Autor Wątek: Wydawnictwa kontra kolekcje  (Przeczytany 160133 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #930 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 12:49:18 »
@Szekak
Kolekcję Spider-Mana wykosiło to, że ludzie nie kupowali testu, tylko tom z McFarlane'm, czaili się i czekali na kolejne Spider-Many od innego wydawcy. No i się kurde doczekali w ilości 4 tomów rocznie. Super.

Bazyliszek jest opłacany przez Hachette, więc jego posty nie hipokryzja tylko praca.

Chyba michał81 i to przez Egmont.
Jasne - chciałbym być pracownikiem Hachette ale nie ma tak lekko. Muszę chodzić do zwykłej roboty i samemu zarabiać na te stosy makulatury.

Spoiler: PokażUkryj


@amsterdream
Taaaa - bo przez te 2 lata bez nowych kolekcji podejście do DC, przy braku jakiejkolwiek konkurencji było super otwarte, szerokie i z rozmachem.

Kolekcje bronią się same listą tytułów (i ceną). Żadne moje najgorliwsze posty nic by nie dały, gdyby dobra treść komiksów od Hachette, Eaglemoss czy De Agostini nie przemawiała do kupujących ich czytelników.
« Ostatnia zmiana: Nd, 02 Maj 2021, 12:51:02 wysłana przez Bazyliszek »

Online Szekak

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #931 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 13:41:33 »
Co do Spiderka zgoda, ale kolekcji X-menow Egmont nie zrekompensuje.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline AntekSocjalny

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #932 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 13:43:23 »
Sam Egmont nie, ale na szczęście jest Mucha więc kolekcja X-Men nie jest potrzebna.

Offline SawiK

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #933 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 13:54:58 »
Kolekcja zbędna, Mucha robi świetna robotę, Egmont też się w to wgryza. Będzie lepiej wydane bez bohomazu na grzbiecie z widocznym tytułem i taniej! 💪🤓

Offline death_bird

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #934 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 14:00:33 »
Optymalnie byłoby wtedy gdyby kolekcje w żaden sposób nie wpływały na plany wydawnictw.
Wtedy otrzaskani komiksiarze dostawaliby to czego "potrzebują" a nowy narybek byłby zbierany właśnie w ramach kolekcji (bo to nie jest tak, że one są niepotrzebne - one nie są potrzebne nam).
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline SawiK

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #935 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 14:06:24 »
Cytuj
@Szekak
Kolekcję Spider-Mana wykosiło to, że ludzie nie kupowali testu, tylko tom z McFarlane'm, czaili się i czekali na kolejne Spider-Many od innego wydawcy. No i się kurde doczekali w ilości 4 tomów rocznie. Super.
Cytuj
Co do Spiderka zgoda,
@Szekak
Dales się zmanipulować, tu mogę się powtorzyc:
Lepsza jakość, czytelny grzbiet z tytułem masz u Egmont/Mucha.
Jeden tom Epic to 3 tomy kolekcji: Taniej wychodzi więc od Egmontu!!!
4Epiki to jak 12 Kolekcyjnych, a będzie więcej Spiderków, Mucha też wyda  i Marvel Deluxy!!!

Moim zdaniem i pewnie wielu innych mysli podobnie: Bzyl sprawia skutecznie zresztą że na widok kolejnej kolekcji człowiek ma obrzydzenie! Gość skutecznie osiągnął cel odwrotny do zamierzonego 😂





Online MarcusSz

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #936 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 15:11:40 »
Jasne - chciałbym być pracownikiem Hachette ale nie ma tak lekko. Muszę chodzić do zwykłej roboty i samemu zarabiać na te stosy makulatury.

W ogóle dziwie się że z taką wiedzą rynku komiksowego i tego co kiedy powinno być wydane (i w jaki sposób), jeszcze nie masz własnego wydawnictwa, albo posady prezesa lub nadprezesa w którymś istniejącym. Taki talent się nam marnuję!

Offline Moreroms

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #937 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 15:19:19 »
Już kiedyś był jeden prezes wydawnictwa komiksowego z forum. Wszyscy chyba wiedzą jak to się skończyło.

Online Szekak

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #938 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 15:54:02 »
@Szekak
Kolekcję Spider-Mana wykosiło to, że ludzie nie kupowali testu, tylko tom z McFarlane'm, czaili się i czekali na kolejne Spider-Many od innego wydawcy. No i się kurde doczekali w ilości 4 tomów rocznie. Super.
Ty wykosiles kolekcje spider-mana wielokrotnie zafalszowujac wyniki testu i wprowadzajac h w blad, co doprowadzilo do bezsensownej interpretacji testow h, co zakonczylo sie fiaskiem kolekcji spidera, jako ze wyniki testu nie byly wyatarczajaco sfalszowane, co sam wielokrotnie przyznawales. Stales sie ojcem upadku kolekcji na naszym rynku i skazales biednych fanow superhero na dyktat egmontu.
« Ostatnia zmiana: Nd, 02 Maj 2021, 16:12:42 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #939 dnia: Pt, 27 Sierpień 2021, 00:34:52 »
Antologii [Wolverine'a], która po raz drugi znalazła się w top 5 najlepiej sprzedających się tytułów w sklepie gildii. Tylko kilku tytułom udało się być tak wysoko przez cały miesiąc. Jeśli wydawcy by słuchali twoich rad to rynek superbohaterski dawno by się zwinął. Zdecydowanie Mucha wie co robi.

Egmont się słucha, bo ciągle krąży wokół Kolekcji (Sinestro Corps War, Punisher). Tylko trochę mnie źle zrozumieli, bo mi chodziło o uzupełnianie List edycji zagranicznych a nie dublowanie tytułów z niej. 8) Przecież wystarczyłoby wydać "Najjaśniejszy Dzień" i wszyscy byliby zadowoleni. Ale nie - szykuje się zapowiedź tego samego co w BiZDC.

Eisnera to teraz chyba każdy dostaje. Przecież nawet Tom King dostał, więc o czym my tu mówimy? :) Ja bardzo szanuję Muchę za wszystko co wydaje i robi dla komiksu w Polsce. Ale dla mnie jedno się nie zmieniło - jest dużo zapóźnień w regularnych seriach i ja chciałbym to uzupełniać najpierw. Idą fajnie z tą Jesicą Jones, idą z Erą Apocalypse'a, mieli X-Force, Iron Fista, Astonisinga przerwali, ale zawsze wydali 2 tomy. O takie rzeczy mi chodzi.

Offline Crono

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #940 dnia: Pt, 27 Sierpień 2021, 07:35:36 »
Astonisinga przerwali, ale zawsze wydali 2 tomy. O takie rzeczy mi chodzi.
3 tomy. A każdy tom to 2 oryginalne TPB. Czyli wydali 6 oryginalnych tomów.

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #941 dnia: Pt, 27 Sierpień 2021, 08:40:39 »
Pierwszy tom był w WKKM, więc się nie liczy. :) :D A nie dostaliśmy czwartego, bo nie kupujecie.

Offline Crono

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #942 dnia: Pt, 27 Sierpień 2021, 09:08:00 »
A ty kupujesz? Ja mam zdecydowaną większość komiksów z mutantami wydanych po polsku (do tej liczby nie wliczam Deadpoola, bo tego pajaca nie uznaję za mutanta).
A pierwsze cztery tomy wydała Mucha w HC przed WKKM. To Hachette zdublowało dwa tomy Astonishing od Muchy a nie na odwrót.
« Ostatnia zmiana: Pt, 27 Sierpień 2021, 09:15:04 wysłana przez Crono »

Offline Castiglione

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #943 dnia: Pt, 27 Sierpień 2021, 17:12:18 »
Egmont się słucha, bo ciągle krąży wokół Kolekcji (Sinestro Corps War, Punisher).
Co ma Punisher Egmontu do kolekcji?

Offline xanar

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #944 dnia: Pt, 27 Sierpień 2021, 17:54:04 »
Do kolekcji DC nic nie ma, no ale trzeba coś w tych postach napisać.
Twój komiks jest lepszy niż mój