Autor Wątek: Wydawnictwa kontra kolekcje  (Przeczytany 161806 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Online radef

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #915 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 09:01:54 »
Co to jest europejska centrala? Nawet w Hiszpanii nie wychodzi wszystko to, co w takim UK.
A chyba centrala jest we Francji. A w Francji nie wychodzi wiele kolekcji znanych z UK, za to jest wiele innych rodzimych.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline michał81

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #916 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 09:46:29 »
@michał81
Zawsze pisałem, że Hachette Polska powinno wydać jak najwięcej Kolekcji komiksowych, które ma w swojej ofercie ich europejska centrala. Nawet jak nie wyszło z LL czy Asterixem, to dalej chciałem ich kolejnych propozycji. Tak było gdy były brytyjskie testy Avengers, X-Men, tak samo przy Spider-Manie.
Za długo z tobą dyskutuje, aby nie pamiętać, niektórych twoich wypowiedzi. Ja przynajmniej nie zmieniłem zdania, że kolekcje w obecnej chwili na naszym rynku są zbyteczne, a w niektórych wypadkach uniemożliwiają wydanie kompletnych runów. Ale nie trąbie o tym w każdym moim poście i każdym temacie. Inna sprawa, że kolekcje zaczynają przegrywać, ze względu na rodzaj dystrybucji, brak rabatów (rabat na całą kolekcje, który finalnie daje jeden tom gratis, to żaden rabat) i ramy w jakich wychodzą. Pogódź się z tym, że będzie ich coraz mniej i fakt, że kolekcje uratuje Egmont. Taka kolej rzeczy.
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Styczeń 2021, 10:17:01 wysłana przez michał81 »

Online Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #917 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 12:09:59 »
kolekcje w obecnej chwili na naszym rynku są zbyteczne, a w niektórych wypadkach uniemożliwiają wydanie kompletnych runów.
Ale nie trąbie o tym w każdym moim poście i każdym temacie.

Właśnie napisałeś to po raz 1001. I tak jest przy każdej premierze kolejnej Kolekcji, ciągle to powtarzasz. Czy to SBM, czy Conan, czy Star Wars czy WKKDC 1 i 2. To dlatego ja ci odpisuję, że się mylisz. Jeśli ja niby się powtarzam, to ty też przestań. I Egmont niech też przestanie popełniać podobne błędy co chwila. Wtedy będziemy obaj tylko siedzieć i czytać.

Online Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #918 dnia: Śr, 17 Luty 2021, 09:29:04 »
1002

Kolekcje wychodzą na kredzie i jakoś nie ma marudzenia w ich wątkach, a tam jest dużo więcej starszych komiksów niż u w wydaniach Egmontu.

Zresztą dobry offset jest droży od kredy. Na pewno komiksy byłby by droższe.

Czyli jak ja piszę, że bardziej podobają mi się komiksy Hachette niż Egmontu, to to jest powtarzanie się, nuda, spam, ile można. Ale jak to samo pisze @michał81, tylko o Egmoncie, to wszystko jest cacy, tak?

Jak napisał @JanT - Conan miał bardzo dobry papier i wyglądał bardzo dobrze. No i trzeba popatrzeć na inne tytuły. Kreda w Kolekcjach jest jaka jest, ale MWaF wygląda porządnie i nie jest robiony na odwal. Kraven dostał nowe, kredowe kolory. Weapon X wyszło jaskrawie ale to dlatego, że nie ma ciągle wersji z przygaszonymi kolorami na kredę od samego Marvela. Co w sumie jest bardzo dziwne, skoro nakładają nowe barwy na inne klasyki. Saga Dark Phoenix też wyglądała ok w WKKM. Dobra kreda nie jest zła.

Ja naprawdę jestem ciekawy - jaki błąd powstał w Kingdom Come, że cały nakład pójdzie do kosza. Osobiście podejrzewam właśnie kolorystykę albo skład stron.

Online Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #919 dnia: Pn, 26 Kwiecień 2021, 18:55:04 »
kim jest Totalitarność

No właśnie, kim?

Ja niby jestem egoistą? A kto przez 8 ostatnich lat ciągle pisze, że Kolekcje są niepotrzebne? To że tobie są nie potrzebne bo np. czytasz amerykańskie wydania, nie znaczy że nie ma w Polsce ludzi chcących te komiksy czytać po polsku. To jest dopiero egoizm.

I to ty ciągle mówisz, że Egmont jest lepszy. Nie jest. Właśnie dlatego, że robi dokładnie to samo co Hachette. Tylko kurde drożej, bo taki Lewiatan ze zdublowanym zeszytem kosztuje 46-49 zł w księgarni internetowej, a tom Kolekcji niezmiennie 40 zł. I to nie Egmont wznowił mi Husha, tylko Eaglemoss, bez którego guzik bym zobaczył. Ale już Superman na wszystkie pory roku to nie wznowi, bo nie. Znaczy bo nie ma (na razie) konkurencji w postaci kolekcji. Olewa wiec ten temat.

Offline michał81

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #920 dnia: Pn, 26 Kwiecień 2021, 19:00:35 »
No właśnie, kim?
Jak zwykle czepiasz się literówek, Och ty trolliku psotniku zgrywusie jeden.

I to nie Egmont wznowił mi Husha
Tylko, że nie napisałem o tym, że to Egmont wznowił. Moja wypowiedź dotyczy ogólnie wznowień. Czytaj ze zrozumieniem. Choć widzę, że nie oganiasz rynku polskiego, bo jednak Egmont zrobił wznowienie tego komiksu ;)
« Ostatnia zmiana: Pn, 26 Kwiecień 2021, 19:45:22 wysłana przez michał81 »

Offline SawiK

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #921 dnia: Pn, 26 Kwiecień 2021, 19:02:11 »
Up
Psioczys a Egmont wznowił Husha, wznowił Kingdom Come, wznowili Azyl Arkham Rok pierwszy i masę innych... To jak wznowią All star Supcia to będziesz na co psioczyl na brak wznowienia All Star Batman & Robin 🤔 i tak dalej zapewne😜😂😂

Offline xanar

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #922 dnia: Pn, 26 Kwiecień 2021, 19:08:20 »
Bo to przecież hejter jest, te jego wszystkie posty to są ctrl+c, ctrl+v, tylko tytuły podmienia.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #923 dnia: So, 01 Maj 2021, 06:39:14 »
Wystarczy się dobrze wsłuchać w najnowszy wywiad/prezentację Tomasza Kołodziejczaka.
Fajnie że powtórzył, to co ja na forume pisałem wiele razy. Polski rynek komiksowy ma olbrzymie zapóźnienia względem amerykańskiego. Nie ma u nas na bieżąco wydawanych wielu serii, plus mamy olbrzymie braki w klasycznych dobrych komiksach, bo jest masa tytułów których ciągle u nas nie wydano.

I jaka jest konkluzja pana dyrektora głównego Egmont Polska w związku z tą sytuacją? "Opóźniliśmy pewne propozycje z Batmana klasycznego i nadal je opóźniamy, ponieważ toczyły się poważne rozmowy o wejściu Kolekcji Batmanowej na polski rynek". Tu jest wyraźna sprzeczność między pierwszym a drugim zdaniem. Czy tylko ja to widzę? Czy jak na forum jest zalew postów jaki to Egmont jest super, to użytkownicy nie widzą tego błędu logicznego w elaboratach TK?

Ja chodzę na te konferencje Egmontu od 2017 i pisałem o tym już po swojej pierwszej. Egmont przypisuje sobie wszelkie zasługi rozwoju rynku, ale przemilcza fakt, że bez Kolekcji by palcem nie kiwną. A za wszystkie oczywiście oczekiwane ale ciągle niewydane tytuły, obwinia właśnie Kolekcje. Co tutaj jest już któryś raz powiedziane w ciągu tych lat. Piękny przykład hipokrytycznego dwójmyślenia wprost z Orwella. Kolekcje są fajne, ale przez nich nie wydajemy klasycznych komiksów. Czyli co? Jest tylko około 120 tytułów z Batmanem wartych publikacji, wszystkie są w WKKDC i WKKB od Eaglemoss i my ich dlatego nie wydamy. Bo dobrych historii spoza nich już do wydania nie ma. Ale jednocześnie Kolekcje "Nie zbudują pełnego universum, nie pokaże całych runów, serii". No to wypełnijcie te luki! Zresztą już tak było - w WKKM wyszły pierwsze tomy Avengersów Hickmana a potem były prezentowane tylko ważniejsze wydarzenia Marvel Now i ANAD. Zaś Egmont wydawał te tomy, które były też pomiędzy kamieniami milowymi. I komu to przeszkadzało?

Czyli jednym nieprawdą jest to, że przez kolekcje Egmont nie może nic klasycznego wydrukować. Drugim jest to, że Kolekcje nie wydadzą pełnych serii. Conan, Transformers czy Thorgal oczywiście zaprzeczają temu twierdzeniu. A i Kolekcja Star Wars od De Agostini Publishing(nie Hachette Patchwork panie Tomaszu, jak pan ze 3 razy powiedział) wydała naprawdę obszerny katalog Legend SW.

Natomiast trzecią stroną jest to, że skoro sposób wydawania Kolekcji jest taki zły, nie pokazujący całości, to czemu Egmont go powtarza? Bo czym innym jest seria X-Men Millestones, która skupiać się będzie właśnie tylko na najważniejszych eventach. Czyli dokładnie tak samo jak WKKM, tylko gorzej, bo WKKM jak sobie założyła publikację wszystkich ważniejszych crossoverów i zdarzeń od Upadku Avengers (i nie tylko), tak realizuje to (w UK) cały czas. A Egmont może to w każdej chwili przerwać - jak właśnie zrobił to ze Staruszkiem Loganem. Zawieszono też na razie zupełnie bez powodu dalszą publikację Deadpool Classic, chociaż przynajmniej ze 2 tomy jeszcze wypadałoby wydrukować.

Moim całkowicie prywatnym zdaniem, opartym tylko i wyłącznie na moich spekulacjach, jest hipoteza, że Milestones jest wyraźnie wymierzony właśnie w Kolekcje. Aby przypadkiem nie daj Manitou, nie wyszła Kolekcja X-Men.

Oczywiste jest, że "Kolekcje są fajne". Szkoda, że ja ciągle nie widzę naprawdę szczerej i bliskiej współpracy między nimi a Egmontem. Oczywiście, że to jest konkurencja. Ale przecież nie musi to być prymitywna naparzanka o każdy tytuł. Jak powiedziano - jeden podmiot nie wyda wszystkiego. Jak ktoś z dużym wyprzedzeniem planuje wydanie jakiegoś tytułu, to nie trzeba na wyścigi go w tym ubiegać, tylko może wydać coś innego, podobnego. Jest naprawdę masa możliwości w świecie DC i Marvela.

Online Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #924 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 08:41:04 »
Ale Ty non stop walisz w Egmont i cały czas wychwalasz Hachette więc w tym co wypisujesz jest od groma hipokryzji...

Nie tylko. Jak Egmont wydaje dobre komiksy to chwalę i kupuję - Epici, Kosmos Marvela, Punisher, Deadpool, Daredevil. Ale kurde popełniają też błędy i to piętnuje.

Jeśli w pierwszym zdaniu TK mówi że na polskim rynku jest masa zapóźnień i braków i nie wydanych klasyków a w drugim mówi że mu Kolekcja coś blokuje, to to jest wewnętrznie sprzeczne i wytykam ten błąd logiczny. Tym bardziej, że w trzecim zdaniu mamy zapowiedź X-Men Milestones, czyli de facto też Kolekcji skaczącej tylko po eventach. Egmont krytykuje Kolekcje za coś co sam robi.

Offline kknd2

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #925 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 09:00:44 »


.


Moim całkowicie prywatnym zdaniem, ... że Milestones jest wyraźnie wymierzony właśnie w Kolekcje. Aby przypadkiem nie daj Manitou, nie wyszła Kolekcja X-Men.

.

Dosłownie po zapowiedzi 'Milestones' też jestem tego zdania i w tym przypadku wychodzi też plus kolekcji - wydaj kolejny numer regularnie w krótkich odstępach czasu a nie 2-3 numery rocznie na krzyż, dzięki czemu zaległości szybciej można nadrobić

Offline Crono

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #926 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 09:38:04 »
Tak i po pierwszej euforii wolałbym żeby mutantów nadal wydawała Mucha. Raz, że tempo byłoby to samo. Dwa, że w powiększonym formacie, więc pasowałoby to innych x tytułów wydanych przez to wydawnictwo. A trzy, że według mnie design tych okładek jest po prostu brzydki. Ta żółć jest paskudna.

Online Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #927 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 09:38:48 »
No dokładnie. To są podstawowe zalety Kolekcji - niższa cena niż komiksy innych wydawnictw, z góry określona lista tytułów i pewna, szybka publikacja regularnie co dwa tygodnie. Bo bardzo fajnie, że Mucha wydaje Erę Apocalypse'a a Egmont WRESZCIE wyda Kompleks Mesjasza - znowu w grudniu popołudniu jak Rękawicę Nieskończoności. Ale to mało, mało. Gdyby wyszła w Polsce ewentualna Kolekcja X-Men mielibyśmy 26 tomów o mutantach rocznie i co 2 tygodnie. To jest fajne.

Teraz mam słabą sytuację z Conanem i jestem uzależniony od drobienia tej serii przez Egmont. :/

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #928 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 10:06:08 »
Gdyby wyszla, to by bylo, ale nie wyszla i juz nie wyjdzie, szczegopnie po tym jak udupiles kolekcje Spider-Mana, tak wiec TK musi ci byc wdzieczny, ze mu konkurencje wykosiles.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline amsterdream

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #929 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 12:43:45 »
Ja się cieszę, że kolekcja z Pająkiem ostatecznie nie wystartowała. Bo dzięki temu w tym roku pojawiły się Epiki, będzie omnibus Spectaculara od Muchy a dam sobie rękę uciąć, że jak kolekcja byłaby wydawana, to nie byłoby ani jednego ani drugiego. Dlatego mam nadzieję, że nie pojawi się żadna kolekcja Batmana czy DC bo Egmont będzie dużo bardziej zachowawczo podchodził do DC.