Autor Wątek: Wydawnictwa kontra kolekcje  (Przeczytany 161824 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #945 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 11:32:03 »
OK, nie wiedziałem gdzie to dać, więc dam tutaj, żeby nie zaśmiecać tematu o Batmanie.

Podobno tydzień temu w Czechach Eaglemoss ruszoło z kolekcją komiksów o Gacku. Wie ktoś coś? Jakaś strona kolekcji jest może? Spotkałem się tylko z taką informacją na jednej z grup na Fejsie, gdzie dodali taką fotę:


Online Rodrigues

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #946 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 13:10:20 »

MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #947 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 13:53:50 »
O, czyli to w sumie DeAgostini wydaje na spółkę z Hachette. Wątpię, żeby u nas to wyszło, ale nie powiem - to akurat bym kupował bez zastanowienia.
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Wrzesień 2021, 13:55:26 wysłana przez MaLeKrSkr »

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #948 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 14:19:35 »
Co ma Punisher Egmontu do kolekcji?

Witaj w domu Frank było w WKKM. Znaczy to już było 9 lat temu, ale było. :)

GeekBoy wrzucił zdjęcia czeskiej Kolekcji na swojego insta. Kupił jeden numer. Też bym brał, bo mało kupowałem przepłaconych wydań N52 od Egmontu.

https://www.instagram.com/p/CT-WVqEsDsL/

@Crono
Oczywiście, że mutantów od Muchy kupuję. Mam nawet Wolverine Origins 2 :) Teraz żałuję, że nie wziąłem ich Wroga Publicznego. Ale tych antologi i stand alone'ów to nie biorę - wolę ongoingi. Mucha zaś po prostu przeniosła swoje tłumaczenie i opracowanie Astonishing X-Men 1 i 2 do WKKM. Tanim kosztem wpadła im kaska za te 2 tomy. Za Ród M, Upadek czy Civil War, w sumie też.

https://www.instagram.com/p/CTjPXghM2-0/

Online Rodrigues

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #949 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 14:22:25 »
O, czyli to w sumie DeAgostini wydaje na spółkę z Hachette. Wątpię, żeby u nas to wyszło, ale nie powiem - to akurat bym kupował bez zastanowienia.

Z Eaglemoss'em  :P. Ciekawe te dodatki premium "Bruce Wayne – Fugitive" i "Bruce Wayne – Murderer?".

Offline Arne

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #950 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 14:27:31 »


Upadek


Co to za komiks? Mucha coś takiego kiedyś wydała? Z Marvela?

Online Rodrigues

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #951 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 14:33:02 »
Avengers Disassembled wydane przez Muchę było w WKKM 9 jako Upadek Avengers.

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #952 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 14:59:42 »
Tak się zastanawiam, czy kiedy w listopadzie zakończy się SBM, to czy Egmont zwiększy, zmniejszy czy pozostanie na podobnym poziomie, jeśli chodzi o komiksy Marvela? Czy ich Kolekcja Milestones chwyci i czy wydadzą jako 2 tom może Inferno? Wtedy pasowało by to do Epica ze Spider-Manem. I pytanie czy wyjdzie tu też X-Cutoner Song, co by w sumie pasowało, to obecnego trendu powtarzania komiksów po TM Semic.

Zresztą to jest teraz fajne w tych wszystkich komiksach, ze tyle ich teraz jest, że się zazębiają. Niby Ostatnie łowy Kravena były chronologicznie 4 lata przed Spectacularem DeMatteisa, ale wątki stamtąd są w nim kontynuowane.


MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #953 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 17:48:31 »
Z Eaglemoss'em  :P. Ciekawe te dodatki premium "Bruce Wayne – Fugitive" i "Bruce Wayne – Murderer?".

Ale babol mi się walnął, dzięki za zwrócenie uwagi, ale już teraz nie mam jak poprawić :-P

Online michał81

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #954 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 18:10:49 »
Witaj w domu Frank było w WKKM. Znaczy to już było 9 lat temu, ale było. :)
A przed kolekcją wydane zostało też 9 lat wcześniej przez Mandragorę w zbiorczym pojedynczym tomie, czyli wychodzi tu pewien schemat, że ten komiks po prostu musi być wznawiany co 9 lat.  8)

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #955 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 18:20:23 »
No nie zgadza się, bo wydanie na twardo ukazało się wkrótce po wydaniu tego na miękko w zeszycikach. ;) Mam właśnie to wydanie Mandragory i uważam to tłumaczenie za najlepsze.

Online michał81

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #956 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 20:42:55 »
Czyli wg ciebie kolekcja zdublowala jeszcze wcześniej wydanie zbiorcze niż Egmont po kolekcji? No to jeszcze większa wpadka że strony Hachette.  ;) W 2006 wyszło to wydanie, tak tylko przypomnę. Jak tak siegam pamięcią to tak mordy swojej o każde wznowienie jakie wychodziło w skład kolekcji nie darłeś jak teraz to uskuteczniasz.
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Wrzesień 2021, 20:57:43 wysłana przez michał81 »

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #957 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 21:13:55 »
Egmont najpierw dublował WKKM i WKKDC, a gdy mu się skończył materiał, zaczyna dublować TM Semic. Jakby coś jeszcze wcześniej wydano, pewnie też by się teraz zaczął brać, bo to jest łatwiejsze niż wydawanie premierowego materiału, który pożąda większość komiksiarzy na rynku. Zawsze też krytykowałem wydanie akurat tych dwóch historii z Punisherem w WKKM, które miały to szczęście, że były już wcześniej wydane przez Mandragorę. Wolałbym już "Year One", jak w Niemczech, bo tego TM Semic akurat nie mam. :)

Online michał81

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #958 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 21:30:23 »
Ale co cię boli tak o to dupa? Jak się im sprzedaje to wznawiają. Przecież tak działa rynek księgarski, do którego komisy się między innymi zaliczają. Nie musisz kupować tych komiksów, a ty jęczysz i jęczysz jakby cię zmuszano. Przy znowieniach i to bardzo świeżych (np. Punisher Krąg Krwi) takich żalów nie wylewałeś. Zamiast założyć konto Marvel Unlimited to ty wolisz jeczęć bo zły Egomnt coś wznowił, tam po 3 miesiącach miałbyś nowości, których na polskim rynku nie ma.

Year One był wydany w Tm-Semic, to że ty w tym okresie jeszcze byłeś smarkiem, a komiksy superbohaterskie miałeś w poważaniu (bo inaczej nie można wytłumaczyć braku w twojej kolekcj tego komiksu), cóż to nie problem Egomntu ani Hachette.
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Wrzesień 2021, 21:36:48 wysłana przez michał81 »

Offline SawiK

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #959 dnia: Wt, 21 Wrzesień 2021, 21:30:39 »
Bzyl to sobie kup na allegro Year One a nie licz na dubla od kolekcji!!!