Autor Wątek: Wydawnictwa kontra kolekcje  (Przeczytany 160142 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rodrigues

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #990 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 14:44:13 »

Offline bibliotekarz

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #991 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 14:53:01 »
Pawana to Korowód z Egmontu. SOS #I to Grzechy pierworodne oraz Drzwi do zagadki Egmontu.
Wychodzi na to, że jedyna premierowa historia to Annual #III.
Batman returns
his books to the library

Offline LukCook

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #992 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 14:55:33 »
Z całym szacunkiem, jeśli dorosłość ma oznaczać to, że nie ma się 40 zł raz na 2 tygodnie to ja inaczej ją rozumiem. I nie bronię tu ani kolekcji ani Bazyla, ale niektóre argumenty to jest jakiś kosmos. Rozumiem brak czasu żeby podejść do kiosku, brak miejsca w domu na tak miałkie tytuły jakie w tych kolekcjach wychodzą, ale argumentu finansowego w tym przypadku i to w kontekście dorosłości zupełnie nie rozumiem.

Tutaj nie chodziło o to czy się ma 40pln czy nie, co dwa tygodnie. Tylko, że niektórzy mają pracę, rodzinę, inne obowiązki i nie mają czasu / chęci biegać po mieście w poszukiwaniu kolejnego tomu kolekcji. Ja sam kupuję niektóre tytuły z opóźnieniem. Z przypadku normalniej dystrybucji możesz wejść do swojego ulubionego sklepu internetowego i zamówić interesujące Cię tytuły. W przypadku Egmont, Mucha i innych normalnie dystrybuujących swoje tytuły wydawnictw nie ma z tym problemu. Kolekcje dają Ci wybór albo bardzo słabo zorganizowana prenumerata albo jak opisał to Bazyl polowanie na tytuły. Jak miałem 10 lat to mnie bawiło bieganie do kiosku albo proszenie Pani o odłożenie komiksu. Teraz lubię zamówić kilkanaście tytułów naraz i cieszyć się z dużej przesyłki. Może to tylko kwestia upodobań ale ciężko porównywać tytuły ogólnie dostępne z kolekcjami. 

ukaszm84

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #993 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 15:00:14 »
Tutaj nie chodziło o to czy się ma 40pln czy nie, co dwa tygodnie. Tylko, że niektórzy mają pracę, rodzinę, inne obowiązki i nie mają czasu / chęci biegać po mieście w poszukiwaniu kolejnego tomu kolekcji. Ja sam kupuję niektóre tytuły z opóźnieniem. Z przypadku normalniej dystrybucji możesz wejść do swojego ulubionego sklepu internetowego i zamówić interesujące Cię tytuły. W przypadku Egmont, Mucha i innych normalnie dystrybuujących swoje tytuły wydawnictw nie ma z tym problemu. Kolekcje dają Ci wybór albo bardzo słabo zorganizowana prenumerata albo jak opisał to Bazyl polowanie na tytuły. Jak miałem 10 lat to mnie bawiło bieganie do kiosku albo proszenie Pani o odłożenie komiksu. Teraz lubię zamówić kilkanaście tytułów naraz i cieszyć się z dużej przesyłki. Może to tylko kwestia upodobań ale ciężko porównywać tytuły ogólnie dostępne z kolekcjami.

Z tym co teraz napisałeś ja się całkowicie zgadzam. Ale fragment do którego ja się odnosiłem brzmiał:
Cytuj
Gratuluję ci braku innych wydatków na życie niż komiksy. Zazdraszczam. Komiksy nie są priorytetem. Może jak w końcu dorośniesz to zrozumiesz niektóre rzeczy.
i odnosił się do tego, że przedmówca napisał o dwutygodniowej bytności kolekcji w kioskach. Czyli argumentem było to, że przez dwa tygodnie inne wydatki spowodują brak możliwości kupienia komiksu za 40 zł i że to jest oznaka dorosłości. Jeśli chodzi o to, co Ty napisałeś to sam to podkreśliłem już wcześniej, że doskonale rozumiem argumenty takie jak brak czasu itd.

Offline Rodrigues

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #994 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 15:02:20 »
W sklepie hachette można przecież zamówić kilka pozycji z (trwającej) kolekcji raz na jakiś czas.

Offline Teli

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #995 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 15:43:33 »
Dawno temu nawet na Gildii były ale coś pierdolneło i już nie ma - wtedy to były fajne czasy :)

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #996 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 15:48:53 »
...teraz nie ma czasów. :)

Kiedyś to nawet Mucha i Egmont robiły kolejne tomy kolejnych kolekcji a teraz Hachette samo musi zasuwać.

Offline Teli

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #997 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 16:05:31 »
Na szczęście zarówno Egmont jak i Mucha z tego wyrośli i nie hodują już kolekcyjnego raka na własnej piersi. Dzięki czemu mamy teraz więcej wartościowych komiksów tak od Egmontu jak i od Muchy.

Może jednak nie takie złe te czasy. Dzięki Bazyl nie patrzyłem na tę sprawę z tej strony :)

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #998 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 16:20:07 »
nie hodują już kolekcyjnego raka na własnej piersi.

Dobrze powiedziane. Ten rak zabił Eaglemoss i polską WKKDC. Dlatego Kolekcję Batmana w Hiszpanii wydaje Salvat/Hachette, a w Czechach De Agostini. W Polsce Hachette drugą Kolekcję DC też już samo opracowuje. Bo mówiły jaskółki, że niedobre są spółki. I teraz ta się nie urwie i dobijemy do 100 tomów.

Offline Arne

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #999 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 17:03:28 »
Odnośnie 3tomu BiZ:

Mam przed sobą oba wydania i porównuje: ;D
Wydanie kolekcyjne w stosunku do starego wydania Egmontu zawiera ponadto 16 stronicowa historię o Two-Face (bez tytułu), która prawdopodobnie była częścią "Secret Origins Special" # 1, a którą Egmont pominął w swoim wydaniu ( z jakiego powodu - nie wiem) oraz historię "Śmiertelna glina" z "Batman Annual" #11.

Tom 2 BiZ zawiera dodatkowo premierową historię "Batman: Harley Quinn" (one-Shot) z października 1999 roku.

Online michał81

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1000 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 17:19:03 »
Tom 2 BiZ zawiera dodatkowo premierową historię "Batman: Harley Quinn" (one-Shot) z października 1999 roku.
A wydanie Egmontu zawiera jeszcze jeden zeszyt z serii HQ, którą Hachette pominął w swoim wdaniu. Ten one-shot to część No Man's Land. Pisałem o tym wcześniej.

Offline Arne

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1001 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 17:44:14 »
Wiem, pamiętam ;D
Ale akurat odpowiadałem na pytanie, co premierowego w Polsce jest w tych tomach, a nie czym się różnią od wydań Egmontu.

To w nawiązaniu do Bazylowej mantry na temat dodatkowego materiału, które Egmont dodaje do dubli, a Hachette jest "święte" ;D

Edit: a w moim poprzednim poście (którego już nie mogę edytować) popełniłem pomyłkę - chodziło o 4 tom kolekcji BiZ, nie o 3.
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Wrzesień 2021, 19:10:04 wysłana przez BosMan »

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1002 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 19:16:45 »
@UP
Chyba o 5 tom BiZ, ten z Batmanem, bo w Wonder Woman nie ma zeszytu o Dwóch Twarzach. :)

@DOWN
Po prostu Egmont wydaje gorsze komiksy. Zwłaszcza w 2010 jak był tylko jeden Batman rocznie.
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Wrzesień 2021, 19:44:18 wysłana przez Bazyliszek »

Online Castiglione

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1003 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 19:42:53 »
Przeczytałem piąty tom - spoko, bo aż trzy zeszyty więcej względem tego, co wydał Egmont.
Czy to już tak samo złe, jak wtedy gdy Egmont dokłada sześć nowych zeszytów czy jeszcze spoko?

Offline LukCook

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #1004 dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 21:38:58 »
Po prostu Egmont wydaje gorsze komiksy. Zwłaszcza w 2010 jak był tylko jeden Batman rocznie.

Ten przeklęty 2010 :D

Dla przypomnienia mamy 2021.