Autor Wątek: Wydawnictwa kontra kolekcje  (Przeczytany 161708 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online xanar

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #705 dnia: Śr, 03 Czerwiec 2020, 08:11:10 »
Ale jak to, ten TK, który wszytko blokuje, dostaje gorsze materiały niż kolekcje.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #706 dnia: Śr, 03 Czerwiec 2020, 10:07:21 »
Nie chodzi tylko o Tormenta. Była wrzucona Egmontowa strona z historii z Goblinem - jego facjata na 2 strony. Ja wrzuciłem to samo i hachettowe miało bardziej wyrazistą, nasyconą i pełniejszą paletę barw.

Online michał81

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #707 dnia: Śr, 03 Czerwiec 2020, 11:09:27 »
Tak jak w przypadku Torment to raster bije po oczach aż boli. Ale już w przypadku Masques można się już spierać, czy wydanie z "wyrazistą, nasyconą i pełniejszą paletę barw" jest właściwe, czy nie powinno być raczej ciemniejsze jak to było w oryginalnych wydaniach zeszytowych (np. w wydanych Semicach). Kiedyś inaczej dobierano kolory ze względu na papier na którym drukowano. Obecnie paleta barw wychodzi bardziej jaskrawo przy tych starych ustawieniach, czego przykładem jest np Weapon X. I w przypadku Spider-man jest podobnie. Ale takiemu znawcy tematu chyba nie trzeba tłumaczyć takich rzeczy?

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #708 dnia: Śr, 03 Czerwiec 2020, 11:18:20 »
Ale takiemu znawcy tematu chyba nie trzeba tłumaczyć takich rzeczy?

Do kogo te słowa kierowałeś?

Online michał81

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #709 dnia: Śr, 03 Czerwiec 2020, 11:19:57 »
Do kogo te słowa kierowałeś?
Do znawcy tematu.   :)

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #710 dnia: Śr, 03 Czerwiec 2020, 11:25:33 »
Weapon X, to Weapon X, gdzie autor specjalnie przejaskrawił kolory do 1 wydania na zwykłym papierze, by było to wyraźne, a potem Marvelowi nie chce się tego skorygować do wydań na kredowym papierze. Natomiast w "Maskach" ("Tormenta" nie mam do porównania), wyraźnie to jest kwestia kolorystyki nakładanej do druku polskiej wersji. Hachette zrobiło lepszą robotę niż Egmont.

« Ostatnia zmiana: Śr, 03 Czerwiec 2020, 11:32:06 wysłana przez Bazyliszek »

Online michał81

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #711 dnia: Śr, 03 Czerwiec 2020, 11:30:22 »
a tak wygląda to z wydań oryginalnych wydań zeszytowych



jak widać to jest taka sama sytuacja jak Weapon X

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #712 dnia: Śr, 03 Czerwiec 2020, 12:13:28 »
"Zmysły" Hachette dla mnie nie są tak przejaskrawione jak "Weapon X" w WKKM. Dobrze się to czytało i oglądało.

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #713 dnia: Wt, 30 Czerwiec 2020, 21:18:31 »
Fajnie, że Mucha w New X-Men i Astonishing zrobiła wklejki za okładką z jakąś grafiką. Jak w Hachette. Szkoda, że X-Force jest czarna wklejka.

Online michał81

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #714 dnia: Śr, 01 Lipiec 2020, 05:31:31 »
Szkoda to było jak Hachette wypuścił do sprzedaży źle złożony drugi tom New X-men w kolekcji i potem za wymianę nie oddawało kosztów wysyłki jak złożyło się reklamację.

Naprawdę @Bazyliszek będziesz teraz dowalał się za wklejkę jak wcześniej za rysunki?

Offline maxim1987

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #715 dnia: Śr, 01 Lipiec 2020, 06:36:32 »
Cytuj
Szkoda to było jak Hachette wypuścił do sprzedaży źle złożony drugi tom New X-men w kolekcji i potem za wymianę nie oddawało kosztów wysyłki jak złożyło się reklamację.
Mi nie kazali odsyłać. Po prostu przysłali jeszcze raz. :)

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #716 dnia: Śr, 01 Lipiec 2020, 07:16:12 »
Nie dowalam. Piszę tylko, że w New i Astonishing X-Men są fajne wklejki z grafiką. To jest lepsze niż same czarne kartki jak w X-Force lub u Egmontu. Ty się jak zwykle mnie czepiasz.

Online michał81

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #717 dnia: Śr, 01 Lipiec 2020, 07:34:08 »
Czyli uważasz że wklejka jest ważna rzeczą w komiksie że aż tak ja trzeba wyróżniać ? To jakiś są wkleiki w innych kolekcjach ? Bo jakoś nie kojarzę żeby się tak wyróżniały.

Online xanar

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #718 dnia: Śr, 01 Lipiec 2020, 08:28:11 »
Widzę, że klasyka gatunku, Hachette dobre bo ma fajną wklejkę a Egmont zły bo ma czarną (znaczy niefajną)  ;D ;D ;D ;D
Nie ciesz się tak 7azyl bo ci i tą wklejkę też zablokują  :) i będą wszędzie niefajne  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Castiglione

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #719 dnia: Śr, 01 Lipiec 2020, 09:01:49 »
Czyli uważasz że wklejka jest ważna rzeczą w komiksie że aż tak ja trzeba wyróżniać ? To jakiś są wkleiki w innych kolekcjach ? Bo jakoś nie kojarzę żeby się tak wyróżniały.
Ale o co chodzi? Ktoś napisał "fajnie, że zrobili wyklejki", a ty uskuteczniasz jakieś oburzenie...
« Ostatnia zmiana: Śr, 01 Lipiec 2020, 09:04:07 wysłana przez Eguaroc »