Autor Wątek: Wydawnictwa kontra kolekcje  (Przeczytany 160151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online misiokles

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #60 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 21:08:06 »
Ale też Mega Marvele kosztowały na tamte czasy chyba sporo więcej w przeliczeniu na nasze obecne 40 zł...

Online SawiK

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #61 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 21:12:39 »
Moim zdaniem dobra robotę zrobiły kolekcje. H/E/De. Ugryzły zwłaszcza H kawałek z tortu i nie ma czego się wstydzić 170 nr to spory wyczyn. Bazyl pisze o zamknięciu z ,,pierwszej'' ręki spoko. Kończy się licencja na 170, H w miejsce walnie kolejna kolekcje. Swoje miejsce i nabywców maja. Z pewnością nie dostali byśmy większości tych tytułów poza kolekcją. Jednak opowiadam się za wydawcami! Kolekcje tną i urywają wątki i maja to w standardzie. Na szczęście mamy wydawców: MC wydała komplety AX-M Whedona czy JJ, Egmont pełnego ST Moora. Tgorgal idziemy do przodu i wszystko pasuje.Mamy masę nowych serii które możemy czytać niemal na bieżąco. Inni wydawcy wydają piękne albumy starsze i nowsze: Slain, Dredd, Alieny itd. No i to Egmont dostaje zasłużoną nagrodę za wkład w rozwój komiksowia. Także kolekcje sa spoko ale to wydawcy robią lwia robotę bo i nie samym trykotem człowiek żyje.

Online SawiK

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #62 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 21:18:37 »
Cytuj
Ale też Mega Marvele kosztowały na tamte czasy chyba sporo więcej w przeliczeniu na nasze obecne 40 zł...
Czytajac strony klubowe, czytelnicy czesto pisali o cenach Semiców i ilości serii. Ludzi nie było stac na wszystko. Tak jak dziś nie ugryziesz wszystkiego, juz same prenumeraty kolekcji to wyzwanie dla portfela +260tytułów od samego Egmontu. Dlatego wtedy(jak dzis)wybierali np regularne 2serie i MM z WS. Sam prenumeruje tylko jedna kolekcje i przebieram w ofercie wszystkich wydawców. Nie wszystko mogło się utrzymać Semicowego dlatego po kolei upadały kolejne tytuły od świetnego GL po kolejne tytuły w tym MM.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #63 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 21:49:33 »
Ale też Mega Marvele kosztowały na tamte czasy chyba sporo więcej w przeliczeniu na nasze obecne 40 zł...

Możliwe. Chciałem teraz sprawdzić, np. w oparciu o najniższą krajową dziś, a w 1995 roku - widzę, że w 95 było to 260 zł i złapałem się za głowę...  :o

Chyba ciężko to inaczej porównać, bo jak?

Czytajac strony klubowe, czytelnicy czesto pisali o cenach Semiców i ilości serii. Ludzi nie było stac na wszystko.

Ale trzeba brać pod uwagę, że tamci czytelnicy, to 10-15 latkowie z kieszonkowym od rodziców, a nie stare chłopy, pracujący i zarabiający...

Offline Cringer

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #64 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 21:51:29 »
Kolekcje tną i urywają wątki i maja to w standardzie.
No chyba że chodzi o kolekcje Conana, Transformers, Star Wars.
Sami zaś wydawcy potrafią też napsuć krwi, często niestety poprzez swoje zniknięcie z rynku i pozostawienie rozgrzebanych serii. Zresztą ile jest narzekania na Egmontowe wydanie MarvelNow i ichniejszych eventów?
Także kolekcje sa spoko ale to wydawcy robią lwia robotę bo i nie samym trykotem człowiek żyje.
Tu będę trochę uszczypliwy bo Hachette na 5 swoich kolekcji komiksowych tylko dwie ma z trykotami :) (+rzut testowy Spidera).


Online SawiK

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #65 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 22:17:07 »
Up
Ad 1 miałem na mysli własnie tylko trykoty.
ad2 Star Wars  Transformers to nie trykot ale daleko im do nie trykotowych serii innych wydawców i tu dalej bym polemizował, wyłączając co najwyżej Conana.

Cytuj
Ale trzeba brać pod uwagę, że tamci czytelnicy, to 10-15 latkowie z kieszonkowym od rodziców, a nie stare chłopy, pracujący i zarabiający...
Tak ,tyle ze właśnie nie wszystkich rodziców był stać by wydawać lwiej cześć wypłaty na kieszonkowe swoich dzieci. Sam po sobie pamiętam ze max 1komiks miesięcznie mogłem sobie kupić. Raz brałem Pajaka raz Gacka kiedy indziej WS i tak to leciało, ale miałem znajomego który kupował wtedy wszystkie Marvele prócz Punishera za to z eSem z dc.
« Ostatnia zmiana: Pt, 12 Kwiecień 2019, 22:20:49 wysłana przez SawiK »

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #66 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 22:27:34 »
Ale też Mega Marvele kosztowały na tamte czasy chyba sporo więcej w przeliczeniu na nasze obecne 40 zł...
W życiu by mi tyle nie dali na komiks :) Weapon X w 94 kosztowało 36.000 zł

Ceny w 94 z wiki:

jajko 2200
mleko 3,2% (l) 5500
szynka (kg) 128000
cukier (kg) 9500
mąka poznańska (kg) 6300
wódka Krakus (0,5 l) 71500
Gazeta Wyborcza 4000

Czyli 2 Mega Marvele albo połówka :)

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #67 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 23:00:02 »
Cena Megamarvela to było wtedy mniej, niż obecne 40 złotych. Ja kupowałem większość tytułów z tm-semic a moi rodzice to żadni milionerzy. Wszyscy moi znajomi kupowali sporo tytułów.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #68 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 23:12:52 »
To było jak teraz 10 zł albo trochę więcej.

Spider-Man w 94 kosztował 22.000 zł
« Ostatnia zmiana: Pt, 12 Kwiecień 2019, 23:15:32 wysłana przez JanT »

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #69 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 23:26:23 »
Co do reklam - potem była w tv jeszcze i WKKDC i SBM i Conan.

Gdyby było tak jak uważa majkelus, że to spadek sprzedaży zakończył WKKM a nie jednostronna decyzja Panini, to dlaczego rusza Kolekcja Pajączka? No weźcie mi to wytłumaczcie - WKKM pada, więc by się odbić od dna sprzedażowego wydamy tytuł bardzo do niego podobny. Przecież to nie ma żadnego sensu ani logiki. No i by też zakończyli SBM, a nie ciągnęli poza pierwszą sześćdziesiątkę. Dlatego w słowa pani redaktor ja wierzę, bo to co się dzieje teraz układa się sensownie. Zabrano im jedną linię wydawniczą, to uruchamiają drugą podobną, bo wiedzą, że ludzie ciągle to kupują. No i Egmont nie wydał by tego Pajączka teraz, gdyby nie wierzył w nosa Hachette.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #70 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 23:32:47 »
Mega Marvel w 1996 kosztował 4,95, gdy najniższa krajowa wynosiła 350 zł. Czyli MM kosztował jakieś 1,42% najniższej krajowej. Czasy Hachette, nawet dajmy sprzed dwóch lat - 2017 rok, WKKM 40 zł, przy najniższej krajowej 2000 zł, daje koszt jednego tomu=2% najniższej krajowej. Wychodzi mi, że Mega Marvel był tańszy, ale nie aż tak znacząco, a na pewno nie byłoby to jak teraz 10 zł.

Offline xanar

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #71 dnia: Pt, 12 Kwiecień 2019, 23:47:09 »
Co do reklam - potem była w tv jeszcze i WKKDC i SBM i Conan.

Gdyby było tak jak uważa majkelus, że to spadek sprzedaży zakończył WKKM a nie jednostronna decyzja Panini, to dlaczego rusza Kolekcja Pajączka? No weźcie mi to wytłumaczcie - WKKM pada, więc by się odbić od dna sprzedażowego wydamy tytuł bardzo do niego podobny. Przecież to nie ma żadnego sensu ani logiki. No i by też zakończyli SBM, a nie ciągnęli poza pierwszą sześćdziesiątkę. Dlatego w słowa pani redaktor ja wierzę, bo to co się dzieje teraz układa się sensownie. Zabrano im jedną linię wydawniczą, to uruchamiają drugą podobną, bo wiedzą, że ludzie ciągle to kupują. No i Egmont nie wydał by tego Pajączka teraz, gdyby nie wierzył w nosa Hachette.

A czemu taki problem jest z dostępnością WKKM, nigdzie nie ma ostatniego tomu ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Szekak

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #72 dnia: So, 13 Kwiecień 2019, 01:22:41 »
Bazyliszek, bo nowa kolekcja to nowy start, nowa baza klientow.Nikt nie zaczyna zbierac od 120numrru, a duzo ludzi przestaje po 120 kupowac, wiec to, ze czegos nie rozumiesz nie oznacza, ze jest to nielogiczne.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #73 dnia: So, 13 Kwiecień 2019, 06:19:20 »
A czemu taki problem jest z dostępnością WKKM, nigdzie nie ma ostatniego tomu ?

Jeden Empik trzy egzemplarze, drugi, trzeci, czwarty po dwa Galaktycznej Burzy. Mój Świat Prasy na osiedlu ma jeszcze jeden bo poprosiłem kioskarza by zamówił. To ile jeszcze ma być dostępnych tych tomów??

@Szekak
Jeśli coś się sprzedaje słabo (wg was), to producent nawet po zmianie opakowania nie zarobił by na podobnym produkcie. Klienci za szybko by się zorientowali i sprzedaż znowu szybko wróciła by do poprzedniego poziomu. Przecież to są podstawowe prawa ekonomii.

JanT

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #74 dnia: So, 13 Kwiecień 2019, 08:03:11 »
Ale wiesz że teraz doszło pełno czytelników którzy nie zdążyli na WKKM? Każda kolekcja czym dalej tym ma mniejszą sprzedaż. Tego Spidera będzie kupować dużo więcej ludzi na początku niż teraz WKKM.