Autor Wątek: Wydawnictwa kontra kolekcje  (Przeczytany 161720 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #900 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 22:10:14 »
@UP
Jak nie, jak tak?
Wojna Domowa, Zimowy Żołnierz, Naznaczony Śmiercią, Potwór z Bagien 1, Wszystkie DC Deluxe rok przed startem WKKDC, Szninkiel, Lucky Luke Dyliżans, Mama Dalton, War & Love, Orginal Sin, Śmierć Wolverine, Superior Spider-Man 1 i 2.

Offline Castiglione

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #901 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 22:24:09 »
@UP
Jak nie, jak tak?
Wojna Domowa, Zimowy Żołnierz, Naznaczony Śmiercią, Potwór z Bagien 1, Wszystkie DC Deluxe rok przed startem WKKDC, Szninkiel, Lucky Luke Dyliżans, Mama Dalton, War & Love, Orginal Sin, Śmierć Wolverine, Superior Spider-Man 1 i 2.
To teraz podziel to przez ilość premierowego materiału, jaki wydali i zobaczymy jaki wyjdzie procent (podpowiem niedawno mieli album 2000).

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #902 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 22:39:11 »
Najpierw, to niech sprawdzi jakie bzdury wypisuje, przecież połowa tego co wymienił, Egmont wydawał jako pierwszy u nas. Dla niego "dubel", to nawet tytuł który Egmont wydał jako pierwszy, ale był na liście jakiejś kolekcji w Mozambiku, czy gdziekolwiek w świecie.

Offline Teli

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #903 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 22:47:44 »
Polityka komiksowa Egmontu wg. Bazyla powinna wyglądać tak:
- Serię A wydamy od tomu II bo Hachette wydało w I tom w WKKM
- Serię B wydamy tylko tom II i V bo Eaglemoss wydał w WKDC
- Tom VI serii C wycofujemy ze sklepów i dajemy na przemiał bo będzie się dublował z zapowiedzianym za cztery tygodnie kolejnym tomem SBM
- Nie miejcie Państwo do nas pretensji że nie możecie dostać tomu III do serii D wydanej w zeszłym roku był on wydany siedem lat temu WKKM i przez dwa tygodnie można było się w niego zaopatrzyć w każdym kiosku a skoro nie byliście wystarczająco sprytni kupcie od Bazyla na alledrogo.

etc. itp.

Niestety Ramirez mnie uprzedził w tym co chciałem napisać ale skoro i tak znów jesteśmy w temacie dubli to co mi tam.

Ja jebie....

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #904 dnia: Śr, 27 Styczeń 2021, 22:56:50 »
No, "duble" typu Hachette wydaje jeden tom z serii, Egmont/Mucha wydają kompletną serie, są najlepsze. Czy jest na forum psychiatra?

Offline xanar

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #905 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 00:29:28 »
Najpierw, to niech sprawdzi jakie bzdury wypisuje, przecież połowa tego co wymienił, Egmont wydawał jako pierwszy u nas. Dla niego "dubel", to nawet tytuł który Egmont wydał jako pierwszy, ale był na liście jakiejś kolekcji w Mozambiku, czy gdziekolwiek w świecie.
No, nie bo Haczet wydał to winnym kraju jako pierwszy  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #906 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 01:41:25 »
No dokładnie @Teli. Egmont widzi że w WKKM UK ma się ukazać Rękawica Nieskończoności - od razu biegnie by sobie też to zaklepać, by zdążyć przed polskim oddziałem. Ukazuje się polski test Kolekcji Spider-Mana? Więc na wyścigi wydajemy te same "Zmysły" w swojej antologii. ITD. ITP.

Online michał81

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #907 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 05:32:33 »
Ukazuje się polski test Kolekcji Spider-Mana? Więc na wyścigi wydajemy te same "Zmysły" w swojej antologii. ITD. ITP.
Porównaj daty zapowiedzi tego konkretnego albumu (przypomnę był zapowiedziany na mfkig) z datą wydania testu kolekcji. I dodaj od 6 miesięcy do roku czasu od ogłoszenia tej ich zapowiedzi tego komiksu, bo tak Egmont planuje rok wydawniczy, ze sporym wyprzedzeniem. Wychodzi, że nie było jeszcze nawet żadnego info o kolekcji. I czemu rozmawiamy o kolekcji, której czytelnicy nie chcieli?

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #908 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 07:22:46 »
Przed premierą WKKDC PL było już wiadomo, że Egmont zna plany wydawnicze konkurencji i "partnerów" z wyprzedzeniem. Dotyczy to również Hachette. Wiedzieli z góry, że ma być test Kolekcji Spider-Mana, więc na szybko zrobili swoje wydanie, by odbierać klientów Hachette. A potem przez 2 lata olali temat, bo ich cel został zrealizowany.

Offline chch

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #909 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 07:37:07 »
@UP
Jak nie, jak tak?
Wojna Domowa, Zimowy Żołnierz, Naznaczony Śmiercią, Potwór z Bagien 1, Wszystkie DC Deluxe rok przed startem WKKDC, Szninkiel, Lucky Luke Dyliżans, Mama Dalton, War & Love, Orginal Sin, Śmierć Wolverine, Superior Spider-Man 1 i 2.
Potwora z Bagien 1 Egmont wydał w 2007 roku (https://alejakomiksu.com/komiks/5738/Saga-o-Potworze-z-Bagien-1/), Szninkla Egmont wydawał wielokrotnie, zanim zrobiło to Aszet (np. 2001-2002, 2010, 2013), LL: Dyliżans był wydany w 1992 r., Mama Dalton w 2000 r., "Wszystkie DC Deluxe rok przed startem WKKDC" - skoro Egmont wydał coś na rok przed startem WKKDC to Eaglemoss zdublował po Egmoncie, a nie na odwrót (tak samo jak w wymienionych przeze mnie przypadkach)... A Wojnę Domową Mucha wydała na rok przed kolekcją (znowu Aszet dublowało po kimś).

Ogólnie - gratuluję, ponownie strollowałeś mnie i paru innych użytkowników.

PS. Bazyliszku, Twoje posty naruszają § 1 pkt 1 Regulaminu forum, konkretnie tę część "Zabrania się uporczywego trollowania, tj. zamieszczania natarczywych, napastliwych, wyraźnie kontrowersyjnych lub nieprawdziwych treści na dany temat."
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Styczeń 2021, 07:48:44 wysłana przez chch »

Online michał81

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #910 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 07:58:42 »
Przed premierą WKKDC PL było już wiadomo, że Egmont zna plany wydawnicze konkurencji i "partnerów" z wyprzedzeniem.
To nie jest temat Eaglemoss.

Dotyczy to również Hachette. Wiedzieli z góry, że ma być test Kolekcji Spider-Mana, więc na szybko zrobili swoje wydanie, by odbierać klientów Hachette. A potem przez 2 lata olali temat, bo ich cel został zrealizowany.
To są tylko twoje domysły. W tamtym okresie nawet nie wiedziałeś sam o takiej kolekcji. I nie przesadzajmy, że ten jeden komiks był wstanie storpedować całą kolekcję liczącą 60 tomów.

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #911 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 08:22:45 »
@chch
To samo napisz @michałowi81 wg którego lepiej jest jak mamy na polskim rynku tylko samą "Najczarniejszą Noc", natomiast wydanie do tego jeszcze "Wojny Korpusu Sinestro" uważa za bezsensowne. A ja nie piszę "bzdur" tylko swoje poglądy. Są dokładnie tyle samo warte, co posty każdego innego użytkownika.

I nie pisz, że nic nie wiedziałem, bo to nieprawda @michał81. Pisałem już wcześniej o hiszpańskiej edycji Kolekcji Spider-Mana, jak zastanawiałem się co po Conanie Hachette mogłoby jeszcze u nas wydać.

I znowu czepiacie się tylko mnie. Ale jak tysięczny raz chwalicie jaki to Egmont jest fajny, to to nie jest powtarzanie się po sobie.

Online michał81

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #912 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 08:29:04 »
To samo napisz @michałowi81 wg którego lepiej jest jak mamy na polskim rynku tylko samą "Najczarniejszą Noc", natomiast wydanie do tego jeszcze "Wojny Korpusu Sinestro" uważa za bezsensowne.
Czy to nie ty wiele razy twierdziłeś, że wystarczy wydania jednego trajda w kolekcji z urwaną historią niż kompletnego runu? I nie napisałem nigdzie, że wydanie "Wojny Korpusu Sinestro" jest bezsensowne (czytaj ze zrozumieniem posty). Naprawdę zacznę trollować i wrzucać sceeny z twoimi wypowiedziami, na każdą twoją bzdurę, którą teraz wypisujesz. Będzie twoje słowo przeciwko twojemu twierdzącemu co innego.
I nie pisz, że nic nie wiedziałem, bo to nieprawda @michał81. Pisałem już wcześniej o hiszpańskiej edycji Kolekcji Spider-Mana, jak zastanawiałem się co po Conanie Hachette mogłoby jeszcze u nas wydać.
Konkretne daty poproszę z linkami. Ogólnikowo to jak też mogę napisać.


I znowu czepiacie się tylko mnie. Ale jak tysięczny raz chwalicie jaki to Egmont jest fajny, to to nie jest powtarzanie się po sobie.
Jakbyś pisał normalne posty, a nie bzdury to może ludzie by się ciebie nie czepiali
« Ostatnia zmiana: Cz, 28 Styczeń 2021, 10:02:36 wysłana przez michał81 »

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #913 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 08:51:37 »
@michał81
Zawsze pisałem, że Hachette Polska powinno wydać jak najwięcej Kolekcji komiksowych, które ma w swojej ofercie ich europejska centrala. Nawet jak nie wyszło z LL czy Asterixem, to dalej chciałem ich kolejnych propozycji. Tak było gdy były brytyjskie testy Avengers, X-Men, tak samo przy Spider-Manie.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #914 dnia: Cz, 28 Styczeń 2021, 08:52:54 »
Co to jest europejska centrala? Nawet w Hiszpanii nie wychodzi wszystko to, co w takim UK.