Autor Wątek: Wydawnictwa kontra kolekcje  (Przeczytany 161981 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline stachel

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #75 dnia: So, 13 Kwiecień 2019, 09:16:39 »


Ale wiesz że teraz doszło pełno czytelników którzy nie zdążyli na WKKM? Każda kolekcja czym dalej tym ma mniejszą sprzedaż. Tego Spidera będzie kupować dużo więcej ludzi na początku niż teraz WKKM.

Po tylu latach wydawania to na pewno. Sam nie zdążyłem (nie miałem wtedy możliwości wydawania kasy co miesiąc) i chętnie bym przygarnął kolekcję od zera (w jakiś paczkach 2-4 komiksów na miesiąc).

Offline Maragast

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #76 dnia: Pn, 22 Kwiecień 2019, 16:26:21 »
Zastanawialiście się nad czymś takim:
może Egmont wiedział o planach odnośnie kolekcji pajączka już rok temu i dlatego zdecydował się na wydawanie serii Ultimate.

Offline Marvelek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #77 dnia: Pn, 22 Kwiecień 2019, 16:38:58 »
Zastanawialiście się nad czymś takim:
może Egmont wiedział o planach odnośnie kolekcji pajączka już rok temu i dlatego zdecydował się na wydawanie serii Ultimate.

Możliwe, choć wydaję mi się, że z punktu widzenia marketingu, lepiej wejść w serie Ultimate, która jest bardziej zbliżona do tego co młody widz ogląda na kinowym ekranie, niż w klasycznego Spider-Mana. Mam tylko nadzieję, że Egmont doprowadzi UMSM do końca a w kolekcji dostaniemy dużo dobrych tytułów.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #78 dnia: Pn, 22 Kwiecień 2019, 19:06:26 »
Ale żeby Egmont wszedł w Ultimate Spider-man ze względu na kolekcję, to musiał wiedzieć o niej jakieś półtora roku temu. To już raczej teoria spiskowa.


A skoro wszystkie ruchy Egmontu przypisywane są wcześniejszym działaniom kolekcji, w takim razie, dlaczego wydał Punisher MAX, Anihilację, Wolverine'a Aarona?
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Kwiecień 2019, 19:09:47 wysłana przez ramirez82 »

Offline Marvelek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #79 dnia: Pn, 22 Kwiecień 2019, 19:51:34 »
Ale żeby Egmont wszedł w Ultimate Spider-man ze względu na kolekcję, to musiał wiedzieć o niej jakieś półtora roku temu. To już raczej teoria spiskowa.


A skoro wszystkie ruchy Egmontu przypisywane są wcześniejszym działaniom kolekcji

Ale przecież JanT wcale tego nie napisał, tylko stwierdził, że Egmont i jak mniemam inni wydawcy komiksowi wiedzą wcześniej o pojawieniu się kolekcji, ponieważ Hachette poszukuje kogoś do merytorycznego opracowania.
Nie wiem, czy tak jest, ale jeśli tak, to nie dzieje się to z dnia na dzień, więc możliwe, że wydawcy wiedzą o wiele wcześniej o kolekcjach, które pojawią się na polskim rynku. Czy wpływa to jakoś na ich decyzje wydawnicze? Myślę, że tak aczkolwiek nie absolutyzowałbym tego jakoś nadmiernie. Samo wejście w Ultimate raczej było spowodowane filmem, który podobał się zwłaszcza nastoletniej widowni, więc aż się prosiło aby wypuścić serię z Pająkiem skierowaną do takiego odbiorcy. Natomiast owa spiskowa teoria z pewnością tłumaczyłaby, dlaczego Egmont nie wszedł poza Marvel Now w żadną serię ze Spider-Manem, choć to najbardziej popularna postać Marvela.

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #80 dnia: Pn, 22 Kwiecień 2019, 19:56:56 »
Ale żeby Egmont wszedł w Ultimate Spider-man ze względu na kolekcję, to musiał wiedzieć o niej jakieś półtora roku temu. To już raczej teoria spiskowa.


A skoro wszystkie ruchy Egmontu przypisywane są wcześniejszym działaniom kolekcji, w takim razie, dlaczego wydał Punisher MAX, Anihilację, Wolverine'a Aarona?

Moim zdaniem dlatego bo Imperatyw Thanosa się dobrze sprzedał. No i bo tego kosmosu właśnie nie było w WKKM, a był to Marvel o który ludzie prosili. I tak jak w 2015, kiedy nie było jeszcze wiadome przedłużenie Kolekcji o Marvel Now, Egmont zdecydował się na twórcze rozwijanie wątków. I bardzo dobrze i ja im za to dziękuję. Szkoda, że im się potem polityka wydawnicza trochę zmieniła.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #81 dnia: Pn, 22 Kwiecień 2019, 20:18:26 »
Ale przecież JanT wcale tego nie napisał...

A ja tak twierdziłem?

Rozmowa zaczęła się od tego...

Zastanawialiście się nad czymś takim:
może Egmont wiedział o planach odnośnie kolekcji pajączka już rok temu i dlatego zdecydował się na wydawanie serii Ultimate.


Moim zdaniem dlatego bo Imperatyw Thanosa się dobrze sprzedał.

Czyli Hachette musi dzielić się z Egmontem swoimi danymi sprzedaży...

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #82 dnia: Pn, 22 Kwiecień 2019, 20:22:02 »
Nie musi się dzielić. Przecież pewne rzeczy widać na Allegro, a ktoś tam prawdopodobnie obserwuje też rynek wtórny. Możliwe, że to dlatego w końcu wydają własną edycję Staruszka Logana.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #83 dnia: Pn, 22 Kwiecień 2019, 20:26:55 »
Bazyl, ty na serio myślisz, że Egmont podejmuje decyzje odnośnie tego co wydać, patrząc na allegro? Nie załamuj mnie...

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #84 dnia: Pn, 22 Kwiecień 2019, 21:09:04 »
No moim zdaniem nie do końca, bo inaczej już lata temu wydaliby wznowienie Kingdome Come. :) Nie mówię że patrzą tylko na Allegro, ale przecież ogólnie wiadomo co się dzieje na rynku, co ludzie chcą kupić i poczytać.

Online misiokles

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #85 dnia: Pn, 22 Kwiecień 2019, 21:12:07 »
I dlatego wydają Deadpoola!

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #86 dnia: Pn, 22 Kwiecień 2019, 21:20:55 »
No moim zdaniem nie do końca, bo inaczej już lata temu wydaliby wznowienie Kingdome Come. :) Nie mówię że patrzą tylko na Allegro, ale przecież ogólnie wiadomo co się dzieje na rynku, co ludzie chcą kupić i poczytać.
patrzą na twoją sprzedaż testów kolekcji i wiedzą co następne wydać. Tak było z Lucky Lukiem i tak pewnie będzie z Transformerami.


Offline stachel

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #88 dnia: Pn, 22 Kwiecień 2019, 22:05:49 »
I dlatego wydają Deadpoola!
Mi osobiście Deadpoola nigdy mało. Spokojnie mogłoby wychodzić więcej klasycznego Deadpoola (w tym Cable vs Deadpool, Vol 2) i brałbym wszystko. Kolekcja pajączka jest spoko i pewnie zamówię, ale akurat na Deadpoola czekam bardziej.

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #89 dnia: Pn, 22 Kwiecień 2019, 22:17:22 »
Czyli jak?
czyli ich wydadzą bo zobaczyli na allegro jakie świetnie się sprzedają.
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Kwiecień 2019, 22:23:10 wysłana przez Cringer »