Autor Wątek: Wydawnictwa kontra kolekcje  (Przeczytany 161781 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Teli

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1005 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 22:35:46 »
Dla przypomnienia mamy 2021.

A może w Bazylversum jest dalej 2010? Biorąc pod uwagę absurdy które wypisuje wszystko jest tam możliwe.

Online Castiglione

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1006 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 22:39:45 »
Po prostu Egmont wydaje gorsze komiksy. Zwłaszcza w 2010 jak był tylko jeden Batman rocznie.
Skoro wydaje gorsze, to czemu tak ci żal tych sześciu zeszytów "Punishera"?

Offline laf

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1007 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 09:13:37 »
Po prostu Egmont wydaje gorsze komiksy. Zwłaszcza w 2010 jak był tylko jeden Batman rocznie.
Sprzeczka z Bazylem jest jak koncert: na początek jakaś nowość, a później wciąż te same stare dobre hity  ;D ;D ;D

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1008 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 13:28:07 »
Skoro Egmont jest taki wg was dobry, to czemu nie dodał tych zeszytöw w 2010? Teraz jest lepsze wydanie.

Online xanar

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1009 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 13:38:57 »
Skoro Haczet takie lepsze to dlaczego nic nie wydała w 2010 ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online Castiglione

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1010 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 15:31:39 »
Teraz jest lepsze wydanie.
O, to tak jak w przypadku "Punishera".

Offline SawiK

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1011 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 17:28:40 »
Cytuj
Skoro Haczet takie lepsze to dlaczego nic nie wydała w 2010
Zapewne dlatego ze było blokowani przez DK, Manzoku i Mandragore   :D ;) ;D

Najlepsze to jest gdy wchodzisz do Empiku dostępność kolekcji jest wręcz powalająca,na półkach masa tomów z różnymi bohaterami. Egmontu to tam praktycznie na półkach nie widać ...eee a może na odwrót ;D ;D ;D
« Ostatnia zmiana: Cz, 23 Wrzesień 2021, 17:31:33 wysłana przez SawiK »

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1012 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 20:24:31 »

Online LukCook

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1013 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 21:05:07 »
Jest i to i to.

https://www.instagram.com/p/CUKXfbWMkfh/

https://www.instagram.com/p/CTCqgMks4UQ/

Nie. Nie jest to i to. Jest bogata oferta komiksów Egmontu i ostanie numeru kolekcji. Nie zakłamuj rzeczywistości.

Offline michał81

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1014 dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 21:20:26 »
Jest i to i to.

https://www.instagram.com/p/CUKXfbWMkfh/

https://www.instagram.com/p/CTCqgMks4UQ/
Wiem, że się teraz światowy człowiek zrobiłeś mieszkając w tej Warszawie, ale w mniejszych miastach sytuacja wygląda inaczej niż na przedstawionych zdjęciach. Hachette ograniczyło dostępność kolekcji z możliwością zakupu w stacjonarnych punktach sprzedaży.

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1015 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 17:15:22 »
Taa, prawie 60 albumów LL, które Egmont wydał w tej edycji, są cały czas dostępne w sprzedaży (z dużym rabatem).
To, co wydaje Hachette jest dostępne przez dwa tygodnie, a potem znika (przez pewien czas jest jeszcze na stronie wydawcy). Nie porównuj prawdziwego wydawania komiksów (Egmont), do prenumeraty prasy (Hachette). Spróbuj kupić w w Empiku, albo na gildia.pl jakiś numer od Hachette sprzed 2, 3, 4, 5 lat. Nie ma, ale może Hachette zrobi dodruk, jak inne porządne wydawnictwa.

No przepraszam bardzo. Ja wszystkie komiksy Hachette które chciałem mieć, to mam. :)



To nie jest jakaś wielka filozofia pójść do saloniku prasowego i kupić interesujący cię tom, w danym czasie. Ba - na stronach Empiku, albo samego Hachette Polska, można sobie przez internet zamówić z dostawą do domu.

Czepiacie się teraz już tylko tego, że dany tytuł znika po 2 tygodniach z kiosku. Chociaż nie zawsze, bo tom z Red Skullem czy Thunderbolts dalej można kupić. :)




To jest pewna wada, zwłaszcza dla leniwych czy zapominalskich. Ale ludzie, dajcie spokój. Pomijacie to, że przez 9 lat od czasu premiery Kolekcje Hachette utrzymują stałą cenę 40 zł. Przez 9 lat, a inflacja szybuje wysoko. I mimo to, ich najnowsza Kolekcja też utrzymała tą cenę. Dostajemy gruby komiks, często ponad 200 stron, na kredowym papierze, dobrze wydrukowany, z twardą okładką. I regularnie, jak w zegarku, co 2 tygodnie. Czego kurde chcieć więcej? Konkurencja przez "8 ostatnich lat" :) nie potrafiła się zbliżyć do tego pułapu. Dlatego ja zaznaczam daty w kalendarzyku i po prostu kupuję dane tytuły, kiedy wychodzą.

A jak komuś się to nie podoba, to może nie kupować. A nie ciągle obrzucać błotem wydawnictwo, które dało nam w niecałe 9 lat 300 komiksów superhero, 75 Conanów,. 71 Transformers i kilkadziesiąt Thorgali. Dla mnie to jest przyzwoity wynik.

Offline SawiK

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1016 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 17:30:55 »
Up
No ciekawe co masz do powiedzenia tym którzy dopiero chcą zacząć przygodę z komiksem. Jak taki Janek ma nabyć numery z SBM i WKKM? W Empiku ich nie znajdzie, w księgarniach internetowych też brak. A jak będzie chciał tytuły z Odrodzenia, Marvel 2.0 Vertigo, Wchodzi do Empa i ma pełne regały z różnych lat i różne numery panoram Haczet tam brak poszły na przemiał po 2ch tyg. 😂

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1017 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 18:12:41 »
@UP
Ech ci milenialsi - tylko by narzekali. Jak jesteś taki sprytny, to kup Thanos Powstaje. Albo Superior Venom.

Ja bym chciał kupić brakujące mi Kaczory Donaldy z 1994 roku z lepszym tłumaczeniem komiksów Barksa i też nie mogę. I nie narzekam. Zresztą - jeśli temu mitycznemu początkującemu wystarczą Egmonty, to co się znowu czepiasz Hachette? Komiksy były, trzeba było prosić rodziców, jak samemu się nie mogło kupić. Teraz licencja im wygasła i ci nie mogą dodrukować. Tak jak Mucha ci nie dodrukuje Wroga Publicznego, czy Mrocznego Zwycięstwa.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1018 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 18:54:52 »
Ja bym chciał kupić brakujące mi Kaczory Donaldy z 1994 roku z lepszym tłumaczeniem komiksów Barksa i też nie mogę. I nie narzekam.

Bez przesady, narzekasz na to na każdym kroku :P

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1019 dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 18:58:14 »
@UP
Ech ci milenialsi - tylko by narzekali. Jak jesteś taki sprytny, to kup Thanos Powstaje.
Thanosa przyblokował Hachette swoim dublem.