Autor Wątek: Wydawnictwa kontra kolekcje  (Przeczytany 160158 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #165 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 22:26:55 »
(tomy 180-200 WKKM PL :( )
171-200 Nawet nie wiesz co wieścisz ;D

Online xanar

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #166 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 22:37:30 »

Nie przewidziałem zdecydowanych ruchów konkurencji, zdarza się.


Jakich ruchów ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online Cringer

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #167 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 12:23:11 »
Cytuj
@Cringer
Niestety - pewne wieszczenia mi nie wyszły (tomy 180-200 WKKM PL :( ). Brak polskiej edycji Kolekcji Dredda to chyba moja największa porażka. Ale moim zdaniem i tak więcej trafiałem niż nie trafiałem.
Rzucałeś wszystkimi możliwymi kolekcjami o ścianę i kilka się przylepiło. Brawo, istny z ciebie znawca.
« Ostatnia zmiana: Pt, 07 Czerwiec 2019, 12:25:30 wysłana przez Cringer »

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #168 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 18:07:47 »
@UP
Zawsze to lepiej niż twoje słowa o SBM - "Na ten moment nie ma żadnej informacji że ta kolekcja w ogóle zostanie w Polsce wydana." Ja tylko ciągle podkreślam logikę Kolekcji. Polscy komiksiarze polubili również tą formę wydawania superhero i innych komiksów. A w związku z tym kolekcje trwają i się rozwijają. Zwiększa się ich liczba. Nawet De Agostini doskoczyło. Ja widzę jednak że część forumowiczów nie chce zaakceptować tego faktu.

Online Szekak

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #169 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 18:19:16 »
Co jest lepszego w rzucaniu prognozami, ze wszystko wydadza na czele z Dreddem, a stwierdzeniem faktu?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online xanar

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #170 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 18:22:15 »
Czy ja wiem czy zwiększa, jedna przed chwilą się skończyła a we wrześniu kolejna, raczej powinieneś napisać zmniejsza  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #171 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 19:16:02 »
Ale za WKKM wchodzi Pająk a po WKKDC też nie wiadomo czy czegoś nie będzie. Na pewno kolekcje się kończą dla naszego kraju  :)

Online Cringer

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #172 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 19:20:33 »
@UP
Zawsze to lepiej niż twoje słowa o SBM - "Na ten moment nie ma żadnej informacji że ta kolekcja w ogóle zostanie w Polsce wydana." Ja tylko ciągle podkreślam logikę Kolekcji.
Bo nie było takiej informacji był tylko twój spam o KAŻDEJ możliwej kolekcji w każdym zakątku forum. I takie Studio Leni musiało cię pogonić ze swojego wątku strasząc sądem.

@UP
Polscy komiksiarze polubili również tą formę wydawania superhero i innych komiksów. A w związku z tym kolekcje trwają i się rozwijają. Zwiększa się ich liczba. Nawet De Agostini doskoczyło. Ja widzę jednak że część forumowiczów nie chce zaakceptować tego faktu.
Sam lubię kolekcje. Tylko lubić kolekcje to jedno a drugie to wypisywać bzdury na ich temat. Dla przykładu właśnie napisałeś że ilość kolekcji się zwiększa podczas gdy właśnie WKKM i WKKDC się zwijają a jedyną planowana nowością (bez oficjalnej daty startu) jest Kolekcja Spidermana. To chyba jednak te kolekcje się zwijają. (o Jan mnie uprzedził :))
« Ostatnia zmiana: Pt, 07 Czerwiec 2019, 20:05:53 wysłana przez Cringer »

Offline LordDisneyland

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #173 dnia: Pt, 07 Czerwiec 2019, 19:38:43 »
Jakich ruchów ?
Wynajęli ponoć maga.

Ten temat to trochę jak symultana, z Bazyliszkiem broniącym ostatniej figury na szachownicy.
,, - Eeeeech.''

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #174 dnia: Cz, 13 Czerwiec 2019, 22:25:22 »
Jak jest teraz o połowę mniej Kolekcji, to te pozostające tomy bardziej się docenia. Chlip.
Było 6 jest 5. No połowa :)

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #175 dnia: Cz, 13 Czerwiec 2019, 22:36:27 »
Transformersów i Star Wars nie czytam. Skończył się teścik Spider-Mana, skończyło się WKKM. Zostało tylko 7 tomów WKKDC, Conan i SBM. Mało. Zwłaszcza jak Eaglemoss odpadnie.

Offline OokamiG

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #176 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 00:40:41 »
Dobrze, że kolekcje się kończą, świadczy to o dojrzewaniu rynku. W końcu będzie można wrócić do klasyki w pełnym wymiarze.

Offline Jigsaw

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #177 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 02:02:28 »
Gdybym kupował regularnie, to pewnie bym poczuł.
...i gdyby to była jedyna kolekcja lub oferta komiksowa wydawana w Polsce. Na szczęście to nie czasy, gdy na rynku (przynajmniej SH) rządzi jedno wydawnictwo.

A w ogóle, to czy przy dzisiejszej ofercie potrzebne są komuś jakiekolwiek kolekcje (nie mam na myśli oczywiście wydawania regularnie jednego tytułu)???

WKKM było dobre na początku, gdy brakowało tak szerokiego przekroju tytułów komiksowych, jaki mamy dzisiaj.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #178 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 07:49:42 »
W końcu będzie można wrócić do klasyki w pełnym wymiarze.
Rozwiniesz?

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #179 dnia: So, 15 Czerwiec 2019, 07:51:25 »
...i gdyby to była jedyna kolekcja lub oferta komiksowa wydawana w Polsce. Na szczęście to nie czasy, gdy na rynku (przynajmniej SH) rządzi jedno wydawnictwo.

A w ogóle, to czy przy dzisiejszej ofercie potrzebne są komuś jakiekolwiek kolekcje (nie mam na myśli oczywiście wydawania regularnie jednego tytułu)???

WKKM było dobre na początku, gdy brakowało tak szerokiego przekroju tytułów komiksowych, jaki mamy dzisiaj.


Ugh. Jeszcze raz. Moim zdaniem fakty pokazują, że tylko ukazywanie się kolekcji powoduje reakcję konkurencji i większą liczbę tytułów. Np jeszcze półtora roku temu było jak makiem zasiał o innych pozycjach z Conanem. Sukces jego kolekcji sprawił, że są zapowiedzi o nowych tytułach.

Tymczasem zbliżający się koniec WKKDC, sprawił, że obcięto trochę pozycji z DC. Bez motoru napędowego Kolekcji nie byłoby tak dobrze w komiksowie IMHO.
« Ostatnia zmiana: So, 15 Czerwiec 2019, 09:45:49 wysłana przez Mateusz »