Autor Wątek: Wydawnictwa kontra kolekcje  (Przeczytany 162076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marvelek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #540 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 13:06:19 »
Czas pokaże.
Niemniej jednak cały czas jestem przekonany, że brak kolekcji Spider-Mana jest decyzją tylko i wyłącznie Hachette a nie udziału wrogich sił.

Ale ja nigdzie nie napisałem, że kolekcja jest przez kogoś blokowana, natomiast myślę, że za wcześnie kolekcję Spider-Mana skreślamy. Moim zdaniem ruszy.

Offline misiokles

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #541 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 13:16:43 »
Źle się wyraziłem. Pisząc brak kolekcji miałem na myśli brak startu w spodziewanym terminie czyli pod koniec sierpnia. Też sądzę że kolekcja SM kiedyś ruszy, natomiast zęby mi trzeszczą czytając coraz bardziej fantastyczne teorie na temat tego 'opóźnienia' gdyż są pisane niestety bardzo serio!

Offline death_bird

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #542 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 20:27:39 »
Nie wiem gdzie toteż wrzucam tutaj, bo też ból du... szy każe mi się wyżalić.
Ostatnim tomem kolekcji, który kupiłem był Batman Dynastia Mrocznego Rycerza z 10.07. Później nic już mnie nie interesowało i tym samym przez ten czas nie zaglądałem do swojego ulubionego kiosku w którym kolekcje brałem regularnie od chyba piątego-szóstego tomu WKKM. No i wczoraj wybrałem się po czerwonego Profesora X, a tutaj kiosk zamknięty na cztery spusty.  :-[
Przy czym dałbym sobie uciąć paznokieć od małego palca, że jeszcze tydzień temu funkcjonował. I tak teraz drapię się w łepetynę i zastanawiam: wykończyła go ostatecznie śmierć WKKM i WKKDC?  :o
Bo też jest to zadziwiająca koincydencja czasowa, a faktem jest, że czarne kolekcje schodziły tam na pniu. Zawsze widziałem ich po 5-7 tomów zarówno WKKM, jak i WKKDC. Także generalnie szok, niedowierzanie i ból dolnej części pleców.  >:(

I teraz mam wyjątkowo durne pytanie: jak się zamawia w Ruchu z ich oferty z dostawą do jednego z ich kiosków to za taką przyjemność się płaci?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Darth_Simon

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #543 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 20:31:29 »

I teraz mam wyjątkowo durne pytanie: jak się zamawia w Ruchu z ich oferty z dostawą do jednego z ich kiosków to za taką przyjemność się płaci?

Kiedyś płaciło się 1 zł za dostawę do kiosku ruchu ze strony internetowej.

Nie wiem jak jest obecnie
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline amsterdream

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #544 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 20:39:17 »
Dystrybucja tych kolekcji to jest dramat. Chciałem dzisiaj kupić Profesora X i wszędzie wykupiony.

Offline Koora

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #545 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 20:42:45 »
Kiedyś płaciło się 1 zł za dostawę do kiosku ruchu ze strony internetowej.

Nie wiem jak jest obecnie
Tak, dalej kosztuje 1 zł, bo zamawiałem Pet Avengers. Zatem właściwie za darmo.

Offline Darth_Simon

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #546 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 20:55:13 »
Dystrybucja tych kolekcji to jest dramat. Chciałem dzisiaj kupić Profesora X i wszędzie wykupiony.

Ja zamówiłem do Empiku i jestem ciekawy czy przyjdzie czy nagle okaże się że jest niedostępne.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Crono

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #547 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 09:47:26 »
Tak, dalej kosztuje 1 zł, bo zamawiałem Pet Avengers. Zatem właściwie za darmo.
W dodatku bardzo fajnie pakują. Jak będziesz miał szczęście to i folię bąbelkową dostaniesz;)

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #548 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 19:40:34 »
Eaglemoss podniósł cenę o parę złoty i gdzie on teraz jest ?
I tak Egmonty wychodzą taniej po rabatach niż miałeś w kolekcji.
"Wg mnie dominujący podmiot robił wszystko by pozbyć się konkurencyjnej Kolekcji DC" co takiego robił ?
Egmont wydawał DC jak jeszcze nie było kolekcji, to chyba kolekcja chciała wygryźć Egmont z rynku.

Niemiecka wersja WKKDC wyszła testem w 2014, regularnie od 2015. Czyli wcześniej niż Egmont zaczął wydawać DC Deluxe.

Offline xanar

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #549 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 19:55:21 »
Po niemiecku czytasz ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #550 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 19:57:02 »
To w Niemczech przed kolekcja Eaglemoss nie było komiksów DC?  :o

Poza tym, u nas Egmont przed DC Deluxe nie wydawał komiksów DC? Bazyl, dlaczego wymieniłeś akurat DC Deluxe, a nie Nowe DC Comics?   Ach, przecież chodziło o to, żeby jakimś nawet tak koślawym argumentem potwierdzić swoją teorię...  ::)
« Ostatnia zmiana: Pn, 23 Wrzesień 2019, 20:00:02 wysłana przez ramirez82 »

Online celtic

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #551 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 20:20:32 »
A czy nie było tak że to Egmont namawiał Eaglemoss na wydanie kolekcji DC i dawał własne tłumaczenia i pomagał w przygotowaniu pierwszych numerów takich jak HUSH, KOŁCZAN i dalej? Pamięta to ktoś, chyba mowa o tym była jeszcze na Gildii.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline Bazyliszek

Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #552 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 20:21:06 »
Nie. Dlatego o tym napisałem, bo wg mnie N52 było wydawane w kontrze do WKKM, której tomy były tańsze niż tak samo grube N52 Egmontu. Do dzisiaj SBM i Conan są tańsze od 6-7 zeszytowych twardookładkowców Egmontu. I tak N52 jako konkurencja WKKM było wydawane do czasu, aż wyszło, że Hachette wcale nie zamierza kończyć na 60 tomie.

DC Deluxe dobrze zaczął, ale gdy bardzo prawdopodobna stała się również polska edycja WKKDC dziwnym trafem od 4 tomu (po Black Mirror) wszystkie tomy aż po Flashpoint, to były tytuły z listy niemieckiej. I takie właśnie było wydawanie DC przed WKKDC wg mnie. Wcale nie dla klientów, tylko w kontrze do konkurencji.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« Odpowiedź #553 dnia: Pn, 23 Wrzesień 2019, 20:30:24 »
Skoro to wszystko tak pięknie się układa, to kiedy polska edycja WKKDC stała się bardzo prawdopodobna? I kiedy Egmont ogłosił wydanie pierwszych (10) tomów DC Deluxe?

Offline Kadet

Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!