałeś na allegro po kosztach albo poniżej ceny zakupu ?
« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Lipiec 2019, 16:58:28 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #357 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 17:58:09 »
@JanT - ale przynajmniej nie zmieniam zdania i się nie wypieram, jak ty jeszcze w zeszłym tyg byłeś za tymi 10 tomami Batmana w kolorze.

Online xanar

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #358 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 19:07:48 »
No fakt ty konsekwentnie piszesz to samo, tylko nie wiem czy to dobrze.
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #359 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 19:09:37 »
@JanT - ale przynajmniej nie zmieniam zdania i się nie wypieram, jak ty jeszcze w zeszłym tyg byłeś za tymi 10 tomami Batmana w kolorze.
Jakie wypieranie się? Pisałem że ta kolekcja jest bardzo prawdopodobna (wpisy też są ciągle) Tych tomów tam jest 20. I już ci to z czwarty raz tłumaczę co udowadnia że do ciebie nic nie dociera. Nie raz się pomyliłem :)
Nie dość że walisz bzdury w każdym poście to jeszcze bezczelnie oczerniasz.
« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Lipiec 2019, 19:13:01 wysłana przez JanT »