Autor Wątek: Wydawnictwa kontra kolekcje  (Przeczytany 160196 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #870 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 05:52:42 »
Przestałem to w ogóle śledzić, ale chyba coś im nie wypaliło, bo z tego co pamiętam, w planach było wznowienie całości w miarę szybko, a ukazało się mało co (chyba tylko Incal)...
Jak mało co, jak wydali w zbiorczych Incala, Po Incalu, Przed Incalem, 8 tomów Kasty Metabaronów, 8 tomów Technokapłanów, 4 tomy Metabarona, teraz wychodzi Simak...

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #871 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 09:04:28 »
Ta dwuletnia przerwa pokazuje tylko, że Egmont czekał na start kolekcji i dlatego nie wydał nic więcej z klasycznego pająka. Bazyl trochę źle liczy, bo Egmont jak każdy inny wydawca, nie załatwia czegoś z dnia na dzień, zatem minimum trzeba przynajmniej liczyć rok przed zapowiedzią jak padała na emfece, a w tamtym okresie o kolekcji nikt nawet się na forum nie zająknął. Egmont planuje z dużym wyprzedzeniem rok wydawniczy. Bazylu pogadaj nieraz z wydawcami zamiast snuć nie poparte niczym brednie. Wydawanie to jest trochę bardziej złożony proces niż ci się wydaje.

Pół roku trwa cykl wydawniczy, ale decyzja czy wydać, lub nie, to kwestia dni, góra tygodni. Bardzo jasno pokazała to sytuacja WKKM w kwietniu 2018 roku. Na początku miesiąca zaktualizowano brytyjską listę tytułów, ujawniając, że m.in będzie wydana cała stara Saga Nieskończoności w Kolekcji. Co w konsekwencji przełożyłoby się na jej premierę i w polskiej edycji. Co zrobił Egmont? 2 tygodnie później też zapowiedział, że on wydadzą swoje wydanie na grudzień 2018. Wcale nie mieli tego tytułu w planach - ich działanie było czysto reaktywne i podyktowane tylko chęcią załatwienia i przyblokowania konkurencji na polskim rynku. Bo coraz bardziej im ona doskwierała.

Tak samo było ze Spider-Manem McFarlane'a. Podstawowy i główny cel to przyblokować Kolekcję. A potem gdy już było wiadomo, że nie wyjdzie, to można czekać rok z dodrukiem i jeszcze pół roku z wydaniem kolejnych, podobnych tomów.

Offline michał81

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #872 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 09:08:29 »
Ale co ma Spider-Manem McFarlane'a z WKKM?

Aż się zapytam. Czy kolekcja  Spider-Mana widniej na brytyjskiej liście tytułów, którą zawsze się podpierasz?

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #873 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 09:18:35 »
Bo napisałeś, że Egmont nie załatwia czegoś z dnia na dzień. Sytuacja z Rękawicą Nieskończoności pokazała, że załatwia.

Nie bo Pająk wyszedł w Hiszpanii i został już zakończony. Trwa jeszcze czeska edycja. Niestety jest podpięta pod inny oddział Hachette. Polskiemu oddziałowi test się nie sprzedał. Moim zdaniem teraz wyszło że tym razem wydanie egmontowego McFarlane'a podcięło im nogi. No i ja za mało tego kupiłem i tylko w Gdańsku a nie w Lublinie i Zamościu jak to robiłem z Transformers i Conanem.
« Ostatnia zmiana: Cz, 10 Grudzień 2020, 09:20:36 wysłana przez Bazyliszek »

Offline stachel

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #874 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 09:23:55 »
Bazyl, a myślałeś o tym że pająk nie ruszył, bo właśnie podbijałeś sztucznie statystyki sprzedaży poprzednich testów, przez co wydawnictwo uznało, że ta kolekcja nie ma sensu?

Offline michał81

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #875 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 09:25:56 »
Polskiemu oddziałowi test się nie sprzedał. Moim zdaniem teraz wyszło że tym razem wydanie egmontowego McFarlane'a podcięło im nogi. .
Jeden komiks miał spowodować zawalenie całej kolekcji, gdzie jest w niej 60 innych tytułów? Teraz to już popłynąłeś w wyobraźni. Może przyczyny jednak trzeba szukać gdzieś indziej a nie w jednym komiksie który został wydany przez innego wydawce.

Offline xanar

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #876 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 09:27:34 »
No w Anglii nie ma ale jest w Hiszpanii ;D
Na Ziemi nie ma ale jest w galaktyce Pegaza na Atlantydzie ;D
« Ostatnia zmiana: Cz, 10 Grudzień 2020, 09:29:24 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #877 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 09:30:52 »
Kurde, kiedy biorę udział w tych "rozmowach" z Bazylem, czuję, że są one tak głupie, że aż fajne. Ale kiedy przyglądam się im z boku, to niestety, ale nie - one są tak głupie, że aż po**bane :(

Co za pech, że siedzimy akurat na jedynym forum, na którym go nie zbanowali.

Offline michał81

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #878 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 09:32:32 »
Bo napisałeś, że Egmont nie załatwia czegoś z dnia na dzień. Sytuacja z Rękawicą Nieskończoności pokazała, że załatwia.
A nie przyszło ci do głowy, że ta decyzja (niech już będzie, że podjęta i załatwiona z dnia na dzień) wszyła stąd, że polskie Hachette nie miało zamiaru publikować tej pozycji u nas? Czy istniej ona na czeskiej liście? Bo z tego co pamiętam to właśnie szliśmy nią i były różnice względem UK.

W tym wypadku może się okazać, że powinieneś Egmontowi stawiać pomniki bo nigdy byś nie mógł przeczytać tej historii w ojczystym języku ;)

Offline adamarluk

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #879 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 11:01:05 »
No i ja za mało tego kupiłem i tylko w Gdańsku a nie w Lublinie i Zamościu jak to robiłem z Transformers i Conanem.
Do tej pory byłem pewien, że robisz z tego żart, ale powtarzasz to z uporem maniaka więc chyba raczej traktujesz to poważnie.
Czyli twierdzisz, że Ty JEDEN Bazyl wykreowałeś popyt na kolekcję. To ile dokładnie zakupiłeś tomów? 2-3 tysiące? Cóż za bzdura.

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #880 dnia: Cz, 10 Grudzień 2020, 12:08:57 »
No i ja za mało tego kupiłem i tylko w Gdańsku a nie w Lublinie i Zamościu jak to robiłem z Transformers i Conanem.
Bazyl się właśnie przyznaje do falszowania wynikow wczesniejszych testow Hachette, Hachette wprowadzone wczesniej w blad teraz oczekiwalo wiekszej sprzedazy znajac juz faktyczny stan sprzedazy jaki przekladal sie na wyniki sfalszowanych testow przez bazyla, ergo to przez bazyla mamy kolekcje transformers, a nie mamy spider-mana i kolejnych kolekcji. Dzieki bazyl!
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #881 dnia: Wt, 26 Styczeń 2021, 18:29:32 »
No i cóż my tam mamy...

https://www.salvat.com/colecciones/heroes-y-villanos/entregas.html

Są tie-iny do Infinity Crisis. Wie ktoś co to za historia z Omac'iem?
Jest "Co się stało z zamaskowanym krzyżowcem" - nie mam a bym wziął.
GL Szmaragdowy Zmierzch
Lex Luthor: Czarny Pierścień - to bym brał na pewno.
Starman
Deadthstroke
Birds of Pray
Liga Sprawiedliwości: Saga światła - Nie znam, a bym poznał
Question
Vigilante
Batgirl
Superman w Kosmosie
Sinestro Corps War - Oczywiście jak najbardziej

Ogólnie jest też sporo premier w tej Kolekcji. Plus komiksy z N52 i Rebirth których nie kupiłem w wydaniu Egmontu. Czyli jestem na tak - można wydawać polską wersję, mimo dużego udziału dubli.

Offline emedzi 12

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #882 dnia: Wt, 26 Styczeń 2021, 18:56:57 »
Czyli jestem na tak - można wydawać polską wersję, mimo dużego udziału dubli.
Ludzie z Hachette mogą zatem spać spokojnie, skoro Bazyliszek wydał zgodę.
« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Styczeń 2021, 19:19:10 wysłana przez emedzi 12 »

Offline GoNzO

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #883 dnia: Wt, 26 Styczeń 2021, 18:58:48 »
Kolejna kolekcja ni z gruchy, ni z pietruchy.

Offline xanar

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #884 dnia: Wt, 26 Styczeń 2021, 19:03:41 »
Bazyl pomyliłeś miasta, trzeba było się do Barcelony przeprowadzić.
Twój komiks jest lepszy niż mój