Autor Wątek: Wydawnictwa kontra kolekcje  (Przeczytany 160099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1020 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 19:10:05 »
@UP
Ale tylko na 2 tygodnie. Po 2 tygodniach Egmont może zgodnie z waszą logiką zrobić dodruk swojego wydania, bo hachettowe zniknie. :P

Bez przesady, narzekasz na to na każdym kroku :P

Ja narzekam, że obecne tłumaczenia tych samych historii Barksa, są gorsze niż te z lat 90-tych, a nie to, że nie mogę kupić numeru 1/94. To nie jest to samo.

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1021 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 19:49:29 »
@UP
Ale tylko na 2 tygodnie. Po 2 tygodniach Egmont może zgodnie z waszą logiką zrobić dodruk swojego wydania, bo hachettowe zniknie. :P
jaką "waszą" towarzyszu? Ja jestem jeden.
W kwestii dostępności archiwaliów komiksów u Hachette to niestety bywa różnie. Bo Thanos może być dostępny ale już np Transformery są dziurawe jak sito, Conana nie ma wcale. Z Eaglemoss było podobnie. Kolekcja DC w ich oficjalnym sklepie nigdy nie była w pełni dostępna a teraz to już prawie nic tam nie ma.

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1022 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 20:00:39 »
@UP
Ale zdajesz sobie sprawę, że Hachette po prostu licencja się skończyła. Na WKKM, na Conana, po jakimś czasie skończy się i na SBM i na Transformersy. I wtedy nie da się już od nich kupować archiwaliów. Tak ma nie tylko Hachette, Eaglemoss i De Agostini ale też inne wydawnictwa. Tylko Panini może sobie dodrukowywać w nieskończoność. :) To że jedne tomy są popularniejsze od innych i znikają szybko (Swamp Thing, Secret Origin, Staruszek Logan), to też normalna rzecz.

Online xanar

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1023 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 20:04:38 »
A Egmont może sprzedawać i mu się licencja nie kończy, Egmont to dobro ;D Towarzyszu Bazyliszek.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline SawiK

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1024 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 21:13:34 »
Cytuj
UP
Ech ci milenialsi - tylko by narzekali. Jak jesteś taki sprytny, to kup Thanos Powstaje. Albo Superior Venom.
Co masz do milenialsow? Dziś mają tyle lat co my gdy się rodzili. Też chcą czytać i poznawać ten świat, nie dyskryminuj ich za to że są młodsi.
W piątek w mej cud pracy poznałem w końcu bratnią duszę menialsa jakbyś chciał wiedzieć. Jak ma poznać komiksy gdy haczet nie istnieje...gdzie by nie klikał mawsxechdostepny Egmont!!!

Offline michał81

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1025 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 21:52:40 »
Ech ci milenialsi - tylko by narzekali.
Bazyl proponuje ci najpierw sprawdzić nazewnictwo, którego używasz. Milenialisi to grupa osób urodzona między 1980 a 2000 rokiem. Więc sam się do niej zaliczasz. Próbujesz komuś ubliżyć a sam sobie dowalasz. LOL

Finalnie patrząc ile narzekasz w każdym poście, to w sumie to tylko potwierdzasz to co napisałaś.

Offline Geekboy

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1026 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 21:58:50 »
Co masz do milenialsow? Dziś mają tyle lat co my gdy się rodzili. Też chcą czytać i poznawać ten świat, nie dyskryminuj ich za to że są młodsi.
W piątek w mej cud pracy poznałem w końcu bratnią duszę menialsa jakbyś chciał wiedzieć. Jak ma poznać komiksy gdy haczet nie istnieje...gdzie by nie klikał mawsxechdostepny Egmont!!!

Bo kolekcje są jak TM-Semic  ;) a cytując TM-Semic to nie duble  ;D

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1027 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 22:05:46 »
@UP
Ale zdajesz sobie sprawę, że Hachette po prostu licencja się skończyła. Na WKKM, na Conana, po jakimś czasie skończy się i na SBM i na Transformersy.
Tak, pokończyła się licencja na serię która trwa :D
No jeszcze Conana bym może uwierzył. Tylko w takim razie po co kupować komiksy u kogoś kto gdy tylko wyda ostatni  numer przestanie je sprzedawać? Lepiej wspierać wydawców którzy zapewnią ciąg i dostępność swoich tytułów.
« Ostatnia zmiana: So, 25 Wrzesień 2021, 22:07:17 wysłana przez Cringer »

Offline Geekboy

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1028 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 22:20:46 »
Tak, pokończyła się licencja na serię która trwa :D
No jeszcze Conana bym może uwierzył. Tylko w takim razie po co kupować komiksy u kogoś kto gdy tylko wyda ostatni  numer przestanie je sprzedawać? Lepiej wspierać wydawców którzy zapewnią ciąg i dostępność swoich tytułów.

Bo to jest sprzedawane jako pozycja prasowa...  Albo jeśli ciężko komuś przełknąć ten fakt "Edycja Limitowana dostępna w sprzedaży kioskowej lub sklepie wydawcy. Oferta ważna do dnia ... lub wyczerpania zapasów"  ;D ;D ;D

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1029 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 07:30:03 »
Bazyl proponuje ci najpierw sprawdzić nazewnictwo, którego używasz. Milenialisi to grupa osób urodzona między 1980 a 2000 rokiem. Więc sam się do niej zaliczasz. Próbujesz komuś ubliżyć a sam sobie dowalasz. LOL

Finalnie patrząc ile narzekasz w każdym poście, to w sumie to tylko potwierdzasz to co napisałaś.

Ci urodzeni w latach 80-tych to są boomerzy, pokolenie TM Semic, 90-kids. Ci urodzeni w drugiej połowie lat 90-tych to są Milenialsi.

Ty rzucasz ciągle, od 9 lat, że Kolekcje są niepotrzebne. I ich nie czytasz i nie kupujesz. To jest właśnie narzekanie bez sensu. Ja kupuję Egmont i narzekam na KONKRETNE SYTUACJE. Jak specjalnie jest mieszanie dubli z premierami, jak jest rast w Milerze, jak komiks się rozpada po otwarciu, jak zbliża się zapowiedź wydania Wojny Korpusu Sinestro po tym jak już wiadomo, że dostaniemy ten komiks od innego wydawnictwa, jak jest słabe tłumaczenie i tego typu sprawy. Na dobre komiksy nie narzekam, kupuję je i chwalę - jak Punisher Max, eventy i tony innych ich komiksów, ktore mam.

Offline LukCook

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1030 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 08:23:15 »
Ci urodzeni w latach 80-tych to są boomerzy, pokolenie TM Semic, 90-kids. Ci urodzeni w drugiej połowie lat 90-tych to są Milenialsi.

Kolejne fakty z Bazyloversum. Przestań zmyślać i doczytaj, nie jest to trudnie - jest google. Wypisujesz tutaj swoje rojenia, przecież forum czytają ludzie, którzy nie czytali Twoich postów i mogą brać Cię na poważnie.

Pokolenie Z - urodzenie po 1997

Milenalsi - urodzeni 1981 - 1996

Pokolenie X - 1965 - 1980

Baby boomers - 1946 - 1964

Offline michał81

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1031 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 08:25:41 »
Ja kupuję Egmont i narzekam na KONKRETNE SYTUACJE.
Narzekasz na poprawne tłumaczenie Kaczogordu Barksa, to nie jest normalne, a zwykłe czepialstwo, co pokazuje twoją głupotę, bo wiele razy zostało ci to wytłumaczone.

Ty rzucasz ciągle, od 9 lat, że Kolekcje są niepotrzebne.
Pokaż mi te posty co pisałem 9 lat temu? Nie ma takich. Bo na kolekcje narzekałem od 2014. Więc mi tu nie zarzucaj czegoś czego nie robiłem w tym okresie. W porównaniu do ciebie miałem nawet więcej z pierwszej 60 niż ty na półce masz obecnie. Po prostu mnie formuła wyrwanych historii zmęczyła. W porównaniu do ciebie zrobiłem krok w przód, a ty widzę stoisz w miejscu i tylko narzekasz.
« Ostatnia zmiana: Nd, 26 Wrzesień 2021, 09:48:40 wysłana przez michał81 »

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1032 dnia: Śr, 29 Wrzesień 2021, 17:21:29 »
Czy Ty to wypisujesz na serio? Dal mnie Wielki Projekt ważniejszy niż Kompleks ale to moja osobista preferencja. Twierdzenie, że Egmont jest złośliwy to jest szczyt niewiedzy i ignorancji. Dla kogo złośliwy? Międzynarodowa korporacja kierująca się w swojej polityce wydawniczej złośliwością  :D  :D  :D jeszcze dodaj, że złośliwością do Ciebie.

Bo moim zdaniem, przez swoją złośliwość i podkładanie nogi urwano i WKKM i WKKDC. I straciliśmy masę dobrych tytułów. A teraz nam Egmont robi łaskę, że wyda coś dobrego i pożądanego raz na pół roku. Gdyby nie ich mega super tłumaczenia, czy też zaklepywanie sobie u Panini połowy listy tytułów WKKM UK, nie potrzebowałbym ich opóźnionych i rozpadających się wydań, tylko normalnie dostawał co dwa tygodnie nowy tom. I Champions i Black Bolta i X-Men Gold i Time Masters i New Gods i masę pozostałych dobrych tytułów, których po polsku ciągle nie ma.

Offline michał81

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1033 dnia: Śr, 29 Wrzesień 2021, 18:03:25 »
I Champions i Black Bolta i X-Men Gold i Time Masters i New Gods i masę pozostałych dobrych tytułów, których po polsku ciągle nie ma.
Naprawdę jest nieogra. Przeczytaj na Marvel Unlimted, resztę na comixology i przestań jęczeć. I tym samym unikniesz też wpadek tłumaczeniowych, które w ogóle nie powinny mieć miejsca
Pamiętacie jak w SBM #2 z Wolverine była masa błędów stylistycznych (gościnka) i literówek w wydaniu kioskowym

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1034 dnia: Śr, 29 Wrzesień 2021, 18:19:58 »
@UP
Ja dostałem od Hachette lepsze wydanie. Egmont swoich wpadek nigdy nie poprawiał. Przecież na forum były pokazywane różnice między kolekcyjnym, a egmontowym Diabłem Stróżem na korzyść tego pierwszego.