Autor Wątek: Wydawnictwa kontra kolekcje  (Przeczytany 160153 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #90 dnia: Nd, 12 Maj 2019, 19:19:37 »
Bazyleusz, ta twoja kolekcja WKKM też tak rewelacyjnie się sprzedała, że można spokojnie kupić tomy z 2015 w BOK Hachette  ;D , pomijam już fakt, że ją zakończyli wcześniej w stosunku do tej z GB, do której tak lubisz się odnosić. Natomiast kolekcja WKKDC, która też został "brutalnie przerwana" :) co jakiś czas robi jakieś promocje.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Midar

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #91 dnia: Nd, 12 Maj 2019, 20:37:03 »
Bazyleusz, ta twoja kolekcja WKKM też tak rewelacyjnie się sprzedała, że można spokojnie kupić tomy z 2015 w BOK Hachette  ;D , pomijam już fakt, że ją zakończyli wcześniej w stosunku do tej z GB, do której tak lubisz się odnosić. Natomiast kolekcja WKKDC, która też został "brutalnie przerwana" :) co jakiś czas robi jakieś promocje.
Do tego gościu na Facebooku w Kup Pan Komiks nie może sprzedać WKKM 1-50 po 26 PLN za sztukę. Kolekcja, która charakteryzuje się tym, że straciła bardzo mocno na wartości (poza nielicznymi pozycjami). Żeby nie było - mam komplet 😀.
« Ostatnia zmiana: Nd, 12 Maj 2019, 20:39:50 wysłana przez Midar »

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #92 dnia: Nd, 12 Maj 2019, 22:20:42 »
Bazyleusz, ta twoja kolekcja WKKM też tak rewelacyjnie się sprzedała, że można spokojnie kupić tomy z 2015 w BOK Hachette  ;D , pomijam już fakt, że ją zakończyli wcześniej w stosunku do tej z GB, do której tak lubisz się odnosić. Natomiast kolekcja WKKDC, która też został "brutalnie przerwana" :) co jakiś czas robi jakieś promocje.

Szkoda, że moderator nie zareaguje na te nieprawdy które ty tu powtarzasz "Xanareusz". No ale kłamać o Hachette jak mi się wydaje to chyba na forum można, skoro twoje i podobne posty ciągle wiszą. Ile razy mam to jeszcze napisać, że WKKM PL zakończyła się nie dlatego, że Hachette Polska nie chciała dalej wydawać kolejnych tomów, lub że im gwałtownie sprzedaż spadła? Przerwano ją tylko dlatego że nagle licencjodawca Panini niespodziewanie odmówił przedłużenia umowy/licencji na dalsze tomy w Polsce. Czy tak trudno zrozumieć słowa pani redaktor z Hachette?? Wypierasz z siebie tą rzetelną informację @xanar, czy naprawdę lubisz pisać nieprawdę w swoich postach na tym forum?

Jednocześnie dostajemy info, że WKKDC skończy się niedługo po tym przedwczesnym zakończeniu WKKM. Dla mnie jest to dziwny zbieg okoliczności. I nic więcej nie piszę bo nie chcę dostać kolejnego ostrzeżenia.

Offline radef

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #93 dnia: Nd, 12 Maj 2019, 22:23:58 »
Jednocześnie dostajemy info, że WKKDC skończy się niedługo po tym przedwczesnym zakończeniu WKKM. Dla mnie jest to dziwny zbieg okoliczności. I nic więcej nie piszę bo nie chcę dostać kolejnego ostrzeżenia.
A może na to wszystko nie miał wpływu Egmont, lecz problemy Ruchu, które spowodowały znaczące zmniejszenie sprzedaży kolekcji w kioskach?
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #94 dnia: Nd, 12 Maj 2019, 22:25:09 »
radef - odpuść proszę!

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #95 dnia: Nd, 12 Maj 2019, 22:34:43 »
Cytuj
Jednocześnie dostajemy info, że WKKDC skończy się niedługo po tym przedwczesnym zakończeniu WKKM. Dla mnie jest to dziwny zbieg okoliczności.



Midar

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #96 dnia: Nd, 12 Maj 2019, 22:51:33 »
Szkoda, że moderator nie zareaguje na te nieprawdy które ty tu powtarzasz "Xanareusz". No ale kłamać o Hachette jak mi się wydaje to chyba na forum można, skoro twoje i podobne posty ciągle wiszą. Ile razy mam to jeszcze napisać, że WKKM PL zakończyła się nie dlatego, że Hachette Polska nie chciała dalej wydawać kolejnych tomów, lub że im gwałtownie sprzedaż spadła? Przerwano ją tylko dlatego że nagle licencjodawca Panini niespodziewanie odmówił przedłużenia umowy/licencji na dalsze tomy w Polsce. Czy tak trudno zrozumieć słowa pani redaktor z Hachette?? Wypierasz z siebie tą rzetelną informację @xanar, czy naprawdę lubisz pisać nieprawdę w swoich postach na tym forum?

Jednocześnie dostajemy info, że WKKDC skończy się niedługo po tym przedwczesnym zakończeniu WKKM. Dla mnie jest to dziwny zbieg okoliczności. I nic więcej nie piszę bo nie chcę dostać kolejnego ostrzeżenia.
Więc wbij sobie do łba, bo mam pewne info (do tego stopnia pewne, że nie boję się wystąpić w sądzie), że sprzedaż WKKM dramatycznie spadła i to był ważny powód (nie jedyny) zakończenia kolekcji na 170 nr.

Offline xanar

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #97 dnia: Nd, 12 Maj 2019, 23:06:15 »
Szkoda, że moderator nie zareaguje na te nieprawdy które ty tu powtarzasz "Xanareusz". No ale kłamać o Hachette jak mi się wydaje to chyba na forum można, skoro twoje i podobne posty ciągle wiszą. Ile razy mam to jeszcze napisać, że WKKM PL zakończyła się nie dlatego, że Hachette Polska nie chciała dalej wydawać kolejnych tomów, lub że im gwałtownie sprzedaż spadła? Przerwano ją tylko dlatego że nagle licencjodawca Panini niespodziewanie odmówił przedłużenia umowy/licencji na dalsze tomy w Polsce. Czy tak trudno zrozumieć słowa pani redaktor z Hachette?? Wypierasz z siebie tą rzetelną informację @xanar, czy naprawdę lubisz pisać nieprawdę w swoich postach na tym forum?

Jednocześnie dostajemy info, że WKKDC skończy się niedługo po tym przedwczesnym zakończeniu WKKM. Dla mnie jest to dziwny zbieg okoliczności. I nic więcej nie piszę bo nie chcę dostać kolejnego ostrzeżenia.

To była odpowiedź na twój wspaniały post
 
@UP
Że dali tylko run Azarello, a potem nie kontynuowali serii do końca N52. Zresztą nawet te 6 tomów co wyszło, sprzedało się tak "dobrze", że po 5 latach jeszcze sporo w magazynach zostało.

Sam wypisujesz głupoty i wielce się oburzasz jak ktoś to samo napisze o twoich ukochany kolekcjach.

Widzę, że nie bierzesz pod uwagę, że oficjalna informacja nie musi być tą rzeczywistą. No tak jak Hachette mi tak napisało to musi być prawda  :)

Weź się zdecyduj, bo w tym samy poście piszesz, że oficjalny powód zakończenia WKKM to coś tam z licencją a zaraz, że to dziwny zbieg okoliczność, bo naraz dwie kolekcje się kończą, czyli co, jednak spisek  ;D  i pewnie za wszystkim stoi wszechogarniającą i wszechwiedząca korporacja Egmont  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #98 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 07:15:45 »
Moim zdaniem gdyby głównym powodem zamknięcia obu Kolekcji w jednym roku na raz była niska sprzedaż, to inne podmioty nie zapowiedziałby w tym czasie sporej ilości własnych tytułów. Bo Komiks, to komiks - jeśli wychodzi dobra pozycja, to nieważne czy w Kolekcji, czy innym wydawnictwie, ludzie kupią. Zresztą jak już pisałem - jakby to był spadek sprzedaży, to Hachette od razu, ledwo 100 dni po regularnym starcie Transformers nie startowałaby z nową, dość podobną pozycją.

Do tej pory ta pani redaktor, którą pytałem wcześniej i o SBM i prosiłem o zmianę tomu z Deadpoolem w WKKM żeby dubla nie było, i o ostatnie tytuły WKKM, podawała rzetelne informacje. Jeśli pisze, że to Panini rozwiązało umowę a nie Hachette Polska, to ja jej wierzę. Zawsze to lepsze niż - Wydamy coś z Old DC w przyszłym roku, ale nie powiemy co i kiedy.

A WKKDC cóż - można spekulować dlaczego nie będzie kolejnego przedłużenia. Ale ja widziałem niestety od początku, że ta Kolekcja miała trudniej. I nie chodzi tyle o ogólny zamysł i listę tytułów, ale o jego realizację i proces wydawniczy. Zawsze coś było trochę nie tak. I moim zdaniem Eaglemoss starało się jak mogło, by było najlepiej, ale miało niezawinione przez siebie przeciwności.

Offline R~Q

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #99 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 08:12:15 »
Możliwe, że brytyjski Eaglemoss sporo sporego hajsu dał bankierom inwestycyjnym w nadziei na wielkie zyski, a oni to prze******lili. I z tego powodu zamykają kolekcję w Polsce.

Tak firmy często robią. Dlatego prawie upadł m. in. General Motors.

Takie właśnie zjawiska wystepują w późnym kapitalizmie, w którym zapominacie, że żyjemy. Dyskutujecie wyłącznie o popycie i podaży, zapominając, że firmy już dawno przestały być racjonalne. Sprzedaż może tu nie mieć nic do rzeczy.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #100 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 08:17:25 »
A WKKDC cóż - można spekulować dlaczego nie będzie kolejnego przedłużenia.
Czemu zdrożało DC Deluxe? Czemu zdrożało Rebirth (tomy już od 156 stron za 49.99 zł) i przycinają? Czemu zamykają WKKDC? Odpowiedź na te pytania jest jedna  :)

W Czechach też ruszają ze Spider-Manem a WKKM zakończyli na 120. Też im Egmont zamknął WKKM?  ;D
« Ostatnia zmiana: Pn, 13 Maj 2019, 08:20:13 wysłana przez JanT »

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #101 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 08:42:38 »
Też im Egmont zamknął WKKM?  ;D

Ale czeski Egmont. I czeski TK.

Online Crono

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #102 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 08:53:29 »
Dokładnie. Nie ma co porównywać DC do Marvela. DC w naszym kraju to praktycznie tylko Batman, natomiast Marvel to mutanci, Avengers czy pająk. I tak jestem zaskoczony, że Egmont tyle wydaje z DC, a kolekcja aż tyle przetrwała. Co do WKKM to nie się co dziwić jej zakończenia. Prenumeratorzy z czasem zaczeli odchodzić ( w końcu startowała ponad 6 lat temu). A napływ nowych czytelników oscylował pewnie w okolicach zera. Ci, co kupowali wyrywko (np. ja), to pewnie zbyt mały odsetek liczby czytelników. Do tego dochodzą problemy z dystrbucją. Co do tego co mowi pani z Hachette to co niby miała powiedzieć? Źle nam sie sprzedaje i kończymy? To nie to wydawnictwo aby taką politykę PR stosowało.
« Ostatnia zmiana: Pn, 13 Maj 2019, 08:55:25 wysłana przez Crono »

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #103 dnia: Pn, 13 Maj 2019, 10:27:46 »
Cytuj
Ale czeski Egmont. I czeski TK.

Hejo!!! Jasem cěsky Tomek Kolodziejčak. W preští misíc vydáme netopěrka e superčloveka a zničymy cěske Hachette háháháháhá.

I tak będzie dalej tak samo.


Offline mack3

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #104 dnia: Śr, 15 Maj 2019, 15:55:20 »
Ekscytujące, kolejny niekompletny komiks w niekompletnej kolekcji niekompletnych runów.

Całe szczęście, że Egmont zdążył to wydać.

Raczej - kolejny komiks w standardowej kolekcji komiksów, w której zdarzają się historie będące częściami większej całości, co jest nieomal wpisane w definicję takowych kolekcji.