Autor Wątek: Wydawnictwa kontra kolekcje  (Przeczytany 161583 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #150 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 16:32:14 »
Ale przecież większość forumowiczów tutaj nie lubi Hachette. I skoro nie ma 5 tomu, to im jest lepiej, bo przecież Egmont im wyda wszystkie stare Spider-Many, bez dubli. Dokładnie tak samo jak wyda Stare DC i Conany. Bo jak nie ma Kolekcji, to Egmont nie jest blokowany i wydaje więcej pozycji w danej tematyce. :D

A z tym Ruchem to ściema. W prawdziwych Ruchach nie ma testu Kolekcji. Ale są kioski, które znajdują się w starych kioskach Ruchu a prasę tam dostarcza Kolporter i Spider-Many tam są. W Gdańsku są ze trzy takie punkty. Właśnie idę sobie kupić "Zdziczenie", to wam zrobię zdjęcie takiego "Ruchu".
« Ostatnia zmiana: Cz, 06 Czerwiec 2019, 16:39:16 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Martin Eden

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #151 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 17:38:51 »
Jakoś nie mam wrażenia siedząc na forum, że większość nie lubi Hachette. Raczej nie lubimy tworzenia "odrębnej rzeczywistości" na temat tego wydawnictwa, tak parafrazując jeden z ich tytułów.

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #152 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 18:21:35 »
@UP
To dobrze. Ale kurioza w stylu "Kolekcje blokują Egmont w wydawaniu klasyków i starszych eventów", to tu się pojawiały.

Ufff - zdążyłem jeszcze wziąć jedną sztukę. Dziwna sprawa. W tych zwykłych kioskach "Zdziczenie" dziś idzie do zwrotów. A w salonikach Świata Prasy normalnie jeszcze leżą.

Spoiler: PokażUkryj
 Tu jest salonik z zielonymi pasami i kiosk jeszcze z napisem "Ruch" na daszku. Ale to nie są Ruchy.


« Ostatnia zmiana: Cz, 06 Czerwiec 2019, 18:43:30 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #153 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 21:03:24 »

To niech sobie wezmą wolne, najlepiej na czas nieokreślony. Jak kogoś męczy odbieranie telefonów to nie ma bladego pojęcia na temat ciężkiej pracy.

I to pisze user, któremu ciężko pójść samemu do kiosku/empiku/saloniku prasowego by własnoręcznie kupić jakiś tom z kolekcji, bo woli zamówić przez net. ;)

Jak już pisałem - przerwanie jednej kolekcji przez brak przedłużenia umowy z licencjodawcą potwierdziła mi pani redaktor z Hachette. Jeśli JanT wierzy TK, że wyda Old DC w przyszłym roku i nikt się o to nie czepia, to czemu informacja od Hachette jest uznawana za mniej wiarygodną?
« Ostatnia zmiana: Cz, 06 Czerwiec 2019, 22:39:05 wysłana przez admin »

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #154 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 21:16:30 »
Jak już pisałem - przerwanie jednej kolekcji przez brak przedłużenia umowy z licencjodawcą potwierdziła mi pani redaktor z Hachette.

Która pani? Ta co mówiła, że prenumerata będzie wysyłana w czerwcu, ta co mówiła, że za tydzień będzie piąty tom kolekcji, czy ta co mówiła, że kolekcja została zawieszona?

Edit: Ach, pani redaktor, a nie pani z BOKu. No to na pewno wiarygodność tego co napisała, jeszcze wyższy level, niż u pań z BOKu.

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #155 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 21:28:09 »
Ta sama pani redaktor wcześniej zapowiadała mi przedłużanie WKKM, premierę SBM no i podała listę ostatnich 5 tomów WKKM. Wszystko od razu upubliczniałem na forum i było komentowane.

To że w BOKu Hachette pracują ludzie niekompetentni wiemy już od 7 lat. Ale jak pisałem w 2013, napiszę i teraz - żeby wydawać tak tanie twardookładkowe komiksy, trzeba było na czymś oszczędzić. I padło na BOK i promocję. Na szczęście lista tytułów obroniła się sama.

Offline xanar

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #156 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 21:28:47 »
Albo te o brutalnym przerywaniu kolekcji przez jakieś czynniki zewnętrzne...

Czynnik zewnętrzny był jeden, słaba sprzedaż.

Bazyl sobie wybiera odpowiedź, która najbardziej pasuje do jego wymyślonej teorii.

Ja też mogę sobie twierdzić, że to nie nie był test i wczoraj wyszedł tom nr 5, bo na infolinii mi tak powiedzieli i to co mi powiedzieli jest najważniejsze, bo to mi powiedzieli  ;D I tak mogę sobie pisać to samo co drugi post. "Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą."
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #157 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 21:38:02 »
@glutaminuta też się czasem myli co do terminów. BOK Hachette nie jest wiarygodny co do informacji - z tym się całkowicie zgadzam. Ale ta pani redaktor jak najbardziej.

Znalazłem ten cytat sprzed 3 lat.

https://forum.gildia.pl/index.php/topic,39570.msg1379276.html#msg1379276

Takie też mi się podobają. :)

@winckler
Cytat: Cringer w Listopad 28, 2016, 01:22:58 am
nie wprowadzaj w błąd. Na ten moment nie ma żadnej informacji że ta kolekcja w ogóle zostanie w Polsce wydana.

To zabawne, ale dotarliśmy do punktu, w którym to tego rodzaju uwagi brzmią nie do końca poważnie. I nie chcę Cię przyznaniem tego urazić Cię, Cringerze, ale po ostatnich strzałach 8azyliszka jestem gotów uznać jego prawo do fantazjowania w zakresie przyszłości kolekcji w naszym kraju. Wszystko wskazuje na to, że jest on (o ile ostatnia z jego rewelacji nie jest wkrętem roku) postacią syntetyzującą potrzeby konsumenckie znacznej rzeszy polskich komiksofili (wiem, przerażająca to diagnoza) i w moim odczuciu pozyskał sobie na przestrzeni ostatnich miesięcy prawo do życia w tym swoim wyimaginowanym świecie.
Co oczywiście nie zmienia faktu, że ciągle zmyśla o rzeczach, które jednak już się wydarzyły i polecając w oparciu o nietrafione domysły komiksy, które dopiero zostaną wydane, zasługuje na eliminację z życia forum (przynajmniej do świąt).
« Ostatnia zmiana: Cz, 06 Czerwiec 2019, 22:01:31 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Antari

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #158 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 21:41:43 »
@UP
I to pisze user, któremu ciężko pójść samemu do kiosku/empiku/saloniku prasowego by własnoręcznie kupić jakiś tom z kolekcji, bo woli zamówić przez net. ;)

Pisałem Ci już setki razy, najbliższy empik mam 30km od domu, czyli 60km w 2 strony. Biegły jesteś z matmy to sobie policz ile za paliwo. Na dodatek pomimo pytania obsługi nie sprowadzają do tego Empiku żadnych kolekcji. A w kiosku "Pani" mi nie odłoży, bo nie jestem "panoramowiczem" i nie kupuję wszystkiego jak leci. A nie będę robił jakichś cyrków z odkładaniem tylko wybranych pozycji, bo powiedziała, że się w to nie bawi. Innych kiosków ani saloników prasowych u mnie nie ma. Ot, uroki mieszkania w wymarłym mieście.

To może inaczej. Czy ktoś kto się dodzwonił otrzymał informację od jakiejkolwiek "Pań" z BOKu, że to test i kolekcja niebawem rusza?

No właśnie. Co do jednego są zgodne.

« Ostatnia zmiana: Cz, 06 Czerwiec 2019, 21:45:14 wysłana przez Antari »

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #159 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 21:47:03 »
Bazyl przecież to jest ostateczny dowód!!!!

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #160 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 22:03:09 »
Pisałem Ci już setki razy, najbliższy empik mam 30km od domu, czyli 60km w 2 strony. Biegły jesteś z matmy to sobie policz ile za paliwo. Na dodatek pomimo pytania obsługi nie sprowadzają do tego Empiku żadnych kolekcji. A w kiosku "Pani" mi nie odłoży, bo nie jestem "panoramowiczem" i nie kupuję wszystkiego jak leci. A nie będę robił jakichś cyrków z odkładaniem tylko wybranych pozycji, bo powiedziała, że się w to nie bawi. Innych kiosków ani saloników prasowych u mnie nie ma. Ot, uroki mieszkania w wymarłym mieście.


A to sorki. Zapomniałem o tych 30 km. Ja mieszkałem 14 km od Zamościa i jak nie było okazji, to sobie mogłem nawet rowerkiem podjechać do Empiku czy Świata Prasy (bo passat na wodę też nie jeździ :) ). Teraz dojeżdżam tramwajem, to mam wygodniej, a ty masz trudniej. Przepraszam za docinki w tej sprawie. Ja zwykle mogłem się dogadać z moimi kioskarkami/kioskarzami czy to w Zamościu, w Lublinie, a ostatnio Wawie czy Gdańsku. Przykro mi że w twoim wymarłym  mieście tak nie możesz zrobić.

https://forum.gildia.pl/index.php/topic,39570.msg1379986.html#msg1379986

Dołożyli. :) Prorok jakiś czy co? :D

Grudzień 12, 2016, 03:41:36 pm JA
Nie powiem - przydałoby się jeszcze MMH i Avengers Under Siege w niej. A i Operation Galactic Storm w którymś tomie bym nie pogardził.

:D :D
« Ostatnia zmiana: Cz, 06 Czerwiec 2019, 22:13:25 wysłana przez Bazyliszek »

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #161 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 22:12:18 »
@Bazyl
I ile z tych twoich propozycji zamieścili?  :)

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #162 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 22:20:08 »
Hej Bazyl a jak się ma kolekcja Dredda której to byłeś latami pewny na 100%?

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #163 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 22:21:25 »
On jest wszystkiego pewny i czasem coś mu się trafi. WKKM i WKKDC też mieli przedłużać bez końca  :)

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #164 dnia: Cz, 06 Czerwiec 2019, 22:24:52 »
@UP
Nie przewidziałem zdecydowanych ruchów konkurencji, zdarza się.

@Cringer
Niestety - pewne wieszczenia mi nie wyszły (tomy 180-200 WKKM PL :( ). Brak polskiej edycji Kolekcji Dredda to chyba moja największa porażka. Ale moim zdaniem i tak więcej trafiałem niż nie trafiałem. Np. jak tylko dowiedziałem się o hiszpańskiej kolekcji Spider-Mana to od razu chciałem polską wersję. Chyba na fanpage'u fb WKKM był o tym jeden post i sporo komentarzy.